Lietuvos sporto savaitė: kokiais įvykiais džiaugėsi sirgaliai?

Praėjusią savaitę du svarbiausi šalies sporto įvykiai buvo Lietuvos krepšinio lygos sezono pabaiga ir Lietuvos futbolo rinktinės rungtynės pasaulio čempionato atrankos turnyre.

Lietuvos futbolo rinktinė<br>D.Umbraso nuotr.

Jun 13, 2017, 2:00 PM

Nei krepšinio, nei futbolo arenose neįvyko nieko naujo: LKL čempionu jau septintus metus iš eilės tapo Kauno „Žalgiris“, o futbolo rinktinė nusileido slovakams ir patyrė trečią iš eilės pralaimėjimą.

Savaitės įvykiai

Birželio 5 d.
Šiauliuose baigėsi moterų žolės riedulio Iššūkio taurės pirmosios pakopos turnyras. Šiaulių „Gintra-Strektė-Uni“ pusfinalyje pralaimėjo Prahos „Slavia“ 1:5, užėmė trečiąją vietą ir neiškovojo kelialapio į aukštesnę pakopą. Vilniaus „Žuvėdra-Tauras“ tapo moterų trečiosios pakopos turnyro nugalėtoju (Portu vykusiame finale nugalėjo Zagrebo „Mladost“ 3:0) ir iškovojo kelialapį į antrąją pakopą. Širvintų „Baltic Champs“ vyrų trečiosios pakopos turnyre Lipovcuose (Slovėnija) užėmė penktąją vietą.

Birželio 6 d.
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo ketvirtosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 72:59.
Birželio 6 d. Evaldas Šiškevičius („Marseille“) užėmė antrąją vietą daugiadienių dviračių lenktynių „Criterium du Dauphine“ trečiajame etape.
Birželio 8 d. Lietuvos vaikinų (iki 21 m.) futbolo rinktinė pirmosiose Europos čempionato atrankos rungtynėse Telšiuose nugalėjo Farerų Salas 3:0.

Birželio 9 d.
Alytaus sportinio ėjimo festivalio 20 km ėjimo varžybų nugalėtojais tapo Brigita Virbalytė ir lenkas Dawidas Tomala. Geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Marius Žiūkas užėmė ketvirtąją vietą. B.Virbalytė ir M.Žiūkas tapo Lietuvos čempionais.

Kauno „Žalgiris“ septintus metus iš eilės tapo Lietuvos krepšinio lygos čempionu. Penktosiose finalo rungtynėse „Žalgiris“ namie nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 73:68 ir laimėjo seriją 4:1. Naudingiausiu finalo žaidėju išrinktas Edgaras Ulanovas („Žalgiris“). LKL čempionu „Žalgiris“ tapo 19-ąjį kartą per 24 sezonus, Lietuvos čempionu – 30-ąjį kartą. „Lietkabelis“ pirmą kartą tapo LKL vicečempionu. Per paskutiniąsias finalo rungtynes profesionalo karjerą baigė ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas Robertas Javtokas.

Birželio 9-10 d.
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė draugiškose rungtynėse Garliavoje dukart nugalėjo Latviją 40:30 ir 36:23.
Birželio 10 d. LKL mačo dėl trečiosios vietos penktosiose rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ namie nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 75:66 ir laimėjo seriją 3:2.

Birželio 10 d.
Kaune R.Tamulio jaunių bokso turnyro nugalėtojais tapo aštuoni Lietuvos sportininkai. Turnyre dalyvavo 55 boksininkai iš 7 šalių.
Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) futbolo rinktinė tapo Baltijos taurės laimėtoja. Valkeakoskyje (Suomija) vykusiame turnyre lietuviai sužaidė lygiosiomis su Estija 1:1, nugalėjo Suomiją 2:1 ir Latviją 3:0.

Lietuvos futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje pralaimėjo Slovakijai 1:2. Lietuviai atsiliko 0:2, o 90-ąją min. įvartį įmušė Arvydas Novikovas. Trečią iš eilės pralaimėjimą patyrusi Lietuvos rinktinė per 6 turus iškovojo 5 taškus ir grupėje užima penktąją vietą.

Minske pasibaigusiame Europos šachmatų čempionate Aloyzas Kveinys užėmė 156-ąją vietą, Titas Stremavičius – 172-ąją. Turnyre dalyvavo 396 šachmatininkai.

Andrius Gudžius laimėjo disko metimo varžybas J.Kusocinskio atminimo lengvosios atletikos turnyre Ščecine. A.Gudžius diską numetė 68 m 16 cm ir daugiau nei 3 metrais aplenkė antrąją vietą užėmusį buvusį pasaulio čempioną lenką Piotrą Malachowskį.

Panevėžyje įvykusiame Šiaurės šalių imtynių čempionate Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą. Lietuviai laimėjo 7 svorio kategorijų varžybas. Čempionato nugalėtoja tapo Suomija.

Vilniuje Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato pirmojo etapo nugalėtojais tapo Edvinas Vaškelis ir Artūras Vincelovičius bei Agnieška Paškevič ir Jekaterina Kovalskaja.

Birželio 11 d.

Kauno maratono nugalėtojais tapo Mindaugas Viršilas ir rusė Natalija Kan. Kartu vykusio Lietuvos čempionato aukso medalius laimėjo M.Viršilas ir Gitana Akmanavičiūtė, bendrojoje Kauno maratono įskaitoje užėmusi trečiąją vietą.

Kaune Lietuvos tarptautiniame badmintono čempionato nugalėtojais tapo vokietis Kai Schaferis ir danė Anne Hald Jensen. Geriausiai tarp lietuvių pasirodžiusi Akvilė Stapušaitytė iškrito pusfinalyje. Į vyrų turnyro pagrindines varžybas nepateko nė vienas lietuvis.

Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionato finalo serijoje Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“ nugalėjo Vilniaus „Žuvėdrą-Taurą“ 2:0. Čempiono vardą gynęs Vilniaus „Ardas-Rudamina“ šį sezoną kovoja tik dėl trečiosios vietos. Moterų finalo serijoje čempionės vardą apgynusi Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ nugalėjo Vilniaus „Žuvėdrą“ 2:0.

Akmenėje Baltijos galiūnų čempionato trečiojo etapo nugalėtoju tapo Vidas Blekaitis.

Valmieroje pasibaigusiame Baltijos šalių lengvosios atletikos mače Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą. Lietuviai laimėjo 14 rungčių varžybas. Mačo nugalėtoja tapo Latvija.