Olimpinis antradienis: dopingas, netikri korėjiečiai ir „vokiškiausia“ rungtis

Olimpinės žaidynės Pjongčange antradienį ir vėl padovanojo įdomių rezultatų,  sportininkai iškovojo medalius, o kai kuriems jų teko nusvilti.

Vokiečiai ir toliau karaliauja medalių įskaitoje.<br> AP nuotr.
Švedė S.Nilsson iškovojo auksą.<br> AP nuotr.
 Auksu džiaugėsi ir austras M.Hirscheris.<br> AP nuotr.
 Vokietė A.Frisch atstovauja Korėjai.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Feb 13, 2018, 10:20 PM

Olimpinės žaidynės nepraeis be dopingo atvejų. Antradienį užfiskuota pirmasis dopingo atvejis, o nelaimėliu tapo japonas.

Pateikiame jums antradienio olimpiados apžvalgą.

Auksas

Nė dienos be aukso. Tokiu ritmu Pjongčango olimpinėse žaidynėse žygiuoja Vokietijos komanda, kurios taupyklę antradienį dviem medaliais papildė „vokiškiausios“ žiemos sporto šakos atstovės rogutininkės. Vienviečių rogučių varžybose auksą iškovojo Natalie Geisenberger, sidabrą – Dajana Eitberger.

30-metė N.Geisenberger ant olimpinės garbės pakylos pateko ketvirtąjį kartą. Per dvejas praėjusias žaidynes ji laimėjo du aukso ir vieną bronzos medalį. Vokietės vienviečių rogučių aukso medalius laimėjo šeštose olimpinėse žaidynėse iš eilės.

Pjongčango žaidynėse Vokietijos sportininkai jau iškovojo 5 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos medalius.

Kaimynai

Žvarbiose Pjongčango slidinėjimo trasose verda karštas mūšis tarp Skandinavijos kaimynių Norvegijos ir Švedijos. Po keturių rungčių amžinų varžovių dvikovoje – lygybė: abejas moterų lenktynes laimėjo švedės, abejas vyrų lenktynes – norvegai.

Antradienį sprinto varžybų nugalėtojais tapo 24-erių švedė Stina Nilsson ir pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmaujantis 21-erių norvegas Johannesas Hosflotas Klabo. Tiesa, švedai neiškovojo nė vieno kitos spalvos medalio, o Norvegijos taupyklę per sprinto lenktynes papildė dar ir antrąją vietą užėmusi šios rungties Sočio žaidynių čempionė, pasaulio taurės sprinto įskaitos lyderė Maiken Caspersen Falla.

Komandos

Žiemos olimpinių žaidynių programoje atsiranda vis daugiau mišrių rungčių, kuriose komandas sudaro vyrai ir moterys. 2014 metų Sočio žaidynėse pirmą kartą buvo surengtos biatlono ir rogučių sporto mišrių estafečių bei dailiojo čiuožimo mišrių komandų varžybos, o Pjongčange pirmą kartą sudarytos kalnų slidinėjimo ir akmenslydžio mišrios komandos.

Kol kas mišrios rungtys pildo Kanados aukso atsargas. Pirmadienį kanadiečiai laimėjo dailiojo čiuožimo mišrių komandų varžybas, o antradienį Kanados duetas pergalingai pabaigė akmenslydžio mišrių komandų turnyrą, kurio finale įveikė Šveicarijos rinktinę.

Karalius

Austras Marcelis Hirscheris jau daug metų yra beveik neįveikiamas kalnų slidinėjimo slalomo trasose, tačiau pirmąjį karjeroje olimpinį aukso medalį iškovojo rungtyje, kurioje būtini ir greitojo nusileidimo įgūdžiai. 28-erių M.Hirscheris antradienį olimpiniu čempionu tapo kalnų slidinėjimo dvikovės varžybose.

Šešiskart pasaulio taurės laimėtojas M.Hirscheris dalyvauja trečiose olimpinėse žaidynėse. 2010 metais Vankuveryje slalomo karalius ant garbės pakylos neužkopė, o 2014 metais Sočyje, būdamas aiškus favoritas, laimėjo tik vieną sidabro medalį slalomo lenktynėse.

Antradienį geritajame nusileidime M.Hirscheris užėmė 12-ąją vietą, bet nuo lyderių atsiliko tiek nedaug, kad slalomo trasoje jam tereikėjo išvengti didelės klaidos.

