Greitojo čiuožimo varžybų auksą iškovojo rekordą pagerinęs T. J. Bloemenas

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų greitojo čiuožimo 10 000 m distancijos varžybas ketvirtadienį laimėjo kanadietis Tedas-Janas Bloemenas.

Tedas-Janas Bloemenas <br> AFP nuotr.

2018-02-15 19:47

31-erių metų olandų kilmės Kanados čiuožėjas finišavo per 12 min. 39,77 sek. ir pagerino olimpinį rekordą.

Antrąją vietą užėmęs Sočio olimpinių žaidynių čempionas 32-ejų metų olandas Jorritas Bergsma nugalėtojui pralaimėjo 2,21 sek. Bronzos medalį iškovojo 23-ejų metų italas Nicola Tumolero (+14,55 sek.).

Visas penkias prieš tai Pjongčange vykusias greitojo čiuožimo rungtis laimėjo Olandijos atstovai. 10 000 m distancijoje olandams tik kartą nepavyko užkopti ant aukščiausio olimpinių žaidynių prizininkų pakylos laiptelio – 2010 metų Vankuverio žaidynėse Svenas Krameris buvo diskvalifikuotas. Ketvirtadienį tituluotasis olandas užėmė šeštąją vietą (+21,25 sek.).