H. Žustautas aplenkė J. Šukliną ir laimėjo pasaulio taurės etapą

Kanojininkas Henrikas Žustautas pasiekė svariausią pergalę suaugusiųjų varžybose.

Tarptautinė kanojų federacija nežino, kaip reikia rašyti Henriko Žustauto pavardę.<br>„Stop kadras“ iš TV transliacijos

BNS ir lrytas.lt inf.

May 23, 2015, 2:12 PM, atnaujinta Nov 27, 2017, 2:20 AM

Pasaulio jaunimo čempionas laimėjo baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės antrąjį etapą.

Duisburge (Vokietija) šeštadienį vykusiose varžybose 20-metis lietuvis triumfavo vienviečių kanojų 200 m rungties finale.

H.Žustautas distanciją įveikė per 39,897 sekundės ir aplenkė olimpinį vicečempioną Jevgenijų Šukliną, kuris finišavo ketvirtas – 40,703 sek.

Antrąją vietą užėmė kinas Qiangas Li (40,490), o trečias liko ispanas Alfonso Benavidesas (40,499 sek.).

Aštuonių dalyvių pagrindiniame finale H. Žustautas sugaišo 39,897 sekundės, aplenkęs prizininkais tapusius kiną Qiangą Li (40,460 sek.) bei ispaną Alfonso Benavidesą Lopezą de Ayalą (40,499 sek.).

J. Šuklinui (40,703 sek.) šios rungties finale pavyko aplenkti varžovus iš Moldovos, Kanados, Prancūzijos bei Irano, o Baltarusijos kanojininkas buvo diskvalifikuotas.

Europos čempionato prizininkų dvivietė – baidarininkai Aurimas Lankas bei Edvinas Ramanauskas – vyrų 200 m rungties pagrindiniame finale šeštadienį buvo greitesni tik už varžovus iš Italijos bei tarp 30-ies dvivietininkų įgulų šiose varžybose galutinėje rikiuotėje buvo septinti – 32,766 sekundės.

Šios rungties auksą iškovojo serbai Marko Novakovičius ir Nebojša Grujičius (31,669 sek.), aplenkę vokiečius Tomą Liebscherį bei Ronaldą Rauhe'ą (31,750 sek.) ir britus Liamą Heathą bei Jonathaną Schofieldą (32,131 sek.).

Šeštadienio vakarą 200 m rungties vienviečių baidarininkų pusfinalyje dėl vietų finale kovos Ignas Navakauskas ir E. Ramanauskas.