Pasaulio sporto savaitė: Latvijos teniso žvaigždės blyksnis ir futbolo rinktinių susirėmimai

Grunto karalius Rafaelis Nadalis dešimtąjį kartą tapo Prancūzijos atvirojo čempionato nugalėtoju, mėnesio sensacija Jelena Ostapenko iškovojo pirmąjį karjeroje Didžiojo kirčio titulą, Anglija įžiebė futbolo viltis tapdama pasaulio jaunimo čempione, Kinija patvirtino planetos stalo teniso lyderės vardą, „Pittsburg Penguins“ apgynė NHL čempionės vardą, o Šveicarijos ir Vokietijos futbolininkai pratęsė pergalingą žygį pasaulio pirmenybių atrankos turnyre.

futbolas, lietuvos vyrų futbolo rinktinė, planetos atranka, lietuva vs slovakija<br>D.Umbraso nuotr.

Jun 12, 2017, 12:05 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Savaitės įvykiai

Birželio 5 d.
Per treniruotę Pekine nuo širdies smūgio mirė „Beijing Enterprises“ ir buvęs Dramblio Kaulo Kranto rinktinės futbolininkas Cheickas Tiote (30).
Diuseldorfe baigėsi pasaulio stalo teniso čempionatas. Vienetų nugalėtojais tapo kinai Ma Long‘as ir Ding Ning. Kinijos sportininkai taip pat laimėjo aukso medalius vyrų ir moterų dvejetų varžybose, o mišrių dvejetų čempionais tapo Japonijos stalo tenisininkai.

Bose (Nyderlandai) moterų žolės riedulio Čempionių taurės finale čempiono vardą apgynęs „Den Bosch“ (Nyderlandai) nugalėjo „Uhlenhorster“ (Vokietija) 2:1.

Birželio 6 d.
Brasšate (Belgija) vyrų žolės riedulio Europos lygos finale Kiolno „Rot-Weiss“ nugalėjo Eindhoveno „Oranje-Rood“ 3:2. „Rot-Weiss“ pirmą kartą tapo Europos lygos čempionu.

Birželio 9 d.
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė, kad per 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes į programą pirmą kartą bus įtraukta 5 naujos sporto šakos ir dar 15 naujų rungčių, tarp kurių daugiausia – mišrių lyčių rungtys.

Birželio 9-11 d.
Įvyko pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyro Europos zonos šeštojo turo rungtynės. Per šešis turus taškų neprarado Šveicarija (šiame ture išvykoje įveikė Farerų Salas 2:0) ir Vokietija (namie įveikė San Mariną 7:0), pralaimėjimų dar nepatyrė Lenkija, Ispanija, Italija ir Belgija (surinko po 16 taškų), Anglija (14 taškų), Serbija ir Airija (po 12 taškų). Visas šešerias rungtynes pralaimėjo San Marinas, Malta, Lichtenšteinas ir Gibraltaras.

Birželio 10 d.
Paryžiuje Prancūzijos atvirojo teniso čempionato finale latvė Jelena Ostapenko nugalėjo rumunę Simoną Halep 4:6, 6:4, 6:3. 47-ąją vietą WTA reitinge užėmusi J.Ostapenko laimėjo pirmąjį karjeros titulą ir buvo pirmoji nuo 1983 m. neskirstyta tenisininkė, patekusi į Prancūzijos čempionato finalą. Ji taip pat tapo pirmąja Latvijos tenisininke, žaidusia Didžiojo kirčio turnyrų vienetų finale.

Birželio 11 d.
Paryžiuje Prancūzijos atvirojo teniso čempionato finale ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo šveicarą Stanislasą Wawrinką 6:2, 6:3, 6:1. R.Nadalis per visą turnyrą nepralaimėjo nė vieno seto, Prancūzijos čempionu tapo dešimtąjį kartą ir ATP reitinge pakilo į antrąją vietą. Daugiau kartų vieną Didžiojo kirčio turnyrą yra laimėjusi tik australė Margaret Court, kuri 11 kartų buvo Australijos čempionė.

Šanchajuje moterų vandensvydžio pasaulio lygos finale JAV nugalėjo Kanadą 12:6. Bronzos medalius laimėjo Rusija. JAV čempione tapo 11-ąjį kartą per 14 turnyrų.

Monrealyje „Formulės-1“ pasaulio čempionato Kanados etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Tik ketvirtąją vietą užėmė, bet bendrosios įskaitos lyderiu liko vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“). Jis turi 141 tašką ir 12 taškų lenkia L.Hamiltoną. Trečiąją vietą užima 93 taškus iškovojęs suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“).

„Criterium du Dauphine“ daugiadienių dviračių lenktynių (Prancūzija) nugalėtoju pirmą kartą tapo danas Jakobas Fuglsangas („Astana“).
 Suvone (Korėja) pasaulio vaikinų (iki 20 m.) futbolo čempionato finale Anglija nugalėjo Venesuelą 1:0. Bronzos medalius laimėjo Italija. Ir Anglija, ir Venesuela pirmą kartą žaidė šios amžiaus grupės finale, Italija pirmą kartą laimėjo medalius.

Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) finalo serijoje „Pittsburgh Penguins“ įveikė „Nashville Predators“ 4:2 ir apgynė čempiono vardą. „Penguins“ lygos nugalėtoju tapo penktąjį kartą. Naudingiausiu finalo žaidėju išrinktas kanadietis Sidney Crosby („Penguins“).