Azijos šalių rankininkės pasaulio čempionate palūžo tik per pratęsimą

Dvi stipriausios Azijos šalių moterų rankinio komandos pasaulio čempionato aštuntfinalyje beveik niekuo nenusileido galingoms varžovėms iš Europos, tačiau kovą dėl medalių Vokietijoje vykstančiame turnyre tęs Senojo žemyno atstovės. Pirmadienį olimpinė čempionė Rusijos rinktinė per pratęsimą palaužė Azijos čempionę Korėjos komandą 36:35, o pasaulio ir Europos vicečempionė Nyderlandų ekipa irgi per papildomą laiką įrodė pranašumą prieš Azijos vicečempionę Japonijos rinktinę 26:24.

Rusijos ir Pietų Korėjos dvikova.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Dec 12, 2017, 11:50 AM

Kitose dvejose pirmadienį vykusiose aštuntfinalio rungtynėse pergales iškovojo pasaulio čempionės vardą ginanti Norvegijos komanda ir pirmą kartą į planetos pirmenybių ketvirtfinalį patekusi Čekijos rinktinė. Norvegės įveikė ispanes 31:23, čekės – rumunes 28:27.

Ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos antradienį Leipcige ir trečiadienį Magdeburge. Antradienį kovos Švedija – Danija ir Prancūzija – Juodkalnija, trečiadienį susigrums Norvegija – Rusija ir Nyderlandai – Čekija.

Rusijos rinktinė nepakeičiamą Azijos rankinio lyderę Korėjos komandą nugalėjo 36:35 (16:13, 30:30).

Rungtynių pradžioje geriau žaidė rusės, bet vaizdas pasikeitė, kai pirmojo kėlinio pabaigoje už labai šiurkščią pražangą buvo pašalinta neatidžiai į aikštės vidurį nubėgusi vartininkė Viktorija Kalinina (rusės tuo metu pirmavo 16:11). Susilpnėjus užnugariui, ir aikštės žaidėjos nebesijautė tvirtai, o korėjietės pasinaudojo varžovių sutrikimu ir 53-ąją min. išlygino rezultatą 27:27.

Korėjos rankininkės kantriai rengė atakas ir labai dažnai sugebėdavo perduoti kamuolį linijos žaidėjai Kang Eun-hye. Tiesa, ji pati įmetė nedaug įvarčių, tačiau rusės buvo verčiamos prasižengti, o Kang komandos draugės siuntė kamuolį į tinklą nuo 7 metrų linijos. Antrojo kėlinio pabaigoje Azijos čempionės net buvo persvėrusios rezultatą, o prieš pat sireną turėjo galimybę vėl išsiveržti į priekį, bet paskutinėmis sekundėmis nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos.

Per pratęsimą sąlygas diktavo Rusijos komanda. Olimpinės čempionės labai greitai nutolo dviem įvarčiais ir neiššvaistė pergalingos persvaros.

Taip pat dramatiškai vyko kita Europos ir Azijos rankininkių akistata, kurioje Nyderlandų rinktinė įveikė Japonijos komandą 26:24 (10:10, 20:20).

Olandės pirmojo kėlinio pradžioje ir antrojo kėlinio viduryje buvo įgijusios trijų įvarčių persvarą (4:1 ir 19:16), bet japonės nenuleido rankų ir po 60 minučių kovos švieslentėje degė du vienodi skaičiai. Vis dėlto ir šiose rungtynėse per pratęsimą aiškiai geriau žaidė europietės.

Japonių nebeišgelbėjo ir geriausios rungtynių žaidėjos prizą gavusi vartininkė Sakura Hauge-Kametani – Norvegijoje užaugusi norvego ir japonės dukra, kuri prieš keletą metų rungtyniavo Norvegijos rinktinėje, bet paskui nusprendė atstovauti Japonijai.

Pirmadienį dideliu skirtumu baigėsi tik vienas mačas, kuriame Norvegijos rinktinė jau pirmosiomis minutėmis susikrovė kelių įvarčių atsargą (6:2, 10:5) ir įtikinamai nugalėjo Ispanijos komandą 31:23 (13:10).

Leipcigo arena pirmadienį skendo Čekijos ir Rumunijos rankininkių ašarose. Po dramatiškos dvikovos tvardyti emocijų nebandė nei paskutinę akimirką pergalingą įvartį įmetusios ir minimaliu skirtumu 28:27 (14:17) nugalėjusios čekės, nei aiškiomis favoritėmis laikytos rumunės.

Rumunijos rinktinė prognozes pateisino tik pirmajame kėlinyje, kuriame buvo įgijusi penkių įvarčių persvarą 15:10. Tačiau po pertraukos Čekijos komanda pakeitė įvykių eigą ir prirėmė favorites prie sienos. Tiesa, ir šiose rungtynėse trūko labai nedaug, kad būtų žaidžiamas pratęsimas. Likus 14 sek. rumunių superžvaigždė Cristina Neagu įmetė baudinį ir išlygino rezultatą, bet varžovės spėjo surengti žaibišką išpuolį, kurį taikliu metimu iš dešiniojo krašto pabaigė Čekijos didvyre tapusi Michaela Hrbkova.

Čekijos rinktinė į pasaulio čempionato ketvirtfinalį pateko pirmąjį kartą. Po labai ilgos pertraukos į geriausiųjų aštuonetą prasibrovė ir Švedijos komanda, kuri praėjusį kartą ketvirtfinalyje žaidė 2001 metais.

Tuo tarpu Norvegijos, Nyderlandų, Danijos, Prancūzijos, Rusijos ir Juodkalnijos rankininkės ketvirtfinalyje kovojo ir per užpernai vykusias pasaulio pirmenybes. 2015-aisias geriausiųjų aštuonete dar buvo Lenkijos ir Rumunijos rinktinės, kurias šįkart išstūmė čekės ir švedės.

Aštuntfinalis

Rusija – Korėja 36:35 (16:13, 30:30). P.Vedechina 9, A.Viachireva 7, K.Makejeva 6, D.Samochina 6/ M.Lee 11, E.Ryu 10.

Rumunija – Čekija 27:28 (17:14). C.Neagu 13/M.Jerabkova 7, I.Luzumova 6.

Japonija – Nyderlandai 24:26 (10:10, 20:20). A.Ikehara 5/ A.Malestein 7.

Ispanija – Norvegija 23:31 (10:13). C.Martin 6/ N.Mork 11, S.Oftedal 6.