Lietuvos sporto savaitė: titulas, sidabras ir grėsmingas laiškas

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) gavo Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) laišką, kad LKF teisės bus apribotos (rinktinei uždrausta dalyvauti 2017 m. Europos čempionate ir pan.), jei Lietuvos klubai nenutrauks bendradarbiavimo su Eurolygos organizacija.<br>G.Šiupario nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

2016-04-18 11:42, atnaujinta 2017-05-28 13:00

Lietuvos olimpiečių gretos pagausėjo, bet ne tiek, kiek galėjo pagausėti. Praėjusią savaitę kelialapius į Rio de Žaneiro žaidynes iškovojo boksininkai Evaldas Petrauskas bei Eimantas Stanionis ir beveik užsitikrino tenisininkas Ričardas Berankis, laimėjęs pirmąjį šiais metais titulą „ATP Challenger“ turnyruose, bet iš imtynių ir stalo teniso olimpinių atrankos turnyrų lietuviai grįžo tuščiomis.

Nudžiugino sunkiaatletis Žygimantas Stanulis, iškovojęs antrąjį Europos pirmenybių sidabro medalį. Sirgaliams buvo ką veikti ir Lietuvos arenose. Savaitgalį įvyko Lietuvos krepšinio lygos ir futbolo A lygos lyderių dvikovos, pasibaigusios Kauno „Žalgirio“ krepšininkų ir „Trakų“ futbolininkų pergalėmis.

Balandžio 11 d. Ledo ritulininkas Mantas Armalis pasirašė nuo kito sezono įsigaliosiančią sutartį su Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) klubu „San Jose Sharks“. 23 metų vartininkas nuo 2014 metų žaidžia Stokholmo „Djurgardens“ klube ir turėtų tapti trečiuoju lietuviu NHL čempionate.

Balandžio 12-13 d. Lietuvos futbolo federacijos taurės pirmosiose pusfinalio rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ sužaidė lygiosiomis su Kauno „Stumbru“ 1:1, „Trakai“ nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ 2:0. Abejos rungtynės vyko Vilniuje.

Balandžio 13 d. Likus trims turams iki Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono pabaigos paaiškėjo, kad pirmąją vietą užims Kauno „Žalgiris“, antrąją – Vilniaus „Lietuvos rytas“. „Žalgiris“ reguliariojo sezono nugalėtojo vardą užsitikrino, kai namie įveikė Kėdainių „Nevėžį“ 95:73, o „Lietuvos rytas“ svečiuose pralaimėjo Prienų-Birštono „Vytautui“.

Balandžio 13 d. Baigėsi Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato reguliarusis sezonas. Į atkrintamąsias varžybas pateko abu klubai, kuriuose žaidžia lietuviai. „Toronto Raptors“ su Jonu Valančiūnu užėmė antrąją vietą Rytų konferencijoje, „Houston Rockets“ su Donatu Motiejūnu – aštuntąją vietą Vakarų konferencijoje. J.Valančiūnas žaidė 60 rungtynių, pelnydavo 12,8 taško ir atkovodavo 9,1 kamuolio, D.Motiejūnas žaidė 37 rungtynes ir pelnydavo 6,2 taško.

Balandžio 14 d. Halmštade (Švedija) stalo teniso olimpiniame atrankos turnyre Rūta Paškauskienė ir Eglė Stuckytė pralaimėjo atkrintamųjų varžybų pirmojo rato mačus ir neiškovojo olimpinių kelialapių. Lietuvos vyrai Tomas Mikutis ir Alfredas Udra nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Balandžio 15 d. Lietuvos krepšinio federacija (LKF) gavo Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) laišką, kad LKF teisės bus apribotos (rinktinei uždrausta dalyvauti 2017 m. Europos čempionate ir pan.), jei Lietuvos klubai nenutrauks bendradarbiavimo su Eurolygos organizacija. Tokius laiškus gavo dar 13 nacionalinių federacijų.

Balandžio 15 d. Boksininkai Evaldas Petrauskas (iki 64 kg) ir Eimantas Stanionis (iki 69 kg), Samsune (Turkija) vykusiame atrankos turnyre laimėję pusfinalio dvikovas, iškovojo kelialapius į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Kitą dieną finale E.Stanionis iškovojo pergalę, E.Petrauskas patyrė pralaimėjimą. Kiti keturi lietuviai pralaimėjo pirmąsias kovas.

