1. Ar Dainius Adomaitis rinktinėje debiutuos medaliu? (Spėjimas – taip, 51 proc. tikimybė; nepasitvirtino).
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo naują etapą – ketverius metus jai vadovavusį Joną Kazlauską pakeitė D.Adomaitis. 2017 metų Europos krepšinio čempionatas buvo geras poligonas bandymams, nes jame nebuvo dalijami bilietai į pasaulio pirmenybes ar olimpines žaidynes. Keičiasi visa tarptautinio krepšinio sistema – bilietai į čempionatus dalijami per atrankos varžybas, tad šios Europos pirmenybės buvo prestižo reikalas.
Istorine Slovėnijos rinktinės pergale pasibaigusiose žemyno pirmenybėse trūko ne vieno garsaus žaidėjo, o Lietuva turėjo išties pajėgią rinktinę. Tačiau optimizmas buvo nepagrįstas – po 4 pergalių pirmajame etape Tel Avive į Stambulą nuvykusi rinktinė aštuntfinalyje gavo antausį 64:77 nuo patyrusių graikų ir galutinėje rikiuotėje liko tik devinta.
Nepaisant žlugusių lūkesčių, 43-ejų D.Adomaitis nesulaukė federacijos priekaištų ir liko vadovauti rinktinei, su kuria lapkritį sėkmingai pradėjo 2019 m. pasaulio čempionato atranką.
2. Ar Donatas Motiejūnas atvyks į rinktinę? (Ne – 80 proc. tikimybė; nepasitvirtino).
Praėjęs sezonas D.Motiejūnui buvo košmariškas, tačiau krepšininkas nepakartojo 2016 metais padarytos klaidos, kai rinktinę iškeitė į NBA lūkesčius, kurie taip ir neišsipildė.
Nors pasibaigus sezonui laisvuoju agentu tapęs krepšininkas vasarą dairėsi naujo NBA klubo, jį tenkinančių pasiūlymų negavo ir ryžosi pasukti į Kiniją, kur pasirašė 3 mln. dolerių vertės sutartį su Šandongo „Golden Stars“.
27-erių D.Motiejūnas tada jau buvo pasiryžęs žaisti rinktinėje ir savo pažadą tesėjo. Papildomų emocijų pridėjo ir sūnaus gimimas, dėl kurio jis vėlavo į Europos pirmenybes. Nors rinktinėje jis netapo lyderiu, Kinijos čempionate nepalieka aikštės nepasiekęs dviženklio rezultato.
3. Ar Linas Kleiza oficialiai baigs karjerą? (Taip – 75 proc.; nepasitvirtino).
L.Kleizos gyvenime šiemet įvyko daug permainų, tačiau vienas dalykas nesikeičia: jis vis dar pakursto kalbas apie galimą sugrįžimą į krepšinį, tačiau dauguma krepšinio aistruolių jau yra nurašę praeityje ryškų šalies veidą.
Dėl dešinio kelio traumos L.Kleiza padėjo kamuolį į šalį 2015 metais ir nėra jokių požymių, kad 32-ejų krepšininkas pasirodys aikštėje.
Šiemet jis tapo atsinaujinusio Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo viceprezidentu ir ėmė gilintis į krepšinio vadybos reikalus, tačiau oficialiai taip ir nepasakė, kad baigė žaidėjo karjerą. Tačiau bet kuris sporto mėgėjas supranta, kad dabar daugiau šansų pamatyti L.Kleizą politinėje kampanijoje nei vilkintį sportinius marškinėlius.
4. Ar Šarūnas Jasikevičius treniruos Kauno „Žalgirį“ ir kitą sezoną? (Ne – 60 proc.; nepasitvirtino).
Dvylika klubų per krepšininko karjerą pakeitęs vienas geriausių šalies krepšininkų 2014-aisiais pradėjo trenerio kelią, o netrukus perėmė vadovavimą žalgiriečiams.
Jo sutartyje buvo numatyta galimybė pereiti į aukštesnio lygio ekipą, todėl 41 metų lietuvis buvo siejamas su ne vienu garsiu Europos klubu. Po praėjusio sezono, kuriame „Žalgiris“ per žingsnį nepateko į Eurolygos ketvirtfinalį ir apgynė LKL titulą, visas Kaunas meldė: „Šarai, pasilik.“
Maldos buvo išgirstos – Š.Jasikevičius sudarė naują sutartį, o baigiantis metams „Žalgirio“ klubo vadovai ir sirgaliai žiūrėdami į Eurolygos lentelę džiaugiasi, kad tai buvo geriausia, kas galėjo atsitikti Kauno klubui.
5. Ar Vilniaus „Lietuvos rytas“ apgins Karaliaus Mindaugo taurę? (Ne – 65 proc.; pasitvirtino).
„Lietuvos ryto“ klubui praėjęs sezonas nepagailėjo dramatiškų išbandymų, o vienas didžiausių nusivylimų buvo patirtas Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.
