„Švyturio Joninių nakties regatos“ lyderiai išlieka stabilūs

Šiemetėje „Švyturio Joninių nakties regatoje“ antrus metus iš eilės nugalėjo tos pačios įgulos, įrodydamos savo nenuginčijamą pranašumą prieš kitus. Sportinių jachtų grupėje pirmą vietą iškovojo jachtos „EsoX“ įgula (kapitonas Rimantas Stropus), klubinių jachtų grupėje pirmąją vietą užėmė jachta „Aphrodite“ (kapitonas – Anatolijus Dmitriščiukas).

Šiemetėje „Švyturio Joninių nakties regatoje“ antrus metus iš eilės nugalėjo tos pačios įgulos, įrodydamos savo nenuginčijamą pranašumą prieš kitus.
Daugiau nuotraukų (7)

2015-06-20 19:27, atnaujinta 2017-10-30 02:46

Naktį iš birželio 19 į 20 dieną varžęsi laivai plaukė dviejose grupėse – sportinė grupė plaukė 50 jūrmylių, o laisvoji – 30 jūrmylių. Startavusios 21.30 val. prie Kruizinių laivų terminalo Klaipėdoje, pirmosios jachtos ten pat finišavo šeštą valandą ryto, paskutinė jachta – „Baltas“ – 10 val. 47 min. Iš viso septintojoje „Švyturio Joninių nakties regatoje“ dalyvavo 15 jachtų.

„Dalyviai naktį vėjo gavo nedaug – pūtė 2-5 m/s vėjas. Matydami tokias prognozes, patrumpinome maršrutus. Kadangi naujausios prognozės rodė, kad bus labai mažai vėjo, dalis įgulų, žadėjusių dalyvauti, pabūgo ilgos ir varginančios nakties, – pasakojo vienas iš „Švyturio Joninių nakties regatos“ organizatorių Vilius Tamkvaitis. – Tarp varžybų dalyvių buvo ir regatos „senbuvių“, nepraleidžiančių nei metų, ir jachtų naujokių. Turėjome įvairių laivų – pavyzdžiui, mažiausia jachta „Fox“ buvo net du kartus trumpesnė už didžiausią – „Baltą“.

Kaip po ilgos nakties teigė jachtos „Pietvis“ kapitonas Artūras Dargis, buriuoti, kai vėjo nedaug, yra gerokai didesnis iššūkis nei pučiant stipresniam.

Sportinių jachtų grupėje grupėje pirmą vietą iškovojo jachtos „EsoX“ įgula (kapitonas Rimantas Stropus), antroji vieta atiteko jachtai „Idefix“ (kapitonas – Tomas Barakauskas), o trečioji – „Rondo“ (kapitonas – Kastytis Kunickas).

Klubinių jachtų grupėje pirmąją vietą užėmė jachta „Aphrodite“ (kapitonas – Anatolijus Dmitriščiukas), antrąją – „Pelėda“ (Darius Bartkėnas), trečiąją – „Omega“ (Gintaras Žukauskas). Jachtos, startavusios Klaipėdoje, plaukė Nidos ir Ventės rago link. Apiplaukusios numatytą distanciją, saulei kylant jos finišavo Klaipėdoje, apiplaukdamos Kuršių marias. Nuo 2009 m. rengiamą „Švyturio Joninių nakties regatą“ palaiko „Švyturio“ alaus darykla.