Pasaulio sporto savaitė: kosminiai „Juventus“ pinigai už puolėją

Visą praėjusią savaitę pasaulio sporto visuomenės žvilgsniai buvo nukreipti į Tarptautinio olimpinio komiteto būstinę, iš kurios atskriejo žinia, kad Rusijos sportininkams visgi bus leista dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Rolandas V. Eidvilas

Jul 25, 2016, 12:53 PM, atnaujinta May 17, 2017, 8:52 PM

Tačiau pasaulyje netrūko ir kitų įdomių sporto įvykių: amerikietė Kenni Harrison pagerino vieną seniausių lengvosios atletikos pasaulio rekordų, britas Christopheris Froome‘as tapo „Tour de France“ dviračių lenktynių nugalėtoju, kitas britas Lewisas Hamiltonas pakilo į pirmąją vietą „Formulės-1“ čempionato bendrojoje įskaitoje, o Anglijos ir Ispanijos futbolo federacijos paskelbė, kas treniruos šių šalių rinktines.

Liepos 18 d. Speciali Pasaulio antidopingo agentūros (WADA) komisija, kuriai vadovavo kanadietis teisininkas Richardas McLarenas, paskelbė Rusijos dopingo bylos tyrimo išvadas. Jose teigiama, kad Rusijos sporto ministerija ir Federalinė saugumo tarnyba nuo 2011 metų rudens vadovavo Rusijos sportininkų dopingo mėginių manipuliacijoms.

Liepos 18 d. „Tour de Pologne“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo belgas Timas Wellensas („Lotto-Sudal“). Priešpaskutinis lenktynių etapas, turėjęs vykti liepos 17 d., buvo atšauktas dėl stiprios liūties.

Liepos 19 d. Londono maratono rengėjai pareikalavo, kad dėl dopingo vartojimo įkliuvusi rusė Lilija Šobuchova grąžintų 377 tūkst. svarų, kurie jai buvo sumokėti už pergalę 2010 metų maratone ir antrąją vietą 2011 metų maratone.

Liepos 19 d. Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) posėdyje nuspręsta neleisti Rusijai rengti jokių sporto varžybų, tarp jų 2019 metų Europos žaidynių, bei uždrausti Rusijos sporto ministrui Vitalijui Mutko atvykti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tačiau sprendimas, ar uždrausti visiems Rusijos sportininkams dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, nebuvo priimtas.

Liepos 20 d. Italijos teniso federacija už dalyvavimą sutartuose mačuose skyrė 18 mėnesių diskvalifikaciją 127-ajai pasaulio raketei Marco Cecchinato bei švelnesnes bausmes – dar dviem Italijos tenisininkams.

Liepos 20 d. Futbolo „Libertadores“ taurės finalo pirmosiose rungtynėse Sangolkio „Independiente del Valle“ (Ekvadoras) ir Medeljino „Atletico Nacional“ (Kolumbija) sužaidė lygiosiomis 1:1.

Liepos 21 d. Ispanijos futbolo federacija nauju šalies rinktinės treneriu paskyrė iki tol jaunimo rinktinei vadovavusį Juleną Lopetegui. Jis pakeitė nuo 2008 metų dirbusį, bet po Europos čempionato pasitraukusį Vicente Del Bosque. Anglijos futbolo asociacija šalies rinktinės treneriu paskyrą Samą Allardyce‘ą, iki tol dirbusį „Sunderland“ klube. Jis pakeitė po Europos čempionato pasitraukusį Roy Hodgsoną.

Liepos 21 d. Sporto arbitražo teismas (CAS) atmetė 68 Rusijos lengvaatlečių skundą ir paliko galioti 2015 metų lapkritį priimtą Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) sprendimą, kuriuo Rusijos lengvaatllečiams uždrausta dalyvauti oficialiose varžybose.

Liepos 22 d. Į JAV olimpinę komandą nepatekusi Keni Harrison Deimantinės lygos etape Londone pagerino vieną seniausių lengvosios atletikos pasaulio rekordų. Ji 100 m su barjerais nubėgo per 12,20 sek. Nuo 1988 metų rekordas priklausė bulgarei Jordankai Donkovai, kuri šį nuotolį buvo nubėgusi per 12,21 sek.

Liepos 23 d. Paskelbta, kad Turino „Juventus“ ir „Napoli“ futbolo klubai susitarė dėl argentiniečio Gonzalo Higuaino perėjimo. „Juventus“ pažadėjo už futbolininką sumokėti 94,7 mln. eurų. Praėjusį sezoną žaisdamas „Napoli“ klube G.Higuainas tapo rezultatyviausiu Italijos lygos futbolininku.

Liepos 24 d. Paryžiuje finišavo „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju trečiąjį kartą tapo britas Chistopheris Froome‘as („Sky“). Antrąją vietą užėmė prancūzas Romainas Bardet („AG2R La Mondiale“), trečiąją – kolumbietis Nairo Quintana („Movistar“).

Taškų įskaitoje nugalėjo slovakas Peteris Saganas („Tinkoff“), kalnų – lenkas Rafalas Majka („Tinkoff“), jaunų dviratininkų – britas Adamas Yatesas („Orica-BikeExchange“).

Liepos 24 d. Budapešte „Formulės-1“ pasaulio čempionato Vengrijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Jis šį sezoną laimėjo penktąsias lenktynes ir bendrojoje įskaitoje 6 taškais aplenkė iki tol pirmavusį komandos draugą vokietį Nico Rosbergą.

Liepos 24 d. Bydgoščiuje (Lenkija) baigėsi pasaulio jaunių lengvosios atletikos čempionatas, kuris turėjo vykti Kazanėje, bet buvo perkeltas dėl IAAF sankcijų Rusijos lengvosios atletikos federacijai. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė JAV (11 aukso, 6 sidabro ir 4 bronzos).

Liepos 24 d. Zinshaime (Vokietija) Europos vaikinų (iki 19 m.) futbolo čempionato finale Prancūzija nugalėjo Italiją 4:0. Prancūzai šios amžiaus grupės čempionais tapo 8-ąjį kartą.

Liepos 24 d. Surėjuje (Kanada) pasaulio moterų softbolo čempionato finale JAV nugalėjo titulą praradusią Japoniją 7:3. Bronzos medalius laimėjo Kanada. Amerikietės čempionėmis tapo 10-ąjį kartą per 15 turnyrų.

Liepos 24 d. Australijos olimpinė delegacija atsisakė apsigyventi Rio de Žaneiro žaidynių olimpiniame kaimelyje dėl nepatenkinamų buities sąlygų.

Liepos 24 d. Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) posėdyje nuspręsta leisti Rusijos delegacijai dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, tačiau visi Rusijos sportininkai „privalės atitikti IOC nustatytus griežtus kriterijus“. Dalyvauti žaidynėse uždrausta Rusijos sportininkams, kurie jau buvo bausti dėl dopingo vartojimo.