Pasaulio sporto savaitė: teniso legendų prisikėlimas ir auksinė rankinio dinastija

Bendraamžiai tenisininkai Serena Williams ir Rogeris Federeris laimėjo praėjusio dešimtmečio prisiminimus sukėlusius finalus ir tapo Australijos atvirojo čempionato nugalėtojais, čempionės vardą apgynysi Prancūzijos rinktinė pratęsė viešpatavimą pasaulio rankinyje, „Formulėje-1“ baigėsi keturis dešimtmečius vadovavusio Bernie Ecclestone‘o era, dėl dopingo įkliuvus komandos draugui, Usainas Boltas neteko vieno iš devynių olimpinių aukso medalių, o Afrikos futbolo čempionate paaiškėjo stipriausiųjų ketvertas.

AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

2017-01-30 10:19, atnaujinta 2017-04-11 04:49

Tai buvo svabiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Savaitės įvykiai

Sausio 23 d. „Formulės-1“ čempionatą organizuojanti „Formula One Group“ pranešė, kad iš vykdančiojo vadovo pareigų atstatydintas 86 metų britas Bernie Ecclestone‘as, šiai organizacijai vadovavęs nuo 1978 m. Jį pakeitė amerikietis Chase‘as Carey.

Sausio 24 d. Čempiono vardą gynęs Dramblio Kaulo Krantas nepateko į Gabone vykstančio Afrikos futbolo čempionato ketvirtfinalį. Lemiamose grupės rungtynėse Dramblio Kaulo Krantas pralaimėjo Marokui 0:1.

Sausio 25 d. Ispanijos futbolo lygos lyderis Madrido „Real“ nepateko į Ispanijos taurės pusfinalį. Ketvirtfinalio atsakomosiose rungtynėse „Real“ išvykoje sužaidė lygiosiomis 2:2 su Vigo „Celta“. Pirmąsias rungtynes „Celta“ laimėjo 2:1.

Sausio 25 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) patvirtino, kad atlikus pakartotinius tyrimus draudžiamų medžiagų rasta lengvaatlečių jamaikiečio Nestos Carterio ir rusės Tatjanos Lebedevos mėginiuose, paimtuose per 2008 m. Pekino olimpines žaidynes. Dėl to T.Lebedeva neteko dviejų sidabro medalių, laimėtų šuolio į tolį ir trišuolio varžybose, o Jamaikos rinktinė – aukso medalio, iškovoto estafetėje 4x100 m, kurioje bėgo N.Carteris. Vieną aukso medalį turės grąžinti ir toje pačioje estafetėję bėgęs Usainas Boltas, kurio olimpinių apdovanojimų kolekcija sumažėjo nuo 9 iki 8.

Sausio 28 d. Afrikos futbolo čempionato ketvirtfinalyje Burkina Fasas nugalėjo Tunisą 2:0, Kamerūnas – Senegalą 0:0 (baudiniai 5:4).

Sausio 28 d. Melburne Australijos atvirojo teniso čempionato finale amerikietė Serena Williams nugalėjo vyresniąją seserį Venus Williams 6:4, 6:4. 35 metų S.Wiiliams septintąjį kartą tapo Australijos čempione, laimėjo 23-ąjį Didžiojo kirčio titulą ir grįžo į pirmąją vietą Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge. 36 metų V.Williams Didžiojo kirčio turnyro finale žaidė po septynerių su puse metų pertraukos. Seserys Williams Didžiojo kirčio turnyrų finale susitiko devintąjį kartą, Serena laimėjo septynis tarpusavio mačus.

Sausio 28 d. Ostravoje baigėsi Europos dailiojo čiuožimo čempionatas. Du aukso medalius laimėjo Rusijos (porų – Jevgenija Tarasova ir Vladimiras Morozovas, moterų – Jevgenija Medvedeva), po vieną – Prancūzijos (šokių – Gabriella Papadakis ir Guillaume‘as Cizeronas) ir Ispanijos (vyrų – Javieras Fernandezas) sportininkai.

Sausio 29 d. Melburne Australijos atvirojo teniso čempionato finale šveicaras Rogeris Federeris nugalėjo ispaną Rafaelį Nadalį 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3. 35 metų R.Federeris penktąjį kartą tapo Australijos čempionu ir laimėjo 18-ąjį Didžiojo kirčio titulą. Praėjusią pergalę Didžiojo kirčio turnyruose jis iškovojo prieš ketverius su puse metų. 30-metis R.Nadalis Didžiojo kirčio turnyro finale žaidė po bevik trejų metų pertraukos.

Sausio 29 d. Iglse (Austrija) baigėsi rogučių sporto pasaulio čempionatas, kurio medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vokietija (4 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos).

Sausio 29 d. Paryžiuje pasaulio vyrų rankinio čempionato finale čempionės vardą gynusi Prancūzija nugalėjo Norvegiją 33:26. Bronzos medalius iškovojo Slovėnija. Prancūzija pasaulio čempione tapo šeštąjį kartą, o Norvegija ir Slovėnija pirmą kartą laimėjo medalius. Naudingiausiu turnyro žaidėju išrinktas prancūzas Nikola Karabatičius.

Sausio 29 d. Afrikos futbolo čempionato ketvirtfinalyje Egiptas nugalėjo Maroką 1:0, Gana – Kongo Demokratinę Respubliką 2:1.

Sausio 29 d. Los Andželese įvyko Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Žvaigždžių savaitgalio renginiai. Žvaigždžių rungtynių finale Metropolio grupės komanda įveikė Ramiojo vandenyno grupės komandą 4:3. Naudingiausiu žaidėju išrinktas kanadietis Wayne‘as Simmondsas („Philadelphia Flyers“).