Neįtikėtinas Aurimo Didžbalio pasiekimas – tapo pasaulio vicečempionu

Anahaime (JAV) vykstančiame pasaulio sunkiosios atletikos čempionate sekmadienį sidabro medalį iškovojo lietuvis Aurimas Didžbalis.

Dec 4, 2017, 6:38 AM, atnaujinta Dec 4, 2017, 3:39 PM

Tai – geriausias Lietuvos sunkiaatlečių pasirodymas pasaulio pirmenybių istorijoje.

26 metų olimpinis prizininkas Lietuvos sportininkas dvikovėje surinko 388 kg.

Rovimo rungtyje A. Didžbalis du kartus nesėkmingai bandė išrauti 172 kg sveriančią štangą, bet trečiuoju mėginimu rizikavo padidinti svorį iki 176 kg ir sėkmingai jį įveikė. Tai jam leido rungtyje užimti trečiąją vietą ir pelnyti mažąjį bronzos medalį.

Stūmimo rungtyje A. Didžbalio rezultatas – 212 kg. Pirmuoju bandymu jis išstūmė 208 kg, vėliau nesėkmingai bandė išstumti 212 kg, bet trečiuoju bandymu šis svoris lietuviui pakluso. Stūmimo rungtyje mūsiškiui atiteko ketvirta vieta.

Aukso medalį iškovojo olimpinis čempionas iranietis Sohrabis Moradis. Jis surinko net 417 kg (rovimas – 184 kg, stūmimas – 233 kg). Bronza atiteko kitam iraniečiui Seyedayoobui Mousavijarahi, 385 kg – rovimas 171 kg/stūmimas 214 kg).

Po rovimo rungties antroje pozicijoje buvęs uzbekas Farchodbekas Sobirovas (183 kg) stūmimo rungtyje taip ir neatliko nei vieno sėkmingo bandymo

Šiame pasaulio čempionate dėl dopingo skandalų nedalyvauja Rusijos, Kinijos, Kazachstano, Armėnijos, Azerbaidžano, Ukrainos, Baltarusijos, Turkijos ir Moldovos sportininkai.

Praėjusių metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse bronzos medalį iškovojęs A. Didžbalis pasaulio čempionato prizininku tapo antrąjį kartą. 2014 metais jis iškovojo bronzą. A. Didžbalis yra 2015 metų Europos čempionas, o šių metų Europos pirmenybėse pelnė bronzos apdovanojimą. Lietuvis buvo ir diskvalifikuotas už dopingo vartojimą ir atliko bausmę.

Gyvai: nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai 2024