Pasaulio sporto savaitė. Budapešto pasitraukimas ir vokiečių pergalės ant sniego

Savaitės įvykiai

Budapeštas atsiėmė savo kandidatūrą ir nebus 2024 metų olimpiados sostine<br>AFP nuotr.

Rolandas Varanauskas

2017-02-27 09:25, atnaujinta 2017-04-08 23:35

Vasario 21 d. Futbolo Čempionų lygos aštunfinalio pirmosiose rungtynėse „Manchester City“ namie nugalėjo „Monaco“ 5:3, Lėverkuzeno „Bayer“ pralaimėjo Madrido „Atletico“ 2:4.

Vasario 22 d. Vengrijos vyriausybė paskelbė, kad Budapeštas atsiima kandidatūrą rengti 2024 metų vasaros olimpines žaidynes. Anksčiau kandidatūrą atsiėmė Hamburgas ir Roma, o tapti žaidynių šeimininku pretenduoja tik du miestai: Los Andželas ir Paryžius.

Vasario 22 d. Futbolo Čempionų lygos aštunfinalio pirmosiose rungtynėse „Sevilla“ namie nugalėjo „Leicester City“ 2:1, „Porto“ pralaimėjo Turino „Juventus“ 0:2.

Vasario 23 d. Anglijos futbolo čempiono vardą ginantis „Leicester City“ atleido italą trenerį Claudio Ranierį. Anglijos lygoje „Leicester City“ tarp 20 komandų užima 17-ąją vietą.

Vasario 23 d. Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) leido trims Rusijos sportininkams dalyvauti oficialiose varžybose neatstovaujant savo šaliai. Rusijos lengvosios atletikos federacija buvo diskvalifikuota dėl sistemingų dopingo taisyklių pažeidimų. IAAF yra gavusi 48 Rusijos sportininkų prašymus leisti jiems dalyvauti varžybose.

Vasario 26 d. Sapore baigėsi Azijos žiemos žaidynės. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Japonija (27 aukso, 21 sidabro, 26 bronzos). Žaidynėse dalyvavo 32 Azijos ir Okeanijos šalys, bet be šeimininkų japonų aukso medalius iškovojo tik Korėjos (16), Kinijos (12) ir Kazachstano (9) sportininkai.

Vasario 26 d. Lahtyje (Suomija) vykstančiame pasaulio čempionate po pusės rungčių medalių lentelėje pirmauja Vokietija (4 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos). Pasaulio čempionais po du kartus jau tapo rusas slidininkas Sergejus Ustiugovas, norvegė slidininkė Maiken Falla, vokietis dvikovininkas Johannesas Rydzekas ir vokietė šuolininkė su slidėmis Carina Vogt.

Vasario 26 d. Kionigszėje (Vokietija) baigėsi pasaulio bobslėjaus ir skeletono čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vokietija (5 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos). Vokiečiai laimėjo daugiau nei pusę apdovanojimų (10 iš 18), o be jų aukso medalius (po 1) iškovojo tik Latvijos ir JAV sportininkai. Bobslėjaus keturviečių įgulų varžybose pirmąją vietą pasidalijo dvi Vokietijos komandos.

Vasario 26 d. Kalgaryje (Kanada) pasaulio greitojo čiuožimo sprinto čempionais tapo olandas Kai Verbijus ir japonė Nao Kodaira.

Vasario 26 d. Anglijos futbolo lygos taurės finale „Manchester United“ nugalėjo „Southampton“ 3:2. „Manchester United“ lygos taurę iškovojo penktąjį kartą.