Sensacijos nesukūrė: Danas Rapšys pasaulio čempionato finale buvo paskutinis

Danas Rapšys pasaulio čempionate pakeliui į finalą dukart pagerino Lietuvos rekordą, bet finale prilygti varžovams jam nepavyko. 22 metų panevėžietis į 200 m plaukimo nugara finalą pateko paskutiniuoju numeriu, o kovoje dėl medalio tarp aštuonių sportininkų buvo paskutinis.

D.Rapšys į finalą pateko dukart pagerindamas Lietuvos rekordą.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 D.Rapšys į finalą pateko dukart pagerindamas Lietuvos rekordą.<br> G.Bitvinsko nuotr.

Jul 28, 2017, 3:15 PM, atnaujinta Jul 28, 2017, 6:49 PM

Distanciją jis įveikė per 1 min. 56,96 sek. Po 100 metrų lietuvis jau buvo paskutinis.

Aukso medalį iškovojo rusas Jevgenijus Rylovas (1:53,61). Už jo liko du amerikiečiai – Ryanas Murphy (1:54,21) ir Jacobas Pebley (1:55,06).

Į 200 m plaukimo nugara finalą D.Rapšys pateko dukart pagerinęs Lietuvos rekordą. Iš pradžių jis pagerino rekordą atrankoje, o tada tai padarė dar kartą – pusfinalyje distanciją plaukikas įveikė per 1 min. 56,11 sek.

Lietuvos plaukikas į finalą pateko paskutiniuoju numeriu – bendroje įskaitoje užėmė 8-ąją vietą.

Pusfinalyje greičiausias buvo kinas Jiayu Xu (1:54,79), o antras – Ryanas Murphy iš JAV (1:54,93). Pusfinalyje trečią geriausią laiką parodė rusas Jevgenijus Rylovas (1:54,96).

Budapešte vykstančiame pasaulio čempionate D.Rapšys varžėsi ir 200 m laisvuoju stiliumi pusfinalyje, tačiau šio barjero neperžengė.

D.Rapšys per savo karjerą dar nėra laimėjęs tokio rango čempionato medalio. Sportininkas per karjerą laimėjo nemažai jaunimo čempionato medalių.