Olimpinis trečiadienis: turtingiausia M. Bjorgen, rusių nesėkmė mūšyje dėl bronzos

„Turtingiausia“

Marit Bjorgen  <br> Scanpix.com nuotr.
 Suomijos ledo ritulininkės įveikė Rusiją ir tapo bronzos medalių laimėtojomis<br> Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Feb 21, 2018, 5:13 PM, atnaujinta Feb 21, 2018, 7:04 PM

Marit Bjorgen padarė tai, ko visi laukė. 37-erių norvegė trečiadienį iškovojo 14-ąjį karjeroje olimpinį medalį ir tapo „turtingiausia“ visų laikų žiemos olimpiete.

Trečiadienį M.Bjorgen kartu su komandos drauge Maiken Caspersen Falla iškovojo bronzos medalį slidinėjimo komandų sprinto varžybose. Norvegės visą laiką buvo tarp lyderių, tačiau paskutiniajame etape šliuožusi M.C.Falla prieš pat finišą atsiliko nuo varžiovių iš JAV ir Švedijos. Čempionėmis tapo amerikietės Kikkan Randall ir Jessica Diggins, sidabro medalius laimėjo švedės Charlotte Kalla ir Stina Nilsson.

Šeštoji

Žiemos olimpinėse žaidynėse dešimt ar daugiau medalių laimėjusių sportininkų sąraše yra vos šešios pavardės. Šeštoji buvo įrašyta jau Pjongčange, kur asmeninę apdovanojimų taupyklę papildė olandė čiuožėja Ireen Wust.

Trečiadienį 31-erių I.Wust dar kartą lipo ant garbės pakylos. Ji su komandos draugėmis iškovojo komandų persekiojimo sidabro medalį. Olandės finale pralaimėjo Japonijos komandai, kuri visą žiemą buvo aiški šios rungties lyderė ir visuose pasaulio taurės etapuose taip pat užėmė tik pirmąją vietą. Bronzos medaliai iškeliaus į JAV.

Skaičiai

Pjongčango žaidynėse M.Bjorgen laimėjo vieną aukso, vieną sidabro bei du bronzos medalius ir sekmadienį dar varžysis 30 km lenktynėse klasikiniu stiliumi. I.Wust šių metų žaidynėse apdovanota vienu aukso ir dviem sidabro medaliais.

Per visą olimpinę karjerą M.Bjorgen iškovojo 7 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medalius, I.Wust – 5 aukso, 5 sidabro ir 1 bronzos medalį.

Dešimt ar daugiau žiemos olimpinių medalių laimėjo dar keturi sportininkai: norvegas biatlonininkas Ole Einaras Bjorndalenas (8 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos), norvegas slidininkas Bjornas Dahlie (8 aukso ir 4 sidabro), rusė slidininkė Raisa Smetanina (4 aukso, 5 sidabro ir 1 bronzos) ir italė slidininkė Stefania Belmondo (2 aukso, 3 sidabro ir 5 bronzos).

Norvegai

Norvegijos moterų duetui nepavyko laimėti slidinėjimo komandų sprinto varžybų, bet tos pačios rungties čempionais tapo Norvegijos vyrai Martinas Johnsrudas Sundby ir Johannesas Hosflotas Klabo. Jiedu dideliu skirtumu pranoko kitus prizininkus Rusijos olimpiečius Denisą Spicovą ir Aleknsandrą Bolšunovą (antroji vieta) bei prancūzus Maurice‘ą Manificat ir Richard‘ą Jouve (trečioji vieta).

21-erių J.H.Klabo šiose žaidynėse jau iškovojo tris aukso medalius, 33-ejų M.J.Sundby – du aukso ir vieną sidabro medalį. M.J.Sundby dar neturi nemažų lūkesčių paskutinėje slidinėjimo rungtyje – 50 km lenktynėse klasikiniu stiliumi.

Atsitraukimas

Per Sočio žaidynes Nyderlandų čiuožėjai laimėjo ir vyrų, ir moterų komandų persekiojimo lenktynes. Tačiau Pjongčange pasaulio greitojo čiuožimo lyderiams teko pasislinkti. Jei moterys bent pateko į finalą, tai vyrai pusfinalyje pralaimėjo norvegams ir tenkinosi bronzos medaliais.

O finalas baigėsi dar vienu Norvegijos žiemos sporto triumfu. Norvegų trijulė lemiamose lenktynėse įveikė Korėjos komandą.

Bronza

Kalnų slidinėjimo superžvaigždę Lindsey Vonn keletą pastarųjų sezonų persekiojo traumos. Net ir šią žiemą 33-ejų amerikietė praleido kelis pasaulio taurės etapus, bet prieš pat olimpines žaidynes priminė apie savo jėgą ir iškovojo dvi paeiliui pergales.

