Galvės ežere – jauno lietuvio sensacija Jevgenijui Šuklinui

H.Žustautas aplenkė J.Šukliną.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

2015-05-18 14:22, atnaujinta 2017-11-28 05:04

Trakų Galvės ežere vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos. Beveik 200 irkluotojų iš Lietuvos ir Latvijos kovojo dėl 25 medalių komplektų.

Labiausiai intriguojanti dvikova vyko kanojų irklavimo 200 metrų sprinto distancijoje, kur varžėsi 2012 m Londono olimpiados vicečempionas Jevgenijus Šuklinas ir 2014 m pasaulio jaunimo čempionas Henrikas Žustautas. Visą distanciją abu favoritai yrėsi vienas šalia kito ir nugalėtoją lėmė paskutiniai metrai.

Finiše galingesni buvo H. Žustauto yriai ir vienas perspektyviausių pasaulio kanojininkų iškovojo Lietuvos taurę. 20-etis H. Žustautas devyneriais metais vyresnį J. Šukliną aplenkė vos 0,203 sek. Nugalėtojas 200 m distanciją įveikė per 38,576 sek.

„Be pasaulio jaunimo čempiono titulo, man tai svarbiausia pergalė per mano karjerą. Pirmą kartą laimėjau suaugusiųjų varžybose ir tuo labai džiaugiuosi. Oro sąlygos nebuvo pačios geriausios, pūtė stiprus vėjas ir negalėjom parodyti visko ką galim geriausio“ – po pergalingo finišo sakė H. Žustautas.

Pralaimėjęs J. Šuklinas tikisi atsirevanšuoti H. Žustautui artėjančiose pasaulio taurės varžybose ir liepos pradžioje vyksiančiame Lietuvos čempionate: „Pralaimėti visada apmaudu. Dar tik sezono pradžia ir nesu pasiekęs optimalios sportinės formos, išnaudojau tik 80-85 proc. savo galimybių. Pralaimėjau stipriam varžovui. Džiaugiuosi dėl Henriko, nes ir treniruočių stovyklose laimėdavom tai vienas, tai kitas. Čia taip pat įrodėm, kad esam lygiaverčiai varžovai. Džiugu, kad auga gera pamaina“, – teigė J. Šuklinas.

Dar vieną pergalę H. Žustautas iškovojo dviviečių kanojų varžybose kartu su Žygimantu Jusiu. Baidarių vienviečių sprinte dalyvavo net trys Europos čempionato prizininkais prieš keletą savaičių tapę irkluotojai – Ignas Navakauskas ir įprastai dvivietę irkluojantys Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas. Pergalę tik po atkaklios kovos iškovojo I. Navakauskas (35,272 sek). Tik keletą akimirkų jam pralaimėjo E. Ramanauskas (35,553 sek) ir A. Lankas (35,835 sek).

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko juos aplenkti ir laimėti Lietuvos taurę. Tokios konkurencijos ir tikėjausi, nes varžovai – Europos čempionato prizininkai, jie labai stiprūs ir vienviečių varžybose“, – sakė I. Navakauskas.

Europos čempionato prizininkų dvivietė E. Ramanauskas ir A. Lankas nepaliko varžovams vilčių baidarių dviviečių varžybų sprinte ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Jau artėjantį savaitgalį Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai startuos pasaulio taurės varžybų etape Vokietijoje.