EUROLYGA 2023

Kaip išvengti traumų ir subalansuoti mitybą

Remigijaus Balžeko teniso akademija savo jauniesiems sportininkams, jų tėvams ir akademijoje besitreniruojantiems suaugusiesiems suorganizavo seminarą, skirtą traumų prevencijai bei subalansuotai mitybai.

asociatyvi nuotr.<br>kiti
asociatyvi nuotr.<br>kiti
asociatyvi nuotr.<br>D.Umbraso nuotr.
asociatyvi nuotr.<br>D.Umbraso nuotr.
asociatyvi nuotr.<br>D.Umbraso nuotr.
asociatyvi nuotr.<br>D.Umbraso nuotr.
asociatyvi nuotr.<br>D.Umbraso nuotr.
asociatyvi nuotr.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Mar 6, 2018, 12:15 PM, atnaujinta Mar 6, 2018, 1:11 PM

Norėdami pasiekti aukštų rezultatų, akademijos jaunuoliai treniruojasi vis intensyviau. Žengiant profesionalaus sporto link, traumų prevencijos bei mitybos įtakos organizmui klausimai tampa vis aktualesni.

Seminare apie sportines traumas ir jų prevenciją pasakojo „SK Impex medicinos diagnostikos ir gydymo centro“ reabilitacijos ir sporto medicinos centro vadovas, sporto medicinos gydytojas Kęstutis Linkus.

Tuo tarpu patarimais apie sveiką mitybą dalinosi „Zinzino“ kompanijos atstovas, šešerius metus dirbantis su veikliųjų maistinių medžiagų balansavimo įtaka žmogaus organizmui, Jonas Lapinskas.

Balžeko teniso akademijos nariai gavo daug naudingų ir praktiškų patarimų, kaip išvengti sportinių traumų, o čia išskirtos šešios pagrindinės.

Pirma – dirbti pagal teisingą treniruočių struktūrą. Treniruotės pradžioje būtina padaryti gerą apšilimą, o treniruotės pabaigoje reikalingas tinkamas atvėsimas, raumenų pratempimas.

Antra – intensyviai žaidžiant tenisą, privaloma papildomai lankyti bendro fizinio rengimo treniruotes, kurios stiprina raumenis, gerina lankstumą, didina amplitudes.

Trečia – treniruočių metu naudoti tinkamą inventorių, specialią tenisui skirtą avalynę, tinkamo svorio raketę ir kamuoliukus, užtikrinti, kad danga nėra slidi.

Ketvirta – neignoruoti skausmo. Nereikia eiti treniruotis jaučiant skausmus, nes jūsų kūnas siunčia ženklus, jog ne viskas yra gerai, todėl reikia tai išsiaiškinti.

Penkta – pajutus skausmą, labai svarbu kreiptis į sporto medicinos specialistą (gydytoją, kineziterapeutą). Galimas daiktas, kad traumos židinys yra visai kita vieta nei ta, kurią skauda. Pradėti vėl sportuoti galima tik pilnai išsigydžius traumas, kad trauma netaptų lėtinė, t.y. dažnai pasikartojanti.

Ir šešta – bet koks stresas, įskaitant mažo ar per didelio fizinio aktyvumo, skatina lėtinius uždegimus organizme. Norint apsisaugoti nuo lėtinio uždegimo pasekmių, ar jo visai išvengti, turime daug dėmesio skirti ir mūsų mitybai. Maiste esančios maistinės medžiagos gali papildomai skatinti lėtinį uždegimą arba jį mažinti. Naudojantis išskirtiniais kraujo tyrimais, galime sužinoti, koks kiekis mūsų mityboje yra uždegimą skatinančių riebalų rūgščių, gauti mitybos rekomendacijas, taip pat sužinoti koks maiste esantis omega 6 ir omega 3 santykis, kurio disbalansas būtent ir paskatina bei pagreitina lėtinių uždegimų vystymąsi. Subalansavus mityboje esančias riebalų rūgštis, vėliau galime balansuoti ir baltymų bei angliavandenių kiekius, papildyti vitaminų, mineralų bei kitų augalinės kilmės antioksidantų lygį mityboje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.