R.Navardauskas finišavo greitai, Ch.Froome'as – gerdamas alų

Ramūnas Navardauskas buvo greitas Elizėjaus laukuose.

Sekmadienį baigėsi „Tour de France“ dviračių lenktynės. Ch.Froome'as galėjo švęsti.<br>AP nuotr.
Sekmadienį baigėsi „Tour de France“ dviračių lenktynės. Paskutinį etapą laimėjo vokietis A.Greipelis (balta apranga).<br>AP nuotr.
Sekmadienį baigėsi „Tour de France“ dviračių lenktynės. Jas laimėjo Ch.Froome'as.<br>AP nuotr.
Sekmadienį baigėsi „Tour de France“ dviračių lenktynės.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jul 24, 2016, 8:56 PM, atnaujinta May 17, 2017, 10:29 PM

Tour de France“ lenktynių paskutiniame – 21-ajame etape etape Lietuvos dviratininkas finišavo septintas. Tai aukščiausia 28 metų lietuvio poziciją per šių metų prestižines lenktynes, vykusias Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Andoroje.

R.Navardausko laikas buvo toks pats, kaip ir etapą laimėjusio Vokietijos sprinterio Andre Greipelio.

Kova dėl vietų bendroje įskaitoje paskutiniame etape pagal nerašytas „Tour de France“ taisykles nevyko.

Dalindamasis alumi ir šampanu su komandos draugais Chrisas Froome'as šventė trečiąjį „Tour de France“ čempiono titulą per ketverius pastaruosius metus.

Kenijoje gimęs britas finišavo saugiai, susikibęs rankomis su bendražygiais „Sky“ komandoje.

Antrąją vietą bendroje įskaitoje užėmęs prancūzas Romainas Bardet nuo Ch.Froome'o atsiliko 2 min. ir 52 sek.

Trečias finišavęs kolumbietis Nairo Quintana nuo lyderio atsiliko 3 min. 8 sek.

Ketvirtą poziciją bendroje rikiuotėje užėmė britas Adamas Yates’as („Orica – BikeExchange“, +3.29), penktą – australas Richie Porte’as (BMC, +4.04), o šeštą – ispanas Alejandro Valverde („Movistar“, +5.03). Aukščiausią vietą bendrojoje įskaitoje iš R.Navardausko atstovaujamos „Cannondale“ komandos užėmė prancūzas Pierre’as Roland’as (+30.42). Jis liko 16-as.

Įvairias komandos užduotis vykdęs ir dėl aukštos vietos bendrojoje įskaitoje nekovojęs R.Navardauskas užėmė 134-ą poziciją (+4:09.40).

Iš 198 startavusių dviratininkų klasifikuoti 174. Keturis etapus šiemet laimėjo britas Markas Cavendishas („Dimension Data“), tris – P.Saganas. R.Navardauskas „Tour de France“ lenktynėse debiutavo 2011 metais.

Tada jis su komandos draugais laimėjo antrąjį etapą – komandų atskiro starto lenktynes. Nuo 2013-ųjų Ramūnas šiose varžybose dalyvavo keturis metus iš eilės. Iš Kvėdarnos (Šilalės raj.) kilęs dviratininkas užpernai tapo pirmuoju lietuviu, laimėjusiu „Tour de France“ etapą.

Beje, šiemet R.Navardauskas antrą kartą karjeroje įveikė ne tik „Tour de France“, bet ir „Giro d’Italia“ lenktynių maršrutą.

2002 metais „Tour de France“ lenktynėse trečią vietą užėmė Raimondas Rumšas.