Balandžio 15 d. Darijus Džervus („Staki-Baltik vairas“) laimėjo Mersino turo (Turkija; 2.2 kategorija) dviračių lenktynių antrąjį etapą. Tai – pirmoji šiais metais įkurtos „Staki-Baltik vairas“ komandos dviratininkų pergalė Tarptautinės dviračių sąjungos (UCI) lenktynėse.

Balandžio 15 d. Žygimantas Stanulis laimėjo Europos sunkiosios atletikos čempionato sidabro medalį. Fiordėje (Norvegija) vykusiame čempionate jis užėmė antrąją vietą svorio kategorijoje iki 94 kg. Ž.Stanulis taip pat laimėjo mažąjį sidabro medalį rovimo rungtyje.

Balandžio 16 d. Lietuvos moterų teniso rinktinė Kaire Federacijos taurės antrosios grupės Europos-Afrikos zonos pusfinalyje pralaimėjo Austrijai 0:2 ir neiškovojo kelialapio į aukštesnę grupę. Pirmajame etape be stipriausių tenisininkių žaidusi Lietuvos komanda nugalėjo Suomiją, bet pralaimėjo Danijai.

Balandžio 16 d. Lukas Mugevičius su austru Davidu Pichleriu tapo Antalijoje vykusio teniso turnyro („ITF Futures“) dvejetų varžybų nugalėtojais. Tai – antrasis per dvi savaites ir 11-asis karjeroje L.Mugevičiaus titulas „ITF Futures“ dvejetų varžybose.

Balandžio 16 d. Lietuvos regbio rinktinė Europos Tautų taurės 2B pakopos rungtynėse Rygoje pralaimėjo Latvijai 7:37. Lietuviai dar prieš šias rungtynes užsitikrino pirmąją vietą ir kelialapį į aukštesnę pakopą.

Balandžio 16-17 d. Kečkemėte šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etapo moterų varžybose Gintarė Venčkauskaitė užėmė 28-ąją vietą, vyrų varžybose Justinas Kinderis užėmė šeštąją vietą.

Balandžio 17 d. Zagrebe prasidėjo pasaulio ledo ritulio čempionato pirmosios pakopos B grupės turnyras. Lietuvos rinktinė pirmosiose rungtynėse nugalėjo Estiją 7:2. Dėl vieno kelialapio į aukštesnę pakopą kovoja šešios komandos.

Balandžio 17 d. Zrenianine (Serbija) pasibaigusiame imtynių olimpiniame atrankos turnyre nė vienas iš penkių dalyvavusių Lietuvos sportininkų neiškovojo kelialapio į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Balandžio 17 d. Ričardas Berankis tapo teniso turnyro Kvandžu (Korėja; „ATP Challenger“) nugalėtoju ir beveik užsitikrino teisę dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Finale R.Berankis nugalėjo slovėną Gregą Žemlją 6:3, 6:2, o pakeliui į finalą įveikė australą Gregą Jonesą, korėjiečius Kwoną Soon-woo ir Chungą Yun-seongą bei kiną Wu Di. Tai – šeštasis karjeroje ir pirmasis šiais metais R.Berankio titulas „ATP Challenger“ turnyruose.

Balandžio 17 d. Futbolo A lygos lyderių rungtynėse Vilniuje „Trakai“ nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“ 2:0. Po pirmojo rato (7 rungtynių) „Trakai“ turi 18 taškų, čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ – 16, „Atlantas“ – 15.

Balandžio 17 d. Lietuvos krepšinio lygos lyderių rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 79:74. Likus dviem turams (po 34 rungtynių) reguliariojo sezono nugalėtojo vardą užsitikrinęs „Žalgiris“ turi 31 tašką, „Lietuvos rytas“ – 26 taškus.

Balandžio 17 d. Kaune vykusiame Baltijos moterų rankinio lygos finalo ketverte „Garliava“ užėmė trečiąją vietą, Kauno „Žalgiris“ – ketvirtają. Pylvoje (Estija) Baltijos vyrų rankinio lygos finalo ketverte Kauno „Granitas“ užėmė ketvirtąją vietą.