Pasaulio sporto savaitė: amžinas Roger Federeris ir Dakaro tragedija

Labiausiai tituluotas pasaulio tenisininkas Rogeris Federeris aštuntąjį kartą laimėjo Vimbldono turnyrą, „Formulės-1“ čempionato Didžiosios Britanijos etape pergalę iškovojęs Lewisas Hamiltonas ženkliai sumažino atsilikimą nuo bendrosios įskaitos lyderio Sebastiano Vettelio, jaunieji Anglijos futbolininkai tapo Europos vaikinų čempionais, o per nelaimę Dakaro stadione žuvo aštuoni futbolo sirgaliai.  Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Dakare stadione per konfliktus tarp sirgalių žuvo 8 žmonės.<br> AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jul 17, 2017, 12:59 PM, atnaujinta Jul 17, 2017, 1:07 PM

Svarbiausi savaitės įvykiai Liepos 10 d. Vimbldono atvirojo teniso čempionato aštuntfinalyje antroji pasaulio raketė ispanas Rafaelis Nadalis pralaimėjo liuksemburgiečiui Gilles‘iui Mulleriui 3:6, 4:6, 6:3, 6:4, 13:15. Lemiamas penktasis setas truko 2 val. 15 min., visas mačas – 4 val. 47 min.

Liepos 11 d. Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) sesijoje nuspręsta, kad 2024 ir 2028 m. olimpinių žaidynių sostinės bus Paryžius ir Los Andželas. Kurias žaidynes rengs Paryžius, kurias – Londonas, bus nuspręsta vėliau.

Liepos 12 d. Vimbldono atvirojo teniso čempionato ketvirtfinalyje pralaimėjo titulą gynęs britas Andy Murray ir triskart šio turnyro nugalėtojas serbas Novakas Džokovičius. Pirmoji pasaulio raketė A.Murray nusileido amerikiečiui Samui Querry 6:3, 4:6, 7:6, 1:6, 1:6, ketvirtąją vietą reitinge užimantis N.Džokovičius dėl alkūnės traumos antrajame sete pasidavė čekui Tomašui Berdychui (rezultatas buvo 6:7, 0:2).

Liepos 12 d. Žurnalas „Forbes“ paskelbė vertingiausių pasaulio klubų sąrašą. „Forbes“ vertinimais, pirmąją vietą jame užima amerikietiškojo futbolo „Dallas Cowboys“ (4,2 mlrd. dolerių), antrąją – beisbolo „New York Yankees“ (3,7 mlrd. dolerių), trečiąją – futbolo „Manchester United“ (3,69 mlrd. dolerių).  Liepos 15 d. Goryje (Gruzija) Europos vaikinų (iki 19 m.) futbolo čempionato finale Anglija nugalėjo Portugaliją 2:1. Anglai šios amžiaus grupės čempionais tapo pirmą kartą per 16 turnyrų.

Liepos 15 d. Dakaro „Demba Diop“ stadione griuvus sienai, aštuoni žmonės žuvo ir apie pusšintis buvo sužeisti. Nelaimė įvyko per Senegalo lygos taurės finalo rungtynes tarp „Mbour“ ir „Ouakam“, kai pratęsimo pradžioje „Mbour“ įmušus įvartį prasidėjo sirgalių susirėmimai, o policija bandė juos malšinti panaudodama ašarines dujas.

Liepos 15 d. Vimbldono atvirojo teniso čempionato finale ispanė Garbine Muguruza nugalėjo amerikietę Venus Williams 7:5, 6:0. G.Muguruza iškovojo antrąjį Didžiojo kirčio titulą (pirmajį laimėjo 2016 m. Prancūzijos atvirajame čempionate) ir tapo pirmąja tenisininke, Didžiojo kirčio turnyrų finaluose įveikusia abi seseris Williams.

Liepos 16 d. Nyderlanduose prasidėjo 12-asis Europos moterų futbolo čempionatas. Turnyre dalyvauja 16 komandų, čempionės vardą gina Vokietija.

Liepos 16 d. Londone Vimbldono atvirojo teniso čempionato finale šveicaras Rogeris Federeris nugalėjo kroatą Mariną Čiličių 6:3, 6:1, 6:4. Per visą turnyrą nė vieno seto nepralaimėjęs R.Federeris Vimbldono čempionu tapo rekordinį aštuntąjį kartą (jis jau buvo nugalėtojas 2003–2007, 2009 ir 2012 m.) ir iškovojo 19-ąjį Didžiojo kirčio titulą. Iki šiol R.Federeris dalijosi Vimbldono turnyro rekordą su britu Williamu Renshaw ir amerikiečiu Pete‘u Samprasu, kurie čempionais tapo po septynis kartus.

Liepos 16 d. Silverstone „Formulės-1“ pasaulio čempionato Didžiosios Britanijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“). Tik septintąją vietą užėmė bendrosios įskaitos lyderis vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“). Jis turi 177 taškus ir 1 tašku lenkia L.Hamiltoną.

Liepos 16 d. Tour de France“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po 15 etapų pirmauja čempiono vardą ginantis britas Chrisas Froomas („Sky“). Mažiau nei puse minutės nuo jo atsilieka trys dviratininkai: italas Fabio Aru („Astana“) – 18 sek., prancūzas Romainas Bardet (AG2R) – 23 sek., kolumbietis Rogoberto Uranas („Cannondale“) – 29 sek.