Pasaulio penkiakovės taurės finale – dvi lietuvės

Paaiškėjo visi 2015 metų šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės dalyviai. UIPM patvirtino, kad iš lietuvių teisę dalyvauti varžybose pelnė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė.

Laura Asadauskaitė dalyvaus antrame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finale iš pastarųjų keturių.<br>D.Umbraso nuotr.

May 15, 2015, 2:11 PM, atnaujinta Jan 3, 2018, 4:31 PM

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė dalyvavo 2 iš 4 šių metų pasaulio taurės etapų, abu juos laimėjo ir gerokai anksčiau užsitikrino teisę varžytis finale. Pasaulio taurės reitinge olimpinė čempionė surinko 120 taškų ir užėmė 6-ąją vietą.

Pirmąja vieta reitinge džiaugiasi amerikietė Margaux Isaksen (161 taškas), antrąją – lenkė Oktawia Nowacka (130), trečiąja – rusė Ana Buriak (125), tačiau visos Lietuvos atstovę aplenkusios sportininkės dalyvavo bent 3 etapuose.

G. Venčkauskaitė per 3 etapus surinko 75 taškus ir užėmė 26-ąją vietą.

Kelialapius į pasaulio taurės finalą pelnė 36 geriausios sportininkės, tačiau finale gali dalyvauti daugiausia trys vienos šalies atstovės.

Kitų Lietuvos atstovių vietos: Karola Gužauskaitė liko 51-a (34), Emilija Serapinaitė – 59-a (29), Lina Batulevičiūtė – 60-a (28), o Ieva Serapinaitė – 85-a (9).

Iš viso jėgas pasaulio taurės etapuose išbandė 166 sportininkės.

Vyrų varžybų finale šį kartą, deja, neturėsime nė vieno Lietuvos atstovo. Justinas Kinderis per 3 etapus surinko 54 taškus ir liko 40-joje vietoje. Dovydas Vaivada surinko 30 taškų ir užėmė 60-ąją vietą, o Lukas Kontrimavičius (1 taškas) – pasidalino 126-190 vietas.

Pasaulio taurės finalas birželio 11-14 dienomis vyks Baltarusijos sostinėje Minske. Birželio 11-ąją vyks mišrių estafečių varžybos, birželio 13-ąją vyrų, o birželio 14-ąją – moterų.

Pasaulio taurės finale bus kovojama ne tik dėl čempionų titulų, bet ir dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes!

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija kviečia sporto gerbėjus vykti į Minską, pamatyti elitines varžybas savo akimis ir palaikyti dėl olimpinio kelialapio kovojančias mūsų sportininkes!