Pasaulio rankinio čempionate – žiūrovų rekordas ir favoritų pergalės

Sunki ispanų pergalė

Ispanija – Brazilija.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Rolandas V.EIDVILAS

Jan 21, 2017, 11:13 PM, atnaujinta Apr 11, 2017, 6:21 PM

Aštuntfinalyje sunkiausiai pergalę iškovojo Ispanijos komanda, palaužusi Brazilijos rinktinę vos vieno įvarčio skirtumu 28:27 (16:18). Ispanai didžiąją mačo dalį vijosi varžovus, tačiau geriau žaidė paskutinėmis minutėmis.

Brazilai 53-ąją min. pirmavo 26:25, bet rungtynių pabaigoje dėl dviejų pašalinimų turėjo žaisti nevisos sudėties ir nesugebėjo apsiginti nuo Ispanijos komandos atakų. Ispanai įmetė tris įvarčius iš eilės, išsiveržė į priekį 28:26, o paskutinis brazilų taiklus metimas jau nieko nebegalėjo pakeisti.

Ispanijos rinktinė į pasaulio pirmenybių ketvirtfinalį pateko ketvirtą kartą iš eilės. Pernai ispanai laimėjo Europos čempionato sidabro medalius, bet į Prancūziją atvyko ištroškę pergalių, nes dėl nesėkmės atrankos turnyre nedalyvavo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Priešinosi pusantro kėlinio

Slovėnijos komanda nugalėjo Rusijos rinktinę 32:26 (13:15). Beveik pusantro kėlinio aikštėje vyko lygi kova, o 38-ąją min. švieslentėje dar degė du vienodi skaičiai 18:18. Tačiau paskui slovėnai įmetė net penkis įvarčius paeiliui ir gana ramiai sulaukė finalo sirenos.

Slovėnai tarp aštuonių geriausių pateko trečiame iš eilės pasaulio čempionate.

Beje, Slovėnijos rinktinėje žaidžia net šeši rankininkai, kartu su lietuviu Povilu Babarsku atstovaujantys Celės „Pivovarna Laško“ klubui. Dar du slovėnai į rinktinę atvyko iš „Montpellier“ ekipos, kurios garbę gina kartu su kitu lietuviu Jonu Truchanovičiumi.

O Rusijos rinktinėje rungtyniauja keturi rankininkai iš Zaporižės „Motor“ klubo,

Panašus scenarijus

Prancūzijos rinktinė į ketvirtfinalį žengė įveikusi Islandijos komandą 31:25 (14:13), o Norvegijos rankininkai nugalėjo Makedonijos ekipą 34:24 (12:10).

Prancūzai pirmosiomis minutėmis privertė susiraukti savo sirgalius. Turnyro šeimininkai rungtynių pradžioje atsiliko 0:3, o rezultatą pirmą kartą persvėrė tik 20-ąją min. Vis dėlto antrojo kėlinio pradžioje „mėlynieji“ padidino apsukas ir pradėjo greitai tolti. 38-ąją min. rezultatas buvo jau 20:14 ir čempionės vardą ginančios Prancūzijos komandos pergalė nebekėlė abejonių.

Labai panašiai laimėjo ir norvegai. Jie, po lygaus pirmojo kėlinio, varžovus taikliais metimais apipylė iškart po pertraukos.

Norvegai į ketvirtfinalį prasibrovė pirmą kartą nuo 2005 metų. Dviejuose praėjusiuose čempionatuose Norvegijos komanda apskritai nedalyvavo, o ir į šių metų turnyrą pateko tik gavusi vardinį kvietimą.

Pagerino žiūrovų rekordą

Prancūzijos ir Islandijos komandų rungtynes, vykusias Lilio „Pierre Mauroy“ stadione, stebėjo 28010 žiūrovų. Tai – pasaulio čempionatų rekordas. Iki šio čempionato rekordas buvo 23000 žiūrovų. Tiek sirgalių keliskart atėjo į Kairo sporto rūmus per 1999 metais Egipte vykusį turnyrą.

„Pierre Mauroy“ stadione paprastai žaidžia „Lille“ futbolo klubas, tačiau stogą turinčioje arenoje rengiamos ir salės žaidimų varžybos. 2015 metais šiame stadione vyko Europos vyrų krepšinio čempionato atkrintamosios varžybos, kurių finale Lietuvos rinktinė pralaimėjo Ispanijos komandai. Lemiamas krepšininkų rungtynes užpernai stebėjo 27372 žiūrovai.

Kiti mačai – sekmadienį

Kitos ketverios aštuntfinalio rungtynės vyks sekmadienį. Antrąją atkrintamųjų varžybų dieną susitiks Vokietija – Kataras (nugalėtojai ketvirtfinalyje žais su Slovėnija), Kroatija – Egiptas (su Ispanija), Danija – Vengrija (su Norvegija) ir Švedija – Baltarusija (su Prancūzija).

Aštuntfinalis

Norvegija – Makedonija 34:24 (12:10). Albervilis. 6540 žr. M.Jondalas 6, E.Tangenas 6, S.Sagosenas 5, K.Bjornsenas 5, B.Myrholas 5/K.Lazarovas 6, S.Stojilovas 5.

Prancūzija – Islandija 31:25 (14:13). Lilis. 28010 žr. M.Guigou 6, N.Remili 5, L.Fabregas 5/R.Karasonas 7, O.Gudmundssonas 4.

Slovėnija – Rusija 32:26 (13:15). Paryžius. 8324 žr. D.Cingesaras 6, G.Margučas 5, J.Dolenecas 4, B.Mačkovšekas 4/D.Šiškariovas 5, A.Derevenis 5.

Ispanija – Brazilija 28:27 (16:18). Monpeljė. 6923 žr. A.Duišebajevas 5, J.Canellasas 5/J.Silva 7, F.Chiuffa 5, H.Langaro 5.

Pusfinalis dėl 17-20 vietų

Lenkija – Tunisas 28:26 (15:11). Brestas. 3600 žr.

Pusfinalis dėl 21-24 vietų

Japonija – Angola 37:26 (18:14). Brestas. 3017 žr.