Lietuvos sporto savaitė: intriguojantys olimpiečių startai ir taurių dalybos

Pjongčango olimpinėse žaidynėse Lietuvos sportininkai smarkiai atsilieka nuo lyderių, bet džiaugiasi ir mažomis pergalėmis. Didžiausią priežastį džiaugtis susikūrė Tomas Kaukėnas, užėmęs aukščiausią vietą Nepriklausomos Lietuvos olimpinėje bitalono istorijoje ir iškovojęs teisę dalyvauti elitinėse bendro starto lenktynėse.

Tomas Kaukėnas puikiai pasirodė biatlono varžybose.<br> V.Dranginio nuotr.
Šarūnas Jasikevičius dar kartą su žalgiriečiai triumfavo Karaliaus Mindaugo taurėje.<br>G.Šiupario nuotr.

2018-02-19 17:38, atnaujinta 2018-02-19 17:42

Praėjusią savaitę buvo nemažai ir kitų svarbių sporto įvykių: Lietuvos moterų krepšinio rinktinė prarado galimybę patekti į Europos čempionatą, Marijampolės „Sūduva“ iškovojo futbolo supertaurę, Kauno „Žalgiris“ – Lietuvos krepšinio taurę, Kauno „Žalgirio“ moterys ir Kauno „Granito“ vyrai – Lietuvos rankinio taures, o Domantas Sabonis žaidė NBA Žvaigždžių savaitgalio naujokų rungtynėse.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 12 d. Pjongčango olimpinėse žaidynėse biatlono persekiojimo lenktynėse Tomas Kaukėnas užėmė 13-ąją vietą (aukščiausią Neriklausomos Lietuvos biatlono olimpinėje istorijoje), Vytautas Strolia – 43-iąją vietą.

Vasario 13 d. Pjongčango olimpinėse žaidynėse slidinėjimo sprinto atrankoje Modestas Vaičiulis užėmė 44-ąją vietą, Mantas Strolia – 64-ąją (startavo 80 sportininkų).

Vasario 14 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Miškolce pralaimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes Vengrijai 76:78. Lietuvės per ketverias rungtynes iškovojo vieną pergalę, grupėje užima trečiąją vietą tarp keturių komandų ir likus dviem turams iki turnyro pabaigos prarado galimybes patekti į Europos čempionatą.

Vasario 15 d. Pjongčango olimpinėse žaidynėse kalnų slidinėjimo slalomo milžino lenktynėse Ieva Januškevičiūtė užėmė 54-ąją vietą (startavo 79, finišavo 58 sportininkės). Slidinėjimo 10 km laisvuoju stiliumi lenktynėse Marija Kaznačenko užėmė 73-iąją vietą (startavo ir finišavo 90 sportininkių).

Vasario 15 d. Pjongčango olimpinėse žaidynėse biatlono moterų asmeninėse lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 30-ąją vietą, Diana Rasimovičiūtė – 75-ąją vietą (startavo 87 sportininkės). Vyrų biatlono asmeninėse lenktynėse Tomas Kaukėnas užėmė 78-ąją vietą, Vytautas Strolia – 82-ąją (startavo 86 sportininkai).

Vasario 15 d. Kazanėje Europos badmintono komandų čempionate tiek vyrų, tiek moterų varžybose Lietuvos rinktinės pralaimėjo visus tris mačus ir grupėse užėmė paskutiniąsias ketvirtąsias vietas.

Vasario 16 d. Pjongčango olimpinėse žaidynėse kalnų slidinėjimo slalomo lenktynėse Ieva Januškevičiūtė užėmė 43-iąją vietą (startavo 78, finišavo 54 sportininkės). Slidinėjimo 15 km laisvuoju stiliumi lenktynėse Mantas Strolia užėmė 94-ąją vietą, Modestas Vaičiulis – 96-ąją (startavo 119, finišavo 116 sportininkų).

Vasario 16 d. Egidijus Kavaliauskas profesionalų bokso mače dėl Šiaurės Amerikos bokso federacijos (NABF) pusvidutinio svorio čempiono vardo Rene (Nevada, JAV) nugalėjo rusą Davidą Avanesianą. Mačas baigėsi šeštajame raunde techniniu nokautu.

Vasario 16 d. Domantas Sabonis („Indiana Pacers“) dalyvavo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Visų žvaigždžių savaitgalio Naujokų rungtynėse Los Andžele. D.Sabonis pelnė 13 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, o Pasaulio rinktinė, kurioje jis žaidė, nugalėjo JAV rinktinę 155:124.

Vasario 17 d. Klaipėdoje krepšinio Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 88:74, Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Alytaus „Dzūkiją“ 81:61.

Vasario 17 d. Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė Valmieroje vykusiame Baltijos Iššūkio taurės turnyre užėmė trečiąją vietą. Lietuviai pralaimėjo Estijai 1:3 ir Latvijos klubų rinktinei 2:6, bet nugalėjo Latvijos klubų antrąją rinktinę 6:2. Galutinėje Iššūkio taurės įskaitoje Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą.

Vasario 17 d. Klaipėdoje baigėsi Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas, kuriame nedalyvavo dauguma geriausių šalies lengvaatlečių. Komandų įskaitoje nugalėjo Kaunas, Klaipėda, Švenčionių rajonas ir Klaipėdos „Nikės“ klubas.

Vasario 17 d. Marijampolėje Lietuvos futbolo supertaurės rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ nugalėjo Kauno „Stumbrą“ 5:0. „Sūduva“ supertaurę iškovojo antrąjį kartą (pirmąjį – 2009 m.).

Vasario 18 d. Klaipėdoje krepšinio Karaliaus Mindaugo taurės finale Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 81:62. Naudingiausiu žaidėju išrinktas Edgaras Ulanovas („Žalgiris“). „Žalgiris“ šalies taurę iškovojo aštuntąjį kartą.

Vasario 18 d. Alytuje įvyko Lietuvos rankinio federacijos taurės finalo rungtynėse. Moterų finale Kauno „Žalgiris“ nugalėjo „Garliavą“ 29:28, vyrų finale Kauno „Granitas“ nugalėjo titulą gynusį Klaipėdos „Dragūną“ 36:33. „Žalgiris“ taurę iškovojo septintus metus paeiliui, „Granitas“ ją susigrąžino po metų pertraukos.

Vasario 18 d. Pjongčango olimpinėse žaidynėse biatlono bendro starto lenktynėse Tomas Kaukėnas užėmė paskutinę 30-ąją vietą. Kalnų slidinėjimo slalomo milžino varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 59-ąją vietą (startavo 109, finišavo 75 sportininkai).