Į persekiojimo traukinį įšokęs V. Strolia – apie blogą savijautą ir Tomo staigmeną

Sekmadienį Pjongčango olimpiadoje startavo dar vienas Lietuvos sporte garsios Strolių giminės atstovas. Prieš ketverius metus Sočio žaidynėse slidinėjimo trasoje kovojęs Vytautas Strolia Pjongčange pademonstravo, kad gali tvirtai varžytis ir su biatlonininkais.

V.Strolia pateko į persekiojimo varžybas.<br> V.Dranginio nuotr.
 T.Kaukėnas Pjongčange nustebino net save.<br> V.Dranginio nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Specialiai lrytas.lt, Pjongčangas (Pietų Korėja)

2018-02-11 16:30

Nors savo pasirodymo labai geru balu nevertino, V.Strolia džiaugėsi – užėmęs 49-ąją vietą jis pateko į persekiojimo lenktynes, kurios vyks pirmadienį.

„Puse ant pusės. Nėra labai gerai, bet minimaliai planą įvykdžiau. Ryt turėsiu kitą šansą“, – apie pasirodymą kalbėjo V.Strolia, kuris plačiai šypsojosi dėl Tomo Kaukėno rezultato.

Lietuvos vėliavą olimpiados atidaryme nešęs T.Kaukėnas sprinte užėmė 17-ąją vietą. Tai – netik geriausias jo, bet ir visos Lietuvos biatlono rezultatas ne komandinėje rungtyje.

„Labai džiaugiuosi už Tomą. Net nelabai tikėjau, kad taip iššaus, bet pasirodo, kad Tomas moka nustebinti. Labai pradžiugino“, – tradiciškai šypsojosi sportininkas.

V.Strolia atskleidė, kad šeštadienį turėjo rimtai pasikalbėti su gydytoju.

„Trasa tokia, kaip visada. Vėjas labai netrukdė. Neblogai šliuožiau. Savijautų gal buvo ir geresnių, bet nebuvo blogai, nes vakar jaučiausi baisiai, – pasakojo V.Strolia. – Turbūt buvo aklimatizacijos diena, todėl savijauta buvo labai prasta. Todėl prieš startą bijojau dėl savijautos.“

25 metų anykštėnas padarė dvi klaidas – po kartą prašovė gulėdamas ir stovėdamas.

„Du – tai ne keturi, – juokėsi V.Strolia. – Nėra labai jau gerai. Jeigu olimpiadoje nori aukštai būti, turi šaudyti taikliau. Tačiau padariau tai, ką galėjau.“

Persekiojimo varžybose V.Strolia tikisi pagerinti savo rezultatą. Sprinte jis distanciją įveikė per 25 minutes 32,4 sekundės.

Tokį tikslą turės ir biatlono garsenybės, kurios netikėtai šaudė pro šalį. Prancūzų legenda Martinas Fourcade'as prašovė triskart, tačiau užėmė 8-ąją vietą. Norvegų garsenybė Emilis Svendsenas, kuris Sočyje sprinte laimėjo sidabrą, šįkart padarė dvi klaidas ir liko 18-as.

Didžiausia staigmena tapo kito norvego Johanneso Boe pasirodymas. Norvegijos žvaigždė ir favoritas prašovė net keturiskart. Jis triskart nepataikė gulėdamas.

Čempionu tapo vokietis Arndas Peifferis. Jis pataikė visus šūvius.

„Pagalvojau: „O, geras“, – apie čempioną sakė V.Strolia.

Sekmadienį Lietuvos sportininkų pasirodymams startą davė Mantas Strolia, tačiau jam diena nebuvo sėkminga. Skiatlono varžybose 31 metų slidininkas turėjo pasitraukti – lyderis jį aplenkė ratu ir teisėjai nurodė baigti varžybas.

Persekiojimo lenktynės vyks pirmadienį 14 valandą Lietuvos laiku.

Čia galite rasti Lietuvos olimpiečių varžybų grafiką.

Gyvai: UŽT komentarai apie pokyčius ūkio sektoriuje, darbo rinkoje