Lietuvos krepšininkai pergalingai pradėjo Europos jaunimo olimpinį festivalį

Dėre (Vengrija) vykstančio 14-ojo Europos jaunimo olimpinio festivalio merginų krepšinio turnyro pirmosiose rungtynės pirmadienį Lietuvos rinktinė 57:55 (13:13, 21:13, 11:14, 12:15) nugalėjo Čekijos ekipą.

Atidarytas Europos jaunimo olimpinis festivalis
Sekmadienį Dėre startuoja Europos jaunimo festivalis
Daugiau nuotraukų (10)

Jul 24, 2017, 10:49 PM, atnaujinta Jul 24, 2017, 11:44 PM

Nugalėtojoms 19 taškų pelnė Saulė Kaupytė, 12 – Brigita Sinickaitė.

Kitose rungtynėse lietuvės antradienį susitiks su Vokietijos rinktine.

Vaikinų turnyro starte Lietuvos 16-mečiai krepšininkai 73:49 (15:23, 15:3, 23:14, 20:9) įveikė Estijos bendraamžius.

Lietuviams 16 taškų pelnė Laurynas Vaištaras, 12 – Lukas Kreišmontas, 10 – Adas Šimonis.

Kitas rungtynes lietuviai žais su vengrais.

Jau pirmąją festivalio dieną startavo šeši Lietuvos plaukikai.

Geriausiai startas sekėsi Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniui Arijui Pavlidžiui. 100 m plaukimo nugara atrankoje jis pasiekė 13-ą rezultatą – 58,57 sek. bei pateko į pusfinalį. Jame sportininkas buvo dar greitesnis ir nuotolį įveikė per 58,12 sek. Mūsiškis liko per žingsnį nuo finalo ir užėmė devintąją vietą.

Dvi lietuvaitės varžėsi analogiškoje merginų rungtyje. Nei vienai jų patekti į kitą etapą nepavyko. Alytiškė Gabija Mankauskaitė takelyje užtruko 1 min. 06,26 sek. ir užėmė 26-ą vietą, tuo tarpu uostamiesčio plaukikė Paulina Pekūnaitė bendroje įskaitoje liko 35-a. Jos laikas – 1 min. 7,77 sek.

31-ą rezultatą 100 m plaukimo krūtine rungtyje pasiekė uteniškis Aleksandras Kasakovskis, tuo tarpu panevėžietis Titas Smailys 200 m laisvu stiliumi rungtyje buvo 36-as – 2 min. 01,80 sek.

Nesėkmingai lietuvaičiams susiklostė plaukimai estafetėse 4x100 m laisvuoju stiliumi. Merginų komanda užėmė priešpaskutinę, 21-ą, vietą (4 min. 3,10 sek.), o vaikinai aplenkė tris varžovus ir liko 14-i (3 min. 37,11 sek.).

Vaikinų 100 m bėgimo atrankoje lietuvis Edgaras Radzevičius (11,37 sek.) užėmė 17-ąją vietą ir liko per žingsnį nuo pusfinalio.

Merginų teniso turnyre pirmadienį lietuvė Fausta Zykutė 4:6, 0:6 pralaimėjo vengrei Lucai Janosi, o Otilija Norkutė 4:6, 2:6 nusileido latvei Kamilai Bartonei.

Europos jaunimo olimpinis festivalis truks šešias dienas.