Į pasaulio čempionato pusfinalį pateko Švedijos ir Prancūzijos rankininkės

Švedijos ir Prancūzijos rankininkės vangiai pradėjo ketvirtfinalio rungtynes, tačiau būtent šios komandos iškovojo teisę žaisti pasaulio čempionato pusfinalyje. Antradienį Vokietijoje vykstančio turnyro ketvirtfinalyje švedės nugalėjo danes 26:23 (13:11), prancūzės – juodkalnietes 25:22 (12:10).

Pasaulio moterų rankinio čempionatas<br> AFP/Scanpix nuotr.

Dec 12, 2017, 11:49 PM

Švedijos rinktinė pirmą kartą pateko į pasaulio pirmenybių pusfinalį. Tiesa, švedės pastaraisiais metais nedaug atsiliko nuo lyderių ir pastaraisiais metais laimėjo dvejų Europos pirmenybių medalius (2010 m. – sidabro, 2014 m. – bronzos).

Prancūzijos moterų rankinio laimėjimai svaresni. Prancūzės jau keturis kartus žaidė pasaulio čempionato finale, o 2003 metais laimėjo aukso medalius. Pernai Prancūzijos rankininkės pasidabino net dviejų didžiųjų turnyrų apdovanojimais: Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių sidabru ir Europos čempionato bronza.

Antradienį abiejų pasaulio čempionato ketvirtfinalio rungtynių siužetas buvo panašus. Pirmosiomis minutėmis švedės ir prancūzės atsiliko (švedės – 2:5, prancūzės – 2:4), bet dar pimojo kėlinio viduryje persvėrė rezultatą ir nuo tada gana užtikrintai pirmavo.

Tiesa, Švedijos rankininkės pernelyg anksti, pirmaudamos 22:15, patikėjo pergale ir antrojo kėlinio pabaigoje privertė savo sirgalius truputį pasijaudinti. Tuo tarpu Prancūzijos komanda tokios didelės persvaros nebuvo įgijusi, bet ir neleido sau atsipalaiduoti.

Ketvirtfinalis

Švedija – Danija 26:23 (13:11). H.Blomstrand 7, I.Gullden 5, N.Hagman 4/ M.Tranborg 7, S.Jorgensen 6.

Prancūzija – Juodkalnija 25:22 (12:10). A.Pineau 5, S.Dembele 4, A.Lacrabere 4/ K.Bulatovič 9, J.Radičevič 4.