Lietuvos rankinio čempionai iškrito iš Europos turnyro

Lietuvos rankinio čempionui Klaipėdos „Dragūnui“ europinis sezonas ir vėl baigėsi vos prasidėjęs.

Klaipėdos ekipa patyrė nesėkmę.<br> Klubo nuotr.

2017-09-10 00:09

„Dragūno“ rankininkai šeštadiienį išvykoje po atkaklios kovos pralaimėjo EHF taurės pirmojo etapo atsakomąsias rungtynes Zagrebo „Dubrava“ komandai 35:36 (14:20) ir pasitraukė iš antrojo pagal rangą žemyno turnyro.

Prieš savaitę pirmosios šių komandų rungtynės Klaipėdoje baigėsi lygiosiomis 36:36. Dubravoje (šiame Zagrebo rajone, kurio pavadinimas lietuviškai reiškia Ąžuolynas, vyko rungtynės) Lietuvos čempionai didžiąją mačo dalį buvo priversti vytis varžovus.

Atsilikimas labiausiai padidėjo pirmojo kėlinio viduryje, kai „Dragūnas“ pralaimėjo kelių minučių atkarpą 1:6 ir leido Kroatijos rankininkams nutolti didžiausiu skirtumu 7:13, ir pirmojo kėlinio pabaigoje, kai „Dubrava“ įmetė tris įvarčius paeiliui ir dar kartą įgijo šešių įvarčių persvarą. Po pertraukos klaipėdiečiai sugebėjo atsitiesti.

Lietuviai išlygino (23:23), o paskui ir persvėrė rezultatą (25:24). Nuo tada komandos žygiavo koja kojon, bet dažniau priekyje buvo „Dubrava“, kurios minimalią persvarą užfiksavo ir finalo sirena.

Klaipėdos komandoje rezultatyviausiai žaidė po 6 įvarčius įmetę Laurynas Palevičius, Gabrielius Virbauskas ir Modestas Vaitekūnas. „Dragūnas“ pirmajam varžovui Europos turnyruose (EHF taurėje arba Iššūkio taurėje) pralaimėjo ketvirtus metus iš eilės.

Šį sezoną Europos turnyruose žais dar keturi Lietuvos klubai.

Dėl vyrų Iššūkio taurės kovos Kauno „Granitas“, Kauno KTU ir Vilniaus „Šviesa“, dėl moterų Iššūkio taurės – Kauno „Žalgiris“. „Dubrava“ – „Dragūnas“ 36:35 (20:14).

I.Vida 7, M.Buneta 6/ L.Palevičius 6, G.Virbauskas 6, M.Vaitekūnas 6, Š.Ugianskis 4, L.Simėnas 4, L.Vanagas 2, L.Juškėnas 2, B.Vaicekauskas 1, B.Butkus 1, K.Bliuvas 1, L.Simonavičius 1, E.Ignatenka 1.