Pasaulio sporto savaitė: nutrūkusios pergalių serijos ir Airijos regbio triumfas

Svarbiausi savaitės įvykiai

Airijos regbininkai iškovojo Šešių nacijų turnyro titulą.<br> AP nuotr.

Mar 19, 2018, 2:29 PM, atnaujinta Mar 19, 2018, 2:31 PM

Kovo 12 d. Teniso turnyro Indian Velse (Kalifornija, JAV; „Premier Mandatory“) trečiajame rate amerikiečių seserų Williams dvikovoje vyresnioji Venus nugalėjo jaunesniąją Sereną 6:3, 6:4. S.Williams žaidė pirmajame turnyre po motinystės atostogų.

Kovo 13 d. „Sevilla“ ir „Roma“ pateko į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį. Atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse „Sevilla“ svečiuose nugalėjo „Manchester United“ 2:1 (pirmosios rungtynės 0:0), „Roma“ namie – Donecko „Šachtar“ 1:0 (pirmosios rungtynės 1:2). „Sevilla“ į ketvirtfinalį pateko pirmą kartą, „Roma“ – pirmą kartą nuo 2008 m.

Kovo 13 d. Daugiadienių dviračių lenktynių Tirėnai – Adrija nugalėtoju tapo lenkas Michalas Kwiatkowski („Sky“).

Kovo 14 d. Ukrainos jaunimo ir sporto ministras Ihoras Ždanovas išleido nurodymą Ukrainos sportininkams nedalyvauti Rusijoje rengiamose sporto varžybose.

Kovo 14 d. „Barcelona“ ir Miuncheno „Bayern“ pateko į futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalį. Atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse „Barcelona“ namie nugalėjo Londono „Chelsea“ 3:0 (pirmosios rungtynės 1:1), „Bayern“ svečiuose – Stambulo „Bešiktaš“ 3:1 (pirmosios rungtynės 5:0). „Barcelona“ į ketvirtