EUROLYGA 2023

Seimas kriminalizavo manipuliavimą sporto rezultatais

Seimas, 83 parlamentarams vieningai balsavus už, ypatingos skubos tvarka priėmė Kūno kultūros ir sporto įstatymo Nr. I-1151 pakeitimo įstatymą.

M.Patašiaus nuotr.
M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 30, 2016, 4:55 PM, atnaujinta May 20, 2017, 5:47 AM

Priimtomis pataisomis tikimasi iš esmės spręsti manipuliacijų sporto varžybomis problemą. Šia pakeitimai papildo priimtus Baudžiamojo kodekso papildymo 1821straipsniu įstatymo projektą XIIP-3184(2) ir Kriminalinės žvalgybos 8 straipsnio 1 dalies 1 punkto papildymo įstatymo projektą Nr. XIIP-3185(2).

Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimo įstatymu nustatytos reguliacinės normos dėl manipuliavimo sporto varžybomis: įtvirtinama manipuliavimo sporto varžybomis sąvoka; nustatomas draudimas dalyvauti manipuliavime sporto varžybomis; taip pat apibrėžiamas manipuliavimo sporto varžybomis draudimo principas, numatomos sportinės sankcijos už dalyvavimą manipuliavime sporto varžybomis.

Įstatyme įtvirtinta, kad manipuliavimas sporto varžybomis yra tyčinis susitarimas, veikimas arba neveikimas, kuriuo bandoma pakeisti sporto varžybų eigą ar rezultatą siekiant visiškai arba iš dalies panaikinti šių sporto varžybų nenuspėjamumą ir taip sau ar kitiems suteikti nepelnytą pranašumą.

72 Seimo nariams vienbalsiai balsavus už, Baudžiamasis kodeksas papildytas 1821 straipsniu, nustatant, kad tas, kas neteisėtai paveikė sąžiningą profesionalių sporto varžybų eigą arba rezultatą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Asmuo (taip pat ir juridinis asmuo), kuris padarė minėtą veiką, atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu jis iki jo pripažinimo įtariamuoju savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai, suteikė svarbios informacijos ir aktyviai bendradarbiavimo išaiškinant šią nusikalstamą veiką. Pataisos įsigalioja 2017 m. sausio 1 d.

Atitinkamai, 75 Seimo nariams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir vienam susilaikius, papildytas Kriminalinės žvalgybos 8 straipsnis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.