Šiaulietis jėgos trikovininkas vėl pagerino šalies rekordą

Šį sezoną puikią fizinę forma demonstruojantis šiaulietis stipruolis 24 metų Karolis Aleksandravičius tapo ne tik savaitgalį Kaune vykusių Lietuvos jėgos trikoves taurės varžybų nugalėtoju, bet ir pasiekė vienos rungties Lietuvos rekordą.

K.Aleksandravičius tapo ne tik savaitgalį Kaune vykusių Lietuvos jėgos trikoves taurės varžybų nugalėtoju, bet ir pasiekė Lietuvos rekordą.<br>A.Untydi nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Nov 30, 2015, 11:46 AM, atnaujinta Oct 2, 2017, 3:39 AM

Varžybose, kuriose atletai varžėsi vilkėdami specialią aprangą, K.Aleksandravičius užėmė pirmąją vietą svorio kategorijoje virš 120 kilogramų bei iškovojo absoliutaus čempiono titulą.

Pasiekė štangos spaudimo rekordą

K.Aleksandravičius pritūpė su 355 kg štanga ant pečių, atkėlė nuo žemės 340 kilogramų sveriančią štangą, o štangos spaudimo rungtyje šiam atletui pakluso 290,5 kg svorio štanga.

Šis štangos spaudimo rungtyje K.Aleksandravičiaus pasiektas rezultatas tapo Lietuvos rekordu. Absoliutų trikovės 985,5 kg rezultatas K.Aleksandravičiui garantavo ir pirmąją vietą absoliučioje įskaitoje, kur jam iki paskutinės varžybų minutės bandė priešintis Estijos atletas Elaras Kraavas.

Pagerino tris šalies rekordus

Iš Šilalės kilęs K.Aleksandravičius jėgos trikovės varžybose pradėjo dalyvauti studijuodamas Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Į Šiaulius gyventi persikėlęs K.Aleksandravičius treniruojasi „Venta-life“ klube.

Spalio pradžioje per Vilniuje vykusį turnyrą „Savickas Classic“ K.Alesandravičius jėgos trikovės (be specialiųjų aprangų) rungtyje pasiekė tris Lietuvos rekordus, kuriuos jau po kelių savaičių vėl pagerino per Vilniuje vykusį Lietuvos jėgos trikovės (be specialiųjų aprangų) čempionatą.

Lietuvos rekordus K.Aleksandravičius pasiekė pritūpdamas su 300 kg štanga, atkeldamas nuo žemės 322,5 kg štangą ir pasiekęs 842,5 kg trikovės rezultatą.

Iki Lietuvos rekordo pakartojimo – ketvirtojoje, štangos stūmimo rungtyje – tada atletui pritrūko penkių kilogramų. K.Aleksandravičiui pavyko išstumti 220 kilogramų štangą.

Štangos spaudimo rungtis K.Aleksandravičiui yra viena mėgstamiausių – šiam atletui priklauso jaunimo štangos spaudimo rekordai su specialia apranga ir be specialios aprangos.

Tačiau bandyti siekti ir suaugusiųjų rekordo šioje rungtyje per varžybas Vilniuje K.Alesandravičius nesiryžo baimindamasis, kad neatsinaujintų prieš pusmetį patirta trauma.

Sieks peržengti 1000 kilogramų ribą

Štangos stūmimo rekordo (be specialiųjų aprangų) rungtyje atletas sakė mėginsiąs siekti jau pavasarį.

Kad tokie uždaviniai yra pasiekiami, įrodė ir praėjusį savaitgalį per varžybas Kaune K.Aleksandravičiuas pasiektas štangos stūmimo rekordas (290,5 kg), kuris buvo pasiektas vilkint specialią aprangą.

Jau kitąmet K.Aleksandravičius ketina pagerinti ir savaitgalį per varžybas Kaune (su specialia apranga) pasiektą absoliutų Lietuvos jėgos trikovės rekordą ( 985,5 kg). Atletas užsibrėžė tikslą peržengti 1000 kilogramų ribą.