Lietuvos sporto savaitė. Pirmasis sezono prizas „Žalgiriui“ ir kuklūs rezultatai

Praėjusią savaitę svarbiausias Lietuvos sporto renginys buvo Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyras, kurio nugalėtoju tapo Kauno „Žalgiris“, savo aikštėje laimėjęs finalo rungtynes su Panevėžio „Lietkabeliu“ ir perėmęs estafetę iš praėjusių metų čempiono Vilniaus „Lietuvos ryto“.

„Žalgiris“ iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

2017-02-20 10:39, atnaujinta 2017-04-09 18:25

Dar trys Lietuvos krepšininkai tapo taurės laimėtojais užsienio šalyse, o Domantas Sabonis dalyvavo NBA Visų Žvaigždžių savaitgalio Kylančių žvaigždžių rungtynėse.

Geriausi Lietuvos biatlonininkai ir kalnų slidininkai dvi praėjusias savaites varžėsi pasaulio pirmenybėse, tačiau liko labai toli nuo planetos lyderių. Vis dėlto ir žiemos sporto šakose buvo prošvaisčių – Salvijus Ramanauskas iškovojo aukso medalį Europos jaunimo olimpiniame festivalyje.

Savaitės įvykiai

Vasario 13 d. Lietuvos futbolo federacijos Vykdomasis komitetas paskelbė, kad A lygoje šiais metais vėl žais 8 komandos: čempiono vardą ginsiantis Vilniaus „Žalgiris“, „Trakai“, Marijampolės „Sūduva“, Klaipėdos „Atlantas“, Kauno „Stumbras“, „Jonava“, Utenos „Utenis“ ir debiutantas Kazlų Rūdos „Šilas“, kuris pakeis iškritusį Kauno „Žalgirį“. Čempionatas prasidės kovo 3 d., baigsis – lapkričio 19 d.

Vasario 13 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis nukrito iš 102-osios į 119-ąją vietą, Laurynas Grigelis – iš 270-osios į 271-ąją, Lukas Mugevičius – iš 392-osios į 401-ąją.

Vasario 14 d. Į Lietuvos moterų krepšinio taurės finalą pateko Vilniaus „Kibirkštis“ ir Marijampolės „Sūduva“. „Kibirkštis“ nugalėjo Kauno raj. „Hoptrans-Sirenas“, „Sūduva“ – Klaipėdos „Fortūną“.

Vasario 14 d. Krepšinio Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje titulą gynęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ svečiuose pralaimėjo Utenos „Juventus“ 84:87. Kitose rungtynėse Prienų-Birštono „Vytautas“ svečiuose nugalėjo Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ 90:75.

Vasario 15 d. Hochfilcene (Austrija) pasaulio biatlono čempionate moterų asmeninėse lenktynėse Diana Rasimovičiūtė-Bricė užėmė 77-ąją vietą, Natalija Paulauskaitė – 86-ąją, Natalija Kočergina – 89-ąją.

Vasario 15 d. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas nutraukė sutartį su amerikiečiu Davidu Loganu, kuris perėjo į Avelino „Sidigas“.

Vasario 15 d. Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 81:58, Panevėžio „Lietkabelis“ svečiuose – Alytaus „Dzūkiją“ 86:80.

Vasario 16 d. Baltarusijos ledo ritulio antrojoje lygoje žaidžianti Elektrėnų „Energija“ reguliariajame sezone per 44 rungtynes iškovojo 65 taškus ir tarp 12 komandų užėmė 8-ąją vietą.

Vasario 16 d. Erzurume (Turkija) Europos jaunimo olimpiniame žiemos festivalyje aukso medalį iškovojo Salvijus Ramanauskas. Jis laimėjo greitojo čiuožimo trumpame take 500 m lenktynes.

Vasario 16 d. Sankt Morice (Šveicarija) pasaulio kalnų slidinėjimo čempionate slalomo milžino varžybose Ieva Januškevičiūtė užėmė 62-ąją vietą.

Vasario 16 d. Futbolo Europos lygos šešioliktfinalio pirmosiose rungtynėse Ankaros „Osmanlispor“, kuriame žaidžia Žydrūnas Karčemarskas, išvykoje sužaidė lygiosiomis su Pirėjo „Olympiakos“ 0:0.

Vasario 16 d. Pasaulio biatlono čempionate vyrų asmeninėse lenktynėse Tomas Kaukėnas užėmė 46-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 66-ąją, Vytautas Strolia – 73-ąją.

Vasario 17 d. Sankt Morice (Šveicarija) pasaulio kalnų slidinėjimo čempionate slalomo milžino varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 43-ąją vietą, Rokas Zaveckas – 67-ąją.

Vasario 17 d. Naujajame Orleane Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Visų Žvaigždžių savaitgalio Kylančių žvaigždžių rungtynėse dalyvavo Domantas Sabonis („Oklahoma City Thunder“). Jis atstovavo Pasaulio komandai, kuri nugalėjo JAV komandą 150:141, ir pelnė 10 taškų.

Vasario 17 d. Pasaulio biatlono čempionate moterų estafetėje Lietuvos rinktinė užmė 21-ąją vietą (tarp 23 startavusių komandų).

Vasario 18 d. Kaune Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Prienų-Birštono „Vytautą“ 76:55, Panevėžio „Lietkabelis“ – Utenos „Juventus“ 75:70. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) dėjimų konkursą laimėjo kviestinis svečias Gediminas Žitlinskas.

Vasario 18 d. Pasaulio biatlono čempionate vyrų estafetėje Lietuvos rinktinė užėmė priešpaskutinę 25-ąją vietą.

Vasario 19 d. Pasaulio kalnų slidinėjimo čempionate slalomo varžybose Rokas Zaveckas užėmė 61-ąją vietą.

Vasario 19 d. Kaune Karaliaus Mindaugo taurės finale Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 84:63. Trečiąją vietą užėmė Utenos „Juventus“. Naudingiausiu finalo ketverto krepšininku išrinktas Edgaras Ulanovas („Žalgiris“). LKL tritaškių metimų konkursą laimėjo Arvydas Čepulis („Šiauliai“).

Vasario 19 d. Šiauliuose baigėsi moterų salės riedulio Europos klubų taurės turnyras (antroji Europos turnyrų pakopa), kuriame Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ užėmė ketvirtąją vietą (18 taškų per 6 rungtynes).

Vasario 19 d. Baigėsi Baltijos moterų tinklinio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoja tapo Kauno ASU (57 taškai per 22 rungtynes), Alytaus „Prekyba“ užėmė 7-ąją vietą (31 taškas), Jonavos „Achema“ – 8-ąją (31 taškas). Visos trys Lietuvos komandos pateko į finalo aštuonetą.

Vasario 19 d. Trys Lietuvos krepšininkai tapo nacionalinių taurių laimėtojais užsienio šalyse: Jonas Mačiulis (Madrido „Real“) – Ispanijoje, Mantas Kalnietis (Milano „Emporio Armani“) – Italijoje, Gediminas Orelikas (Bandirmos „Banvit“) – Turkijoje.

REPORTERIS: gaisras Vilniaus daugiabutyje