Pasaulio sporto savaitė: žiemos sezono finišas ir nauji startai

Populiariausių žiemos sporto šakų atstovai praėjusį savaitgalį baigė oficialų sezoną ir išsidalijo pasaulio taures. Didžiausio atlygio už kelių mėnesių vargus sulaukė biatlonininkai prancūzas Martinas Fourcade‘as ir čekė Gabriela Soukalova, kalnų slidininkai austras Marcelis Hirscheris ir šveicarė Lara Gut bei šuolininkas su slidėmis slovėnas Peteris Prevcas.

Reuters/Scanpix nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

Mar 21, 2016, 10:46 AM, atnaujinta Jun 1, 2017, 2:40 AM

Be to, praėjusią savaitę paaiškėjo visi futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalio dalyviai, buvo sužaistos paskutinės regbio Šešių tautų taurės rungtynės, JAV vykęs pasaulio lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas baigėsi šeimininkų triumfu, o „Formulės-1“ lenktynininkai pajudėjo iš starto pozicijų.

Kovo 15 d. Daugiadienių dviračių lenktynių Tirėnai-Adrija nugalėtoju tapo belgas Gregas Van Avermaetas („BMC“). Penktasis iš septynių etapų, turėjęs vykti kovo 13 d., buvo atšauktas dėl sniego.

Kovo 15 d. „Manchester City“ ir Madrido „Atletico“ pateko į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį. Atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse „Manchester City“ namie sužaidė lygiosiomis su Kijevo „Dynamo“ 0:0 (pirmosios rungtynės 3:1), „Atletico“ irgi namie – su „Eindhoven“ 0:0 (pirmosios rungtynės 0:0; baudinių serija 8:7).

Kovo 16 d. „Barcelona“ ir Miuncheno „Bayern“ pateko į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį. Atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse „Barcelona“ namie nugalėjo Londono „Arsenal“ 3:1 (pirmosios rungtynės 2:0), „Bayern“ namie nugalėjo Turino „Juventus“ 4:2 (po pratęsimo; pirmosios rungtynės 2:2).

Kovo 16 d. Rusijos dienraštis „Sport Ekspress“ pranešė, kad plaukimo pasaulio čempionės rusės Julijos Jefimovos dopingo mėginyje rasta draudžiamos medžiagos meldonijaus. 2014 metais J.Jefimova jau buvo bausta už draudžiamų medžiagų vartojimą.

Kovo 18 d. Brazilijos dienraštis „Folha de Sao Paolo“ paskelbė, kad teismas pripažino futbolininką Neymarą („Barcelona“) kaltu dėl mokesčių nemokėjimo ir įpareigojo jį iždui grąžinti 188,8 mln. Brazilijos realų (46,2 mln. eurų).

Kovo 19 d. Dviračių lenktynių Milanas – San Remas nugalėtoju tapo prancūzas Arnaud Demare‘as (FDJ). Jis tapo pirmuoju nuo 1995 metų šias lenktynes laimėjusiu prancūzu.

Kovo 19 d. Baigėsi regbio Šešių tautų taurės turnyras. Jau anksčiau nugalėtojos vardą užsitikrinusi Anglija išvykoje įveikė Prancūziją 31:21 ir baigė turnyrą nepraradusi nė vieno taško. Anglai čempionais tapo 27-ąjį kartą (turnyras vyko 122-ąjį kartą), o visas rungtynes laimėjo 13-ąjį kartą.

Kovo 20 d. Dėl šeštadienį Stambule įvykdyto teroro išpuolio Stambulo gubernatoriaus prašymu buvo atšauktos Turkijos futbolo lygos rungtynės tarp populiariausių šio miesto klubų „Galatasaray“ ir „Fenerbahce“.

Kovo 20 d. Baigėsi biatlono pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taurę iškovojo prancūzas Martinas Fourcade‘as (penktus metus iš eilės) ir čekė Gabriela Soukalova (pirmą kartą). Antrąją vietą užėmė norvegas Johannesas Thingnesas Bo ir prancūzė Marie Dorin-Habert, trečiąją – rusas Antonas Šipulinas ir italė Dorothea Wierer. Paskutinės lenktynės Chanty Mansiske (Rusija) sekmadienį buvo atšauktos, kai stiprus vėjas stadione parvertė apšvietimo stulpą.

Kovo 20 d. Baigėsi kalnų slidinėjimo pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taurę iškovojo austras Marcelis Hirscheris (penktus metus iš eilės) ir šveicarė Lara Gut (pirmą kartą), antrąją vietą užėmė norvegas Henrikas Kristoffersenas ir amerikietė Lindsey Vonn, trečiąją – prancūzas Alexis Pinturault ir vokietė Viktoria Rebensburg.

Kovo 20 d. Baigėsi šuolių su slidėmis pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taurę pirmą kartą iškovojo slovėnas Peteris Prevcas, antrąją vietą užėmė titulą praradęs vokietis Severinas Freundas, trečiąją – norvegas Kennethas Gangnesas. P.Prevcas tapo antruoju pasaulio taurės laimėtoju iš slovėnijos (pirmasis buvo 1997 ir 1998 metų čempionas Primožas Peterka) ir pirmasis istorijoje per sezoną laimėjo daugiau nei pusę pasaulio taurės etapų (15 iš 29).

Kovo 20 d. Prasidėjo „Formulės-1“ pasaulio čempionatas. Pirmojo etapo Melburne nugalėtoju tapo vokietis Nico Rosbergas („Mercedes“). Lenktynės buvo pristabdytos, kai 17-ame rate susidūrė ispano Fernando Alonso („McLaren-Honda“) ir meksikiečio Estebano Gutierrezo („Haas-Ferrari“) automobiliai.

Kovo 20 d. Turino „Juventus“ futbolo klubo vartininkas Gianluigi Buffonas pagerino Italijos lygoje ilgiausiai nepraleistų įvarčių rekordą. Į jo vartus varžovai neįmušė 974 minutes. Rekordas nutrūko per rungtynes, kuriose „Juventus“ nugalėjo „Torino“ 4:1.

Kovo 20 d. Portlande (Oregonas, JAV) baigėsi pasaulio lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Pusės iš 26 rungčių varžybas laimėjo JAV sportininkai, kurie iškovojo 13 aukso, 6 sidabro ir 4 bronzos medalius. Nė vienos kitos šalies atstovai neišovojo daugiau nei dviejų aukso medalių. Dėl Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) vykdomo dopingo bylos tyrimo čempionate nedalyvavo Rusijos sportininkai.

Kovo 20 d. Indian Velso (Kalifornija, JAV) teniso „Masters“ turnyro vyrų finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo kanadietį Milošą Raoničių 6:2, 6:0, moterų finale baltarusė Viktorija Azarenka – amerikietę Sereną Williams 6:4, 6:4. N.Džokovičius šio turnyro nugalėtoju tapo penktąjį kartą, V.Azarenka – antrąjį.