Po Bartkuškio mišką orientacininkai lakstė naktį

Širvintų rajone esančiame Bartkuškio miške įvyko antrasis Lietuvos orientavimosi sporto čempionato etapas, kur pagrindinis varžybų formato akcentas – paros metas. Didįjį penktadienį vėlai vakare saulei nusileidus pajėgiausi orientacininkai išbėgo su žibintais kovoti dėl Lietuvos čempiono vardo naktinėse varžybose.

Naktinės varžybos Bartkuškio miške.<br>orienteering.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2017-04-15 13:12, atnaujinta 2017-04-21 15:23

Tarp vyrų čempiono titulą apgynė po traumos sėkmingai į varžybų ritmą sugrįžęs Kauno „Medeinos“ orientacininkas Jonas Vytautas Gvildys, o moterų grupėje po metų pertraukos auksinį medalį Lietuvos naktinės trasos čempionate ant kaklo kabinosi Alytaus „Dainavos“ atstovė Sandra Paužaitė.

J.V.Gvildys 9,2 km su 29 kontroliniais punktais prabėgo per 43 min. 2 sek. Nuo 2 min. 50 sek. atsilikęs „Igtisos“ sportininkas iš Panevėžio Vilius Aleliūnas užėmė 2-ąją vietą. Trečias tarp vyrų buvo Marijampolės „Javonio“ orientacininkas Mantas Martinkus (46:35).

7 km distanciją pagal oro liniją su 19 kontroliniais punktais nakties metu nugalėtoja įveikė per 44 min 4 sek. Nuo jos 4 min. 2 sek. atsilikusi praėjusio čempionato laimėtoja Vilniaus „Ąžuolo“ atstovė Indrė Valaitė užėmė antrą vietą. Trečiąją vietą užėmė klubo „Kopa“ atstovė iš Kauno Kristina Rybakovaitė (49:10).

Dėl Lietuvos čempiono vardo naktinėje distancijoje jau 14-ąjį kartą. Kandidatams į Lietuvos rinktinę Baltijos šalių čempionate tai buvo antrosios atrankos varžybos. Šiemet kovos tarp Latvijos, Estijos ir Lietuvos orientacininkų vyks Ignalinoje gegužės 20-21 dienomis.