Olimpiadoje grūmęsi Lenkijos rankininkai pasaulio čempionate pamiršo pergalės skonį

Prancūzijoje vykstančiame pasaulio vyrų rankinio čempionate antrąją nesėkmę patyrė prieš kelis mėnesius olimpinėse žaidynėse puikiai rungtyniavusi Lenkijos rinktinė. Įdomiausiose šeštadienio rungtynėse antrąsias pergales iškovojo Slovėnijos ir Kroatijos komandos.

Lenkijos rankininkai nedžiugina savo aistruolių.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Rolandas V.Eidvilas

2017-01-15 08:43, atnaujinta 2017-04-12 04:42

Komanda pasikeitė neatpažįstamai

Jau po antrojo turo labai sudėtingoje padėtyje atsidūrė Lenkijos rankininkai. Vos prieš keturis menėsius Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ketvirtąją vietą užėmusi Lenkijos komanda šeštadienį beviltiškai pralaimėjo Brazilijos rinktinei 24:28 (11:16) ir patyrė antrąją nesėkmę.

Tiesa, į pasaulio čempionatą atvykusi Lenkijos komanda yra visai nepanaši į olimpinę rinktinę – Prancūzijoje žaidžia vos keturi, ir anaiptol ne svarbiausi, Rio de Žaneire kovoję rankininkai. Keli veteranai (rezultatyviausias olimpinio turnyro žaidėjas 34-erių Karolis Bieleckis, 37-erių Bartoszas Jureckis, 37-erių Slawomiras Szmalis, 33-ejų Krzysztofas Lijewskis ir 35-erių Adamas Wisniewskis) baigė karjerą nacionalinėje komandoje arba paprašė jų nekviesti į šį pasaulio čempionatą, dar keli rankininkai patyrė traumas. Net tris žaidėjus lenkai prarado pasirengimo stovykloje, kurioje susižeidė Piotras Wyszomirskis, Kamilis Syprzakas ir naujasis kapitonas Mariuszas Jurkiewiczius.

Vis dėlto lenkus treniruojantis kirgizų kilmės Ispanijos rankinio specialistas Talantas Duišebajevas prieš čempionatą tvirtino, kad net susilpnėjusi komanda privalo įvykdyti bent minimalią užduotį ir patekti į atkrintamąsias varžybas. Nepaisant dviejų pralaimėjimų, ši užduotis išties įvykdoma, nes Lenkijos komanda dar nežaidė su Japonijos ir Rusijos rinktinėmis, smarkiai atsiliekančiomis nuo pasaulio elito.

Rusai šeštadienį irgi žaidė antrąsias rungtynes ir jose beviltiškai nusileido norvegams 24:28. Po dviejų turų A grupėje pirmauja po 4 taškus iškovojusios Prancūzijos ir Norvegijos rinktinės. Po 2 taškus surinko Rusijos ir Brazilijos ekipos, taškų neturi Lenkijos ir Japonijos komandos.

Pasidalijo į du trejetus

B grupės komandos per du turus pasidalijo į du trejetus. Slovėnijos, Makedonijos ir Ispanijos rankininkai iškovojo po 4 taškus, Islandijos, Tuniso ir Angolos rinktinės patyrė po du pralaimėjimus.

Antrajame ture lengviausiai nugalėjo makedonai, sutriuškinę angoliečius 31:22. Ispanai ilgai negalėjo atsikratyti tunisiečių persekiojimo, bet įrodė pranašumą prieš afrikiečius 26:21.

Įdomiausiai vyko dviejų Europos komandų mačas, kuriame Slovėnijos rinktinė tik minimaliu skirtumu 26:25 įveikė Islandijos komandą. Tiesa, slovėnai beveik visą laiką pirmavo, o islandams išsiveržti į priekį pavyko tik rungtynių pradžioje ir, vieną kartą, antrojo kėlinio viduryje.

Antrojo kėlinio antroje pusėje varžovai vieni kitiems atsakydavo įvarčiu į įvartį, bet tokie mainai buvo palankūs Slovėnijos rinktinei, kuri nuo 48-osios min. visą laiką pirmavo 1-2 taikliais metimais.

Olimpiniai čempionai nepervargo

C grupėje antrasis turas prasidėjo kaimynų dvikova, kurioje Kroatijos rinktinė po atkaklios kovos nugalėjo Vengrijos komandą 31:28.

Be išvakarėse susižeidusio lyderio Laszlo Nagy rungtyniavę vengrai geriau žaidė pirmajame kėlinyje, kuriame pirmavo 11:7, bet jaunesni, stipresnius lyderius ir ilgesnį atsarginių suolą turintys kroatai dar iki pertraukos išlygino rezultatą, o antrojo kėlinio viduryje pamažu pradėjo krautis lemiamą persvarą.

D grupėje olimpinė čempionė Danijos rinktinė neįjungdama aukščiausios pavaros nesunkiai nugalėjo Afrikos čempionę Egipto komandą 35:28. Per šias rungtynes danų treneris Gudmunduras Gudmundssonas tik labai trumpoms atkarpoms nuo suolo pakėlė pagrindinio septyneto žaidėjus Madsą Mensah ir Jesperį Noddesbo.

C ir D grupėse įvyko dar tik po vienas antrojo turo rungtynes, o kiti mačai žaidžiami sekmadienį.

2 turas

A grupė (Nantas)

Brazilija – Lenkija 28:24 (16:11). J.Toledo 8, H.Langaro 7/P.Paczkowskis 6, M.Jachlewskis 4. 10171 žr.

Norvegija – Rusija 28:24 (15:11). K.Bjornsenas 7, S.Sagosenas 6/I.Soroka 8, S.Horbokas 6. 9812 žr.

Lentelė: 4 – Prancūzija, Norvegija, 2 – Rusija, Brazilija, 0 – Lenkija, Japonija.

B grupė (Mecas)

Islandija – Slovėnija 25:26 (8:11). B.Elissonas 7, R.Karasonas 6/M.Bezjakas 6, M.Zarabecas 4, V.Kavtičnikas 4. 5054 žr.

Tunisas – Ispanija 21:26 (10:12). A.Toumi 5, Ou.Boughanmi 4/D.Balagueras 5, V.Tomasas 5. 5056 žr.

Angola – Makedonija 22:31 (9:14). S.Lopesas 5/K.Lazarovas 10, G.Georgijevskis 5. 3845 žr.

Lentelė: 4 – Slovėnija, Makedonija, Ispanija, 0 – Islandija, Tunisas, Angola.

C grupė (Ruanas)

Vengrija – Kroatija 28:31 (11:11). Zs.Baloghas 6, G.Harsanyi 6/M.Štrlekas 6, D.Duvnjakas 5. 4000 žr.

Lentelė: 4 – Kroatija, 2 – Čilė, Vokietija, 0 – Baltarusija, Saudo Arabija, Vengrija.

D grupė (Paryžius)

Egiptas – Danija 28:35 (15:21). Y.El Deraa 6, M.Shebibas 5, E.Eissa 5/L.Svanas 6, C.Mortensenas 5. 7413 žr.

Lentelė: 4 – Danija, 2 – Švedija, Egiptas, 0 – Kataras, Argentina, Bahreinas.