Lietuvos sporto savaitė. Aurimo Didžbalio medalis ir silpna Rūta Meilutytė

Praėjusią savaitę svariausias Lietuvos sporto pergales pasiekė Aurimas Didžbalis, Laurynas Grigelis ir Lukas Mugevičius. Sunkiaatletis A.Didžbalis iškovojo Europos pirmenybių bronzos medalį, o Lietuvos rinktinėje jėgas suvieniję tenisininkai L.Grigelis ir L.Mugevičius iškovojo pergalę Daviso taurės turnyre.

A.Didžbalis iškovojo medalį, R.Meilutytei labai nesisekė.<br>lrytas.lt montažas.

Rolandas V.Eidvilas

Apr 10, 2017, 2:25 PM, atnaujinta Apr 14, 2017, 3:58 AM

Tinklininkai savaitgalį baigė klubų sezoną. Šalies pirmenybių aukso medalius vėl laimėjo čempionų vardus apgynę Vilniaus „Flamingo Volley“ vyrai ir Kauno ASU moterys. Prienų-Birštono „Vytautas“ pratęsė Lietuvos klubų dominavimą Baltijos krepšinio lygoje, o Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergale baigė Eurolygos sezoną.

Vėl nenudžiugino Lietuvos moterų futbolo rinktinė, namie pralaimėjusi dvejas pasaulio čempionato atrankos rungtynes, o olimpinė čempionė Rūta Meilutytė atsiliko nuo stipriausių plaukikių Stokholme vykstančiame turnyre.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 3 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge dėl traumos nežaidžiantis Ričardas Berankis nukrito iš 120-osios į 138-ąją vietą – žemiausią nuo 2014 m. liepos. Laurynas Grigelis užima 249-ąją vietą, Lukas Mugevičius – 405-ąją vietą.

Balandžio 5 d. Prienų-Birštono „Vytautas“ pirmą kartą tapo Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionu. „Vytautas“ finalo atsakomosiose rungtynėse išvykoje nugalėjo Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ 89:74 (pirmosios rungtynės 85:88). Lietuvos komandos BBL čempionato aukso medalius laimėjo 12 kartų per 13 sezonų.

Balandžio 6 d. Airinė Palšytė išrinkta geriausia kovo mėnesio Europos lengvaatlete. Apklausą rengia Europos lengvosios atletikos federacija („European Athletics“).

Balandžio 6 d. Kauno „Žalgiris“ paskutinėse krepšinio Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse išvykoje nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ 84:79. „Žalgiris“ per 30 rungtynių iškovojo

14 pergalių, reguliariajame sezone užėmė 10-ąją vietą ir nepateko į atkrintamąsias varžybas. Balandžio 6 d. Lietuvos futbolo rinktinė Tarptautinės futbolo federacijų asociacijos (FIFA) reitinge pakilo iš 107-osios į 101-ąją vietą.

Balandžio 6 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Vilniuje pasaulio čempionato Europos zonos atrankos preliminaraus etapo rungtynėse pralaimėjo Izraeliui 0:2.

Balandžio 7 d. Aurimas Didžbalis iškovojo Europos sunkiosios atletikos čempionato bronzos medalį. Splite (Kroatija) vykusiame turnyre A.Didžbalis užėmė trečiąją vietą svorio kategorijoje iki 94 kg. Jis laimėjo rovimo varžybas (pakėlė 181 kg), užėmė ketvirtąją vietą stūmime (205 kg), dvikovėje surinko 386 kg ir 2 kg atsiliko nuo čempionu tapusio ruso Adamo Maligovo. Kiti šeši čempionate dalyvavę lietuviai užėmė vietas antrajame arba trečiajame dešimtuke.

Balandžio 8 d. Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) ledo ritulio rinktinė Kanone (Korėja) vykusiame pasaulio čempionato antrosios pakopos A grupės turnyre užėmė trečiąją vietą (8 taškai per 5 rungtynes). Lietuviai nugalėjo Korėją, Rumuniją ir Kroatiją, bet pralaimėjo Didžiajai Britanijai ir Estijai. Vienintelį kelialapį į aukštesnę pakopą iškovojo Rumunija.

Balandžio 8 d. Egidijus Kavaliauskas Okson Hile (Merilandas, JAV) laimėjo pusiau vidutinio svorio bokso profesionalų mačą su meksikiečiu Ramsesu Agatonu. Visus 16 mačų profesionalų ringe laimėjęs E.Kavaliauskas pergalę pasiekė ketvirtajame raunde nokautu.

Balandžio 8 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Vilniuje pasaulio čempionato atrankos rungtynėse pralaimėjo Moldovai 0:2 ir prarado galimybes patekti į kitą atrankos etapą.

Balandžio 8-9 d. Plaukimo turnyre Stokholme Danas Rapšys laimėjo 200 m plaukimo nugara ir 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas, Giedrius Titenis laimėjo 100 m plaukimo krūtine varžybas ir užėmė antrąją vietą plaukdamas 200 m krūtine. Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė nepateko į nė vienos rungties finalą.

Balandžio 9 d. Lietuvos vyrų teniso rinktinė Tbilisyje Daviso taurės antrosios grupės Europos zonos antrojo rato mače nugalėjo Gruziją 3:2. Po vieną pergalę vienetų mačuose iškovojo Laurynas Grigelis ir Lukas Mugevičius, o kartu jie laimėjo dvejetų mačą. Trečiajame rate rugsėjo 15-17 d. lietuviai išvykoje žais su Švedija.

Balandžio 9 d. Vilniaus „Flamingo Volley“ vyrų ir Kauno ASU moterų komandos tapo Lietuvos tinklinio čempionėmis. Šiauliuose vykusiose finalo serijose „Flamingo Volley“ nugalėjo Šiaulių „Elgą“ 2:0, ASU – Jonavos „Achemą“ 2:0. Bronzos medalius laimėjo Raseinių „Norvelitos“ vyrai ir Alytaus „Prekybos“ moterys.

Balandžio 9 d. Eimantas Stanionis laimėjo pirmąjį karjeroje profesionalų bokso mačą. Jis Los Andžele pirmajame raunde techniniu nokautu nugalėjo Rasheedą Lawalį iš Nigerijos.