Praėjusią savaitę Lietuvos krepšinio klubus drebino permainos. Vilniaus „Lietuvos rytas“ pakeitė trenerį ir perviliojo Klaipėdos „Neptūno“ lyderį, o „Neptūnas“ atsisveikino su dar dviem legionieriais bei klubo direktoriumi.

Airinė Palšytė<br>A.Pliadžio nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

2017-02-13 13:45, atnaujinta 2017-04-10 05:05

Užkulisių įvykiai užgožė svarbius įvykius krepšinio aikštėse. O jose nebuvo linksma – „Lietuvos rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ pasitraukė iš Europos taurės turnyro, Utenos ‚Juventus“ pralaimėjo pirmąsias Čempionų lygos atkrintamųjų varžybų rungtynes, o Kauno „Žalgiris“ nutraukė pergalių seriją Eurolygoje.

Nesišypsojo ir Lietuvos biatlonininkai, Austrijoje prasidėjusiame pasaulio čempionate smarkiai atsilikę nuo lyderių. Užtat geros nuotaikos neprarado šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, kuri buvo išrinkta geriausia sausio mėnesio Europos lengvaatlete.

O vidaus varžybose svarbias pergales šventė Kauno „Žalgirio“ rankininkės ir Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai, tapę Lietuvos taurės laimėtojais.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 6 d. Geriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sausio mėnesio krepšininku išrinktas Vytautas Šulskis (Utenos „Juventus“).

Vasario 6 d. Šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė „European Athletics“ apklausoje išrinkta geriausia Europos sausio mėnesio lengvaatlete.

Vasario 8 d. Krepšinio Čempionų lygos atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo pirmosiose rungtynėse Utenos „Juventus“ namie pralaimėjo Atėnų AEK 77:78.

Vasario 8 d. Nė vienas Lietuvos klubas nepateko į krepšinio Europos taurės atkrintamąsias varžybas. „Top 16“ etape ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ (laimėjo 3 iš 6 rungtynių), ir Panevėžio „Lietkabelis“ (2 iš 6) grupėse užėmė trečiąją vietą.

Paskutinėse rungtynėse „Lietuvos rytas“ namie nugalėjo Sankt Peterburgo „Zenit“ 86:84, „Lietkabelis“ išvykoje – Ulmo „ratiopharm“ 86:81.

Vasario 9 d. Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) reitinge Lietuvos vyrų futbolo rinktinė iš 105-osios vietos nukrito į 109-ąją.

Vasario 9 d. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Jimmy Baronu, kuris perėjo iš Klaipėdos „Neptūno“.

Vasario 9 d. Pasaulio biatlono čempionate Hochfilcene (Austrija) mišrios estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė priešpaskutinę 24-ąją vietą.

Vasario 10 d. Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas dėl drausmės pažeidimų atleido amerikiečius Larry Drew ir Omari Johnsoną.

Vasario 10 d. Pasaulio biatlono čempionato moterų sprinto lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 75-ąją vietą, Diana Rasimovičiūtė – 81-ąją, Natalija Paulauskaitė – 88-ąją.

Vasario 10 d. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas nutraukė sutartį su treneriu Tomu Pačėsu, komandai vadovavusiu nuo 2015 m. gruodžio, ir į jo vietą paskyrė Rimą Kurtinaitį, kuris jau ėjo šias pareigas 2008-2010 m.

Vasario 10 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Pirėjo „Olympiakos“ 64:73 ir nutraukė trijų pergalių seriją. Po 22 turų „Žalgiris“ užima 10-ąją vietą (9 pergalės ir 13 pralaimėjimų).

Vasario 11 d. Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas atleido direktorių Osvaldą Kurauską.

Vasario 11 d. Lietuvos ledo ritulio lygoje Elektrėnų „Energija“ laimėjo 16-ąsias iš eilės rungtynes ir užsitikrino reguliariojo sezono nugalėtojos vardą. „Energija“ turi 48 taškus, antrąją vietą užimanti „Juodupė“ – 32 (po 15 rungtynių).

Vasario 11 d. Pasaulio biatlono čempionato vyrų sprinto lenktynėse Tomas Kaukėnas užėmė 31-ąją vietą, Vytautas Strolia – 54-ąją, Karolis Dombrovskis – 95-ąją.

Vasario 11 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) Vilniaus „Lietuvos rytas“, žaidęs pirmąsias rungtynes grįžus treneriui Rimui Kurtinaičiui, svečiuose nugalėjo „Šiaulius“ 82:81, antrąją vietą užimantis Panevėžio „Lietkabelis“ namie pralaimėjo Prienų-Birštono „Vytautui“ 63:69. LKL po 23 turų pirmauja Kauno „Žalgiris“ (21 pergalė), antrąją vietą užima „Lietkabelis“ (17), trečiąją – „Lietuvos rytas“ (16).

Vasario 12 d. Pasaulio biatlono čempionato vyrų persekiojimo lenktynėse Tomas Kaukėnas užėmė 41-ąją vietą, Vytautas Strolia – 56-ąją. Į moterų persekiojimo lenktynes lietuvės nepateko.

Vasario 12 d. Garliavoje Lietuvos vyrų rankinio taurės finale Klaipėdos „Dragūnas“ nugalėjo „Vilnių“ 31:25, moterų taurės finale Kauno „Žalgiris“ – „Garliavą“ 32:30. „Dragūnas“ taurę iškovojo po metų pertraukos, „Žalgiris“ – šeštą kartą iš eilės.