Lietuvos sporto savaitė: Europos čempionatuose džiugino moterys

Praėjusią savaitę Lietuvos sporto garbę tarptautinėse varžybose geriausiai gynė moterys. Europos dviračių treko čempionėmis tapo Aušrinė Trebaitė ir Simona Krupeckaitė, o žemyno stalo teniso pirmenybėse jau 17-ąjį medalį iškovojo Rūta Paškauskienė.

S.Krupeckaitė.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

2016-10-24 12:26, atnaujinta 2017-05-10 07:39

Savaitė buvo puiki Kauno „Žalgirio“ krepšininkams ir tenisininkui Laurynui Grigeliui.

„Žalgiris“ iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje ir tapo vienvaldžiu LKL lyderiu, o ATP reitinge kylantis L.Grigelis laimėjo antrąjį per tris savaites „ITF Futures“ titulą.

Priežastį džiaugtis turėjo ir Lietuvos futbolo bendruomenė. Mūsų šalies rinktinė po ilgesnės nei metų pertraukos grįžo į FIFA reitingo pirmąjį šimtuką.

Savaitės įvykiai

Spalio 17 d. Vytautas Andriuškevičius („Portland Timbers“) išrinktas į Šiaurės Amerikos aukščiausios futbolo lygos (MLS) geriausių savaitės žaidėjų vienuolikę. V.Andriuškevičius į ją pateko po rungtynių, kuriose uždirbo du baudinius, o „Timbers“ namie nugalėjo „Colorado Rapids“ 1:0.

Spalio 17 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis nukrito iš 76-osios į 84-ąją vietą, Laurynas Grigelis pakilo iš 448-osios į 404-ąją, Lukas Mugevičius – iš 468-osios į aukščiausią karjeroje 424-ąją.

Spalio 18 d. Ričardas Berankis teniso Kremliaus taurės turnyro (Maskva, „ATP 250“) pirmajame rate pralaimėjo italui Fabio Fognini 1:6, 2:6.

Spalio 18 d. Pirmosiose krepšinio Čempionų lygos rungtynėse Utenos „Juventus“ namie nugalėjo Strasbūro SIG 91:84.

Spalio 18 d. „Brooklyn Nets“ krepšinio klubas nutraukė sutartį su Egidijumi Mockevičiumi. Jis žaidė tik vienerias ikisezonines NBA rungtynes, per kurias taškų nepelnė.

Spalio 19 d. Krepšinio Čempionų lygos rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ svečiuose nugalėjo Ušako „Muratbey“ 67:65. Europos taurės rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ svečiuose nugalėjo Zagrebo „Cedevita“ 80:76. FIBA Europos taurės rungtynėse „Šiauliai“ svečiuose pralaimėjo Minsko „Cmoki“ 71:86.

Spalio 20 d. Aušrinė Trebaitė tapo Europos dviračių treko čempione. Sent Kventene (Prancūzija) vykusiame čempionate A.Trebaitė laimėjo skrečo lenktynes. Komandų sprinto varžybose bronzos medalius iškovojo Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė.

Spalio 20 d. Europos stalo teniso čempionate Budapešte Rūta Paškauskienė atkrintamųjų varžybų pirmajame rate pralaimėjo slovakei Evai Odorovai. R.Paškauskienės ir Eglės Stuckytės pora iš dvejetų varžybų taip pat iškrito pirmajame rate.

Spalio 20 d. Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) reitinge Lietuvos rinktinė pakilo iš 117-osios į 98-ąją vietą. Į pirmąjį šimtuką Lietuva grįžo pirmą kartą nuo 2015 m. birželio.

Spalio 21 d. Europos dviračių treko čempionate antrą bronzos medalį laimėjo Simona Krupeckaitė. Ji užėmė trečiąją vietą keirino lenktynėse.

Spalio 21 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ 78:73. Tai buvo pirmosios Eurolygos sezono rungtynės Kaune ir pirmoji „Žalgirio“ pergalė.

Spalio 21 d. Rūta Paškauskienė laimėjo Europos stalo teniso čempionato bronzos medalį. Ji su serbu Aleksandaru Karakaševičiumi užėmė trečiąją vietą mišrių porų varžybose. Tai – 17-asis R.Paškauskienės apdovanojimas Europos čempionatuose ir 7-asis, iškovotas mišrių dvejetų varžybose su A.Karakaševičiumi.

Spalio 23 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) praėjusio sezono finalininkų rungtynėse čempionas Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“ 77:67. Po aštuntojo turo septynis kartus laimėjęs „Žalgiris“ tapo vienvaldžiu LKL lyderiu. Pirmąją pergalę iškovojo autsaideriai „Šiauliai“, namie nugalėję Kėdainių „Nevėžį“ 99:92.

Spalio 23 d. Simona Krupeckaitė tapo Europos dviračių treko čempione. Ji laimėjo sprinto varžybas. Lietuvos sportininkės Sent Kventene vykusiame čempionate iškovojo du aukso ir du bronzos medalius. Lietuva medalių įskaitoje užėmė šeštąją vietą.

Spalio 23 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Hamamete (Tunisas, „ITF Futures“) finale nugalėjo portugalą Fredą Gilį 6:0, 6:1. L.Grigelis per tris savaites pateko į trijų Hamamete vykusių turnyrų finalus ir dukart tapo čempionu. Nuo sezono pradžios jis iškovojo penkis titulus.