Šios pergalės sustiprino olimpinius lūkesčius, tačiau Pjongčango trasose rezultatai nebuvo labai geri. Super milžino varžybose L.Vonn užėmė tik šeštąją vietą, o trečiadienį greitojo nusileidimo rungtyje iškovojo bronzos medalį.

L.Vonn net keturis kartus iškovojo pasaulio taurę, laimėjo 81 pasaulio taurės etapą (daugiausiai tarp moterų), tačiau jos olimpiniai laimikiai labai kuklūs – tik trys medaliai. Du pirmuosius apdovanojimus (aukso ir bronzos) amerikietė iškovojo 2010 metais Vankuveryje.

Dėsningumas

Kalnų slidinejimo moterų greitasis nusileidimas buvo dar viena rungtis, patvirtinusi pasaulio taurės rezultatų dėsningumą. Greitojo nusileidimo įskaitoje šį sezoną pirmaujanti italė Sofia Goggia iškovojo ir olimpinių varžybų aukso medalį – pirmąjį karjeroje.

25-erių italė šliuožė viena pirmųjų, o paskui ilgai stebėjo varžovių nusileidimus. Ją sunerimti privertė tik šio sezono atradimu tapusi bendraamžė norvegė Ragnhild Mowinckel, kuri nuo čempionės atsiliko tik 0,09 sekundės ir laimėjo sidabro medalį. R.Mowinckel šiose žaidynėse iškovojo du sidabro medalius – ji užėmė antrąją vietą ir slalomo milžino varžybose.

Išvados

Visų laikų bobslėjaus olimpinių medalių įskaitoje pirmąją vietą užima Vokietija. Tiesa, vokiečiai labai prastai pasirodė per Sočio žaidynes, kuriose nelaimėjo nė vieno medalio, tačiau po triuškinamos nesėkmės labai greitai padarė išvadas ir Pjongčange per dviejų rungčių varžybas iškovojo du aukso medalius.

Trečiadienį olimpine čempione tapo moterų dviviečių ledrogių įgula, kurią sudarė olimpinių žaidynių debiutantės Mariama Jamanka ir Lisa Buckwitz. Jos keliomis akimirkomis aplenkė antrąją vietą užėmusį JAV duetą.

Bronzos medalius iškovojo Kanados įgula, kurios pilotė buvo Vankuverio ir Sočio žaidynių čempionė Kaillie Humphries. Tiesa, per praėjusias olimpines žaidynes K.Humphries startavo su kita partnere.

Šiaurė

Per dvejas praėjusias olimpines žaidynes dailiojo slidinėjimo medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kanada. Kanadiečiai šios sporto šakos madas diktuoja ir Pjongčange, kur per aštuonias rungtis laimėjo tris aukso medalius.

Trečiadienį Kanados pergalių sąskaitą papildė 31-erių Brady Lemanas, greičiausiai lėkęs olimpinėje kroso trasoje.

Iš viso Pjongčango žaidynėse Kanados sportininkai jau laimėjo 9 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos medalius. Šiaurės Amerikos šalių dvikovoje Kanada ženkliai pirmauja prieš JAV, kurių sąskaitoje yra 6 aukso, 4 sidabro ir 6 bronzos medaliai. Beje, JAV sportininkai net penkias dienas neiškovojo nė vieno aukso medalio. Pergalių badas buvo nutrauktas tik trečiadienį per moterų slidinėjimo komandų sprinto varžybas.

Kanada medalių lentelėje užima trečiąją vietą, JAV – penktąją.

Europietės

Suomijos moterų ledo ritulio rinktinė patvirtino, kad yra stipriausia Europoje, ir už tai gavo bronzos medalius. Suomės rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo Rusijos olimpietes 3:2.

Olimpinis moterų ledo ritulio turnyras rengiamas šeštąjį kartą, o Suomijos rinktinė bronzos medalius iškovojo trečią sykį. Po kartą ant trečiojo garbės pakylos laiptelio stovėjo Švedijos, Šveicarijos ir JAV komandos (amerikietėms nesėkmingose 2006 metų žaidynėse jas aplenkė švedės).

Kad Suomijos moterys yra Europos ledo ritulio lyderės, patvirtina pasaulio čempionatų statistika. Suomės per 18 turnyrų bronzos medalius laimėjo net 12 kartų (visuose 18 finalų kovojo Kanados ir JAV komandos).

Medaliai

Trečiadienį aukso atsargas papildė abi šalių įskaitos lyderės Norvegija ir Vokietija. Dabar Norvegija jau yra laimėjusi 13 aukso, 11 sidabro ir 9 bronzos medalius, Vokietija – 12 aukso, 7 sidabro ir 5 bronzos medalius.

Bent po vieną medalį Pjongčango žaidynėse laimėjo 27 šalys. Aukso apdovanojimais džiaugėsi 18 šalių sportininkai.