Vilniečiai net nepateko į finalo ketverto turnyrą Kaune, nes 84:87 pralaimėjo ketvirtfinalio rungtynes svečiuose Utenos „Juventus“ ekipai. Nepadėjo ir ką tik prie komandos vairo stojęs Rimas Kurtinaitis.
6. Ar Lietuvos futbolo rinktinė surinks dar 5 taškus? (Ne – 70 proc.; pasitvirtino).
Edgaras Jankauskas pernai atgaivino Lietuvos futbolo rinktinę, bet 42-ejų trenerio įpūsta viltis šiemet tapo neviltimi.
Išblėsus euforijai po sėkmingo 2018 m. pasaulio čempionato atrankos starto (5 taškai per 4 rungtynes), rinktinė susidūrė su skaudžia realybe ir šiemet pralaimėjo viską, ką galėjo, o metus FIFA reitinge pasitinka būdama žemiausioje per visą istoriją – 149-ojoje vietoje.
Pasaulio čempionato atrankoje šiemet lietuviai per šešerias rungtynes pelnė vos tašką (lygiosios 1:1 Maltoje), o kitas rungtynes pralaimėjo bendru santykiu 1:12.
7. Ar Rūta Meilutytė išvyks į Ameriką? (Taip – 75 proc.; nepasitvirtino).
Po olimpinio nusivylimo Rio de Žaneire plaukikė turėjo atlaikyti sunkią žlugusių vilčių naštą. Tik pernai gruodį ji grįžo į baseiną, jau nusprendusi, kad negrįš į Angliją.
Visa dėlionė krypo į Amerikos pusę, tačiau netikėtai nugalėjo namų trauka: 20-etės plaukikės treneriu tapo kaunietis Paulius Andrijauskas. Vos 12 metų už ją vyresnis plaukimo specialistas turėjo atlaikyti didžiulę dėmesio ataką, bet pamažu duetas rado bendrą kalbą.
Nors pasaulio čempionate R.Meilutytei nepavyko pelnyti medalio, Europos pirmenybėse trumpajame take gruodį ji net ir startuodama po ligos laimėjo du aukso medalius, ir plaukimo pasaulis prakalbo apie Auksinės Žuvelės sugrįžimą.
8. Ar Vilniaus „Žalgiris“ šalies futbolo čempionate laimės penktąjį titulą iš eilės? (Taip – 90 proc.; nepasitvirtino).
Lietuvos futbolo padangėje šiemet įvyko tikras perversmas, nors dar rudens pradžioje niekas netikėjo, kad A lygoje kas nors aplenks Vilniaus „Žalgirio“ klubą.
Tačiau vis labiau rudenėjant vilniečiai ėmė strigti, o pergalių Europos lygos varžybose įkvėpta Marijampolės „Sūduva“ ėmė skinti pergales vieną po kitos. Lemiamas smūgis „Žalgiriui“ buvo suduotas paskutinėse čempionato rungtynėse, kai „Sūduva“ namuose 3:0 sudaužė čempionus ir pasipuošė pirmuoju titulu.
9. Ar nors vienas Lietuvos sportininkas įklius dėl teigiamo dopingo testo? (Taip – 60 proc.; pasitvirtino).
Dopingo kontrolieriai vis griežtesni sporto žvaigždėms. Daugybė garsių atletų sulaukė bausmių iš naujo patikrinus jų testus ankstesnėse olimpinėse žaidynėse, o Lietuva iš to net gavo naudos.
Tačiau savo kieme irgi yra bėdų: šiemet įkliuvo baidarių ir kanojų irkluotojas Donatas Žaldokas (dėl endurobolio vartojimo nubaustas 4 metams), buvęs perspektyvus krepšininkas Vilmantas Dilys (dėl stanozololo ir kokaino vartojimo diskvalifikuotas 4 metams), sunkiaatletis Domantas Kmieliauskas (dėl anabolikų nubaustas irgi 4 metams), o tamsi dėmė krito ir ant dviratininko Raimondo Rumšo jaunesniojo, dėl kurio tyrimas dar vyksta Italijoje.
10. Ar liks savo poste Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vadovas Edis Urbanavičius? (Taip – 65 proc.; pasitvirtino).
Debesų buvo daug, žaibų – dar daugiau, bet 47-erių E.Urbanavičius išsilaikė savo kėdėje, kuri nuo Naujųjų metų turėtų būti perkelta iš Vidaus reikalų ministerijos pavaldumo į Švietimo ministerijos įtakos sferą.
Federacijos, sportininkai, treneriai bruzda ir kraipo galvas dėl sprendimo naikinti Lietuvos olimpinį sporto centrą ir atleisti jo darbuotojus, bet E.Urbanavičiui tai nė motais.
KKSD ir toliau nesutaria su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) ir net padavė jį į teismą dėl pašalinimo iš Metų sportininkų apdovanojimų organizavimo.