J. Jefimova ruošiasi įkąsti R. Meilutytei: ir vėl laimėjo JAV

Julija Jefimova sugrįžo į tarptautinį kovų frontą. Po didžiulį skandalą ir Rūtos Meilutytės bei jos trenerio Jono Ruddo pyktį sukėlusio Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) sprendimo Rusijos plaukikė baseine jau daro pareiškimus varžovėms.

J.Jefimova ruošiasi rimtai kovai su R.Meilutyte olimpiadoje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Jul 18, 2016, 9:31 AM, atnaujinta May 18, 2017, 2:43 PM

24 metų J.Jefimova Los Andžele plaukė ne tik 200 metrų plaukimo krūtine distancijoje, kur Londono olimpiadoje laimėjo bronzą. Čia ji neturėjo lygių.

O tada plaukikė sudalyvavo ir R.Meilutytės distancijoje – 100 m plaukimo krūtine.

J.Jefimova atstumą įveikė per 1 minutę 6,30 sek. Ir buvo pirma. Fiona Doyle užėmė antrąją vietą, kai distanciją įveikė per 1 min. 10,23 sek.

R.Meilutytė šį sezoną greičiausiai distanciją įveikė per 1 min. 5,82 sek.

J.Jefimovai tai buvo pirmosios varžybos nuo kovo mėnesio. Ten J.Jefimova 100 metrų distanciją įveikė per 1 min. 05,70 sek. ir pasiekė antrąjį geriausią sezono rezultatą.

J.Jefimovai ir šiemet buvo pritaikytas laikinas nušalinimas, nes sportininkės organizme buvo rasta draudžiamo meldoniumo preparato. Bet galiausiai FINA panaikino nušalinimą, taip suteikdama J.Jefimovai galimybę dalyvauti Rio de Žaneiro olimpiadoje.

R.Meilutytė tuomet pareiškė, kad FINA prarado tūkstančių plaukikų pasitikėjimą, o J.Ruddas neslėpė pykčio bei pridūrė, kad dabar trokšta Rio išvysti J.Jefimovos pralaimėjimą.

J.Jefimova dar 2013 metais įkliuvo vartojusi dopingą ir sulaukė bausmės. Iš jos buvo atimti penki Europos čempionatų medaliai, tačiau iš pradžių dvejų metų nušalinimo bausmę skyrusi FINA nutarė elgtis švelniau.

J.Jefimovai buvo skirta 16 mėnesių bausmė.

Pernai Kazanėje pasaulio čempionate J.Jefimova aplenkė R.Meilutytė 100 m plaukimo krūtine distancijoje ir iškovojo auksą.