Olandai

Antrąją vietą Pjongčango olimpinių žaidynių medalių įskaitoje užima Nyderlandai, kurių sportininkai per keturias dienas iškovojo 4 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos medalius. Net 8 iš 10 medalių, tarp jų visus 4 aukso, olandai laimėjo greitojo čiuožimo stadione. Antradienį sirgaliai labiausiai plojo 28-erių Kjeldui Nuisui, kuris buvo greičiausias 1500 m nuotolyje.

K.Nuisas sensacingai nepateko į Nyderlandų rinktinę per Sočio žaidynes (jis buvo šalies čempionas, bet per atrankos varžybas griuvo ir nenučiuožė iki finišo), tačiau pernai pasaulio čempionate iškovojo aukso medalius abiejose vidutinio nuotolio rungtyse ir buvo Pjongčango žaidynių favoritas.

„Korėjietė“

Snieglenčių varžybose Korėjos sportininkai nekovoja dėl aukščiausių vietų. Tačiau per moterų pusvamzdžio varžybas vietos aistruoliai turėjo už ką sirgti – jų širdys buvo atiduotos korėjiečių kilmės amerikietei Chloe Kim. 17-metė Ch.Kim, kurios abu tėvai gimė Korėjoje, varžovėms nepaliko nė mažiausios vilties. Net penki iš šešių saulėtoje Kalifornijoje užaugusios Ch.Kim pasirodymų buvo įvertinti daugiau nei 90 balų (geriausias – 98,25 balo). Tuo tarpu nė viena kita sportininkė 90 balų ribos neperžengė.

Snieglenčių varžybose kol kas išdalinti trys medalių komplektai. Visus tris aukso medalius iškovojo JAV snieglentininkai.

„Korėjiečiai“

Korėjos sportininkai iki šiol žiemos olimpinėse žaidynėse visus medalius iškovojo ant ledo: greitojo čiuožimo trumpame take, greitojo čiuožimo ir dailiojo čiuožimo varžybose. Tačiau tapę Pjongčango žaidynių šeimininkais, korėjiečiai padidino dėmesį ir sporto šakoms, kuriose niekada nepasiekdavo gerų ar bent vidutiniškų rezultatų: rogučių sportui ir biatlonui. Tiesa, šiose sporto šakose Korėjos garbę gina neseniai šios šalies piliečiais tapę užsieniečiai.

Biatlono varžybose Korėjai atstovauja trys rusai Timofejus Lapšinas, Jakaterina Avakumova ir Ana Frolina, rogučių sporto – vokietė Aileen Frisch.

Per Sočio žaidynes į Vokietijos rinktinę nepatekusi A.Frisch jau buvo baigusi sportininkės karjerą. Tačiau ji grįžo į rogučių trasas sulaukusi Korėjos rinktinę treniruojančių Vokietijos specialistų kvietimo ir Pjongčango žaidynėse užėmė aštuntąją vietą. Iki šių metų geriausias korėjiečių rezultatas vienviečių rogučių lenktynėse buvo 29-oji vieta.

Triumfas

Italė Arianna Fontana įsiveržė į korėjiečių teritoriją ir tapo greitojo čiuožimo trumpame take olimpine čempione. 27-erių A.Fontana triumfavo 500 m lenktynėse.

Europos pirmenybėse italė iškovojo iškovojo net 24 aukso medalius, bet vos kartą tapo pasaulio čempione, o olimpinėse žaidynėse iki šių metų tenkinosi tik mažesnės vertės medaliais (1 sidabro ir 4 bronzos). Vis dėlto Pjončange ji sulaukė didžiausio atpildo už keliolika metų treniruotėse lietą prakaitą.

Antroji finišo liniją kirto 19-metė Korėjos olimpinė viltis Choi Min-jeong. Tačiau ji buvo diskvalifikuota, tad sidabro medalis atiteko olandei Yarai van Kerkhof. Tai – pirmasis istorijoje Nyderlandų olimpinis medalis greitojo čiuožimo trumpame take varžybose.

Dopingas

Pirmuoju dėl dopingo vartojimo iš Pjongčango žaidynių pašalintu sportininku tapo Japonijos greitojo čiuožimo trumpame take rinktinės narys Kei Saito. Jo mėginyje, paimtame dar prieš žaidynes, rasta draudžiamos medžiagos acetalozamido. 21-erių K.Sato nestartavo Pjongčange, bet turėjo varžytis vyrų estafetės lenktynėse.

K.Sato kitu čiuožėju pakeitę japonai antradienį estafetės pusfinalyje užėmė paskutiniąją vietą ir nepateko į finalą.