Pasaulio sporto savaitė. Smūgis žiemos olimpiadai ir Brazilijos futbolo sugrįžimas

Brazilijos futbolo rinktinė po ilgos pertraukos grįžo į FIFA reitingo viršūnę, olimpinė maratono čempionė įkliuvo dopingo kontrolieriams, belgas Gregas Van Avermaetas laimėjo sunkiausias vienos dienos dviračių lenktynes, Rusijos sunkiaatlečiai susižėrė daugiausiai medalių Europos čempionate, o „Washington Capitals“ ledo ritulininkai užėmė pirmąją vietą NHL reguliariajame sezone.

Brazilijos futbolas sugrįžo į FIFA reitingo viršūnę.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

2017-04-10 14:36, atnaujinta 2017-04-14 03:58

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 3 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) vadovybė paskelbė, kad per 2018 m. Pchenčano olimpines žaidynes nedarys pertraukos ir neleis NHL žaidžiantiems ledo ritulininkams dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

Balandžio 3 d. Glendeile vaikinų krepšinio NCAA čempionato finale Šiaurės Karolinos universitetas nugalėjo Gonzagos universitetą 71:65. Šiaurės Karolinos universitetas šeštąjį kartą tapo NCAA čempionu. Naudingiausiu žaidėju išrinktas Joelas Berry (Šiaurės Karolinos universitetas). Finalo rungtynes stebėjo 76168 žiūrovai.

Balandžio 5 d. Krepšinio Europos taurės finalo serijoje Malagos „Unicaja“ nugalėjo „Valencia“ 2:1. „Unicaja“ pirmą kartą laimėjo Europos taurę ir iškovojo kelialapį į Eurolygą, į kurią kitą sezoną grįš po metų pertraukos.

Balandžio 6 d. Tarptautinės futbolo federacijų asociacijos (FIFA) rinktinių reitinge į pirmąją vietą po septynerių metų pertraukos grįžo Brazilija. Ji aplenkė iki tol pirmavusią, bet į antrąją vietą nukritusią Argentiną. Trečiojoje vietoje liko Vokietija. Į žemiausią reitingo istorijoje 32-ąją vietą nukrito Nyderlandai.

Balandžio 7 d. Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) patvirtino, kad Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių maratono bėgimo čempionės Jemimos Sumgong iš Kenijos dopingo mėginyje rasta draudžiamos medžiagos eritropoetino. Mėginys buvo paimtas šį mėnesį ne varžybų metu.

Balandžio 7 d. Plimute (JAV) pasaulio moterų ledo ritulio čempionato finale JAV nugalėjo Kanadą 3:2 (po pratęsimo). Bronzos medalius laimėjo Suomija. Per visus 18 iki šiol įvykusių pasaulio čempionatų finale žaidė tos pačios komandos, o JAV aukso medalius laimėjo 8-ąjį kartą (tarp jų – ketvirtąjį iš eilės). Suomija bronzos medalius laimėjo 12-ąjį kartą.

Balandžio 8 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „Euskal Herriko“ (Baskų kraštas) nugalėtoju tapo ispanas Alejandro Valverde („Movistar“). Jis laimėjo antras iš eilės pavasarį Ispanijoje rengtas daugiadienes lenktynes. Antrąją vietą užėmė kitas ispanas Alberto Contadoras („Trek“0, kuris prieš tai nusileido A.Valverdei ir „Volta a Catalunya“ lenktynėse.

Balandžio 8 d. Splite (Kroatija) baigėsi Europos sunkiosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (5 aukso, 4 sidabro, 2 bronzos).

Balandžio 9 d. Šanchajuje „Formulės-1“ čempionato Kinijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Bendrojoje įskaitoje L.Hamiltonas pavijo Šanchajuje antrąją vietą užėmusį vokietį Sebastianą Vettelį („Ferrari“), kuris buvo pirmojo etapo nugalėtojas.

Balandžio 9 d. Dviračių lenktynių Paryžius – Rubė nugalėtoju pirmą kartą tapo UCI pasaulio turo bendrojoje įskaitoje pirmaujantis belgas Gregas Van Avermaetas (BMC). Antrąją vietą užėmė čekas Zdenekas Štybaras („QuickStep“), trečiąją – olandas Sebastianas Langeveldas („Cannondale“). 13-ąją vietą užėmė keturiskart Paryžius – Rubė nugalėtojas belgas Tomas Boonenas, kuris prieš sezoną paskelbė, kad per šias lenktynes baigs profesionalo karjerą.

Balandžio 9 d. Vyrų teniso Daviso taurės ketvirtfinalyje visus mačus laimėjo namie žaidusios komandos. Belgija nugalėjo Italiją 3:2, Australija – JAV 3:2, Serbija – Ispaniją 4:1, Prancūzija – Didžiąją Britaniją 4:1. Britai žaidė be pirmosios pasaulio raketės Andy Murray. Pusfinalyje rugsėjo 15-17 d. žais Belgija – Australija ir Prancūzija – Serbija.

Balandžio 9 d. Baigėsi Šiaurės Amerikos profesionalų Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) reguliarusis sezonas. Pirmąją vietą užėmė „Washington Capitals“, per 82 rungtynes iškovojęs 118 taškų, rezultatyviausiu žaidėju tapo Connoras McDavidas („Edmonton Oilers“), įmušęs 30 įvarčių ir atlikęs 70 rezultatyvių perdavimų.

Balandžio 9 d. Augustoje (Džordžija, JAV) 81-ojo golfo „Masters“ turnyro nugalėtoju tapo ispanas Sergio Garcia, iškovojęs pirmąjį titulą didžiuosiuose golfo turnyruose.

Balandžio 9 d. Edmontone (Kanada) pasaulio vyrų akmenslydžio čempionato finale Kanada nugalėjo Švediją 4:2. Bronzos medalius laimėjo Šveicarija. Kanadiečiai čempionais tapo 36-ąjį kartą per 59 turnyrus.