Pasaulio sporto savaitė. R. Nadalio žvaigždė ir Kenijos dopingas

Praėjusią savaitę ryškiausias pergales iškovojo Ispanijos sportininkai. Tenisininkas Rafaelis Nadalis pavijo Guillermo Villasą pagal grunto aikštėse laimėtus titulus, o dviratininkas Alejandro Valverde tapo rekordininku vienose prestižiškiausių klasikinių lenktynių.

R.Nadalio triumfo akimirka.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Rolandas V.Eidvilas

Apr 25, 2016, 11:33 AM, atnaujinta May 27, 2017, 5:44 PM

Be to, kazachstanietis boksininkas Genadijus Golovkinas pratęsė įspūdingą nokautų seriją, Etiopijos ir Kenijos bėgikai triumfavo Bostono bei Londono maratonuose, o ilgai raginta Kenijos valdžia ėmėsi spręsti kovos su dopingu klausimus.

Balandžio 18 d. Nione (Šveicarija) futbolo UEFA jaunimo lygos finale Londono „Chelsea“ nugalėjo Paryžiaus PSG 2:1. „Chelsea“ turnyro nugalėtoju tapo antrus metus iš eilės.

Balandžio 18 d. Bostono maratono nugalėtojais tapo Atsede Baysa (moterų) ir Berhanu Lemi (vyrų) iš Etiopijos.

Balandžio 20 d. „La Fleche Wallonne“ dviračių lenktynių nugalėtoju trečius metus iš eilės tapo ispanas Alejandro Valverde („Movistar“). Jis tapo pirmuoju dviratininku, šias lenktynes laimėjusiu keturis kartus (pirmąją pergalę iškovojo 2006 m.).

Balandžio 22 d. Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) sustabdė Kinijos nacionalinės antidopingo agentūros laboratorijos teises.

Balandžio 22 d. Kenijos prezidentas Uhuru Kenyatta pasirašė antidopingo įstatymą. Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) ir Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) buvo iškėlusios sąlygą, kad nepriėmus šio įstatymo Kenijos lengvaatlečiams nebus leista dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Balandžio 23 d. Inglvude (Kalifornija, JAV) vidutinio svorio boksininkų mače dėl pasaulio čempiono vardo pagal WBA, IBF, IBO ir WBC versijas kazachstanietis Genadijus Golovkinas nugalėjo amerikietį Dominicą Wade‘ą. G.Golovkinas 22-ąją kovą iš eilės laimėjo nokautu.

Balandžio 23 d. Oklande (Naujoji Zelandija) Okeanijos futbolo Čempionų lygos finale „Auckland City“ nugalėjo „Team Wellington“ 3:0. „Auckland City“ čempionu tapo 8-ąjį kartą per turnyro 15 sezonų istorija.

Balandžio 24 d. Kazanėje baigėsi Europos dziudo čempionatas. Pirmąją vietą medalių įskaitoje užėmė Prancūzija (5 aukso, 1 sidabro, 1 bronzos).

Balandžio 24 d. Argentinos ralio (ketvirtojo pasaulio ralio čempionato etapo) nugalėtoju tapo australas Haydenas Paddonas („Hyunday“). Lyderiu pasaulio čempionato bendroje įskaitoje liko prancūzas Sebastienas Ogier („Volkswagen“).

Balandžio 24 d. Barselonos atvirojo teniso čempionato finale ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo japoną Kei Nishikori 6:4, 7:5. R.Nadalis iškovojo 49-ąjį titulą ant grunto rengiamuose turnyruose ir pagal šį rodiklį pavijo daugiausia teniso istorijoje grunto turnyrų laimėjusį argentinietį Guillermo Villasą.

Balandžio 24 d. Londono maratono nugalėtojais tapo Jemima Sumgong ir pernai iškovotą titulą apgynęs Eliudas Kipchoge iš Kenijos.

Balandžio 24 d. Dviračių lenktynių Lježas – Bastonė – Lježas nugalėtoju pirmą kartą tapo olandas Woutas Poelsas („Sky“).