Fechtuotojų savaitgalis: 16-oji Akvilės Katkovaitės vieta Italijoje

Vasario 12-ąją Busto Arsicijuje (Italija) vykusiame Europos U23 taurės etape dalyvavo ir lietuvės špagininkės Akvilė Katkovaitė bei Viktė Ažukaitė.

A.Katkovaitė

Feb 14, 2017, 11:58 PM, atnaujinta Apr 10, 2017, 2:22 AM

Lietuvėms kovojant parengiamuosiuose pogrupiuose neatrodė, jog tai jų diena – A. Katkovaitė ir V. Ažukaitė iškovojo atitinkamai 2 ir 3 pergales iš 6 galimų. Tačiau šį kartą fechtuotojos atsiskleidė atkrintamajame etape, kuomet vieną po kitos įveikė varžoves iš tradiciškai fechtavimo pasaulio elitui priklausančių valstybių.

V. Ažukaitė pirmojoje kovoje 12:11 įveikė italę Matilde Barbieri, vėliau rezultatu 15:14 nepasisekė jos tautietei Alice Lambertini, ir tik bandydama prasiveržti į 16-uką, V. Ažukaitė 13:15 suklupo kovoje su būsimąja sidabro laimėtoja ispane Sofia Cisneros.

Tuo tarpu A. Katkovaitė nuėjo dar toliau – pirmojoje kovoje 15:13 įveikusi įtalę Alice Pieracciani, vėliau 15:11 nugalėjo Čilės atstovę Andrea Lepe, o pergale 15:14 prieš italę Alice Clerici iškovojo vietą geriausiųjų 16-uke.

Paskutinėje kovoje prieš Italijos špagininkę Eugenią Falqui, A. Katkovaitei po ilgos kovos rezultatu 6:8 teko pripažinti priešininkės pranašumą. Galutinėje įskaitoje tarp 170 dalyvių, A. Katkovaitė iškovojo 16-ą, o V. Ažukaitė – 30-ą vietas.

Dieną prieš tai, A. Katkovaitė ir V. Ažukaitė dalyvavo Pasaulio taurės etape Lenjane (Italija). Nors varžybos nebuvo sėkmingos – V. Ažukaitė užėmė 144-ą vietą, o A. Katkovaitė – 163-ą tarp 187 dalyvių – tačiau įgyta patirtis akivaizdžiai prisidėjo prie iškovotų pergalių rytojaus dieną.

Tuo tarpu Kaune fechtuotojai varžėsi Lietuvos jaunimo iki 20-ies metų čempionate. Merginų asmeninėse varžybose tarp 23 dalyvių nugalėjo Loreta Michnovič, sidabro medalį iškovojo Olivija Mašalo, o bronzos medaliai teko Karolinai Štreimikytei ir Eglei Rauktytei. Vaikinų asmeninėse varžybose tarp 22 dalyvių ant apdovanojimų podiumo dominavo svečiai iš Latvijos – auksą iškovojo Egils Vasaraudzis, sidabrą iškovojo jo tautietis Ernests Cimborevičs, bronzos medalius – Pavels Valentinavičs ir lietuvis Rokas Jukna.

Vyko ir komandinės varžybos. Merginų turnyre auksu puošėsi Vilniaus šiuolaikinės penkiakovės ekipa, sidabras teko Vilniaus miesto sporto centro 1-ąjai komandai, o bronza – Vilniaus miesto sporto centro 2-ąjai. Vaikinų tarpe nugalėjo Vilniaus miesto sporto centro 1-oji ekipa, sidabrą iškovojo Gajos-Floretės ketveriukė, o bronzą – Gajos-Dvikovos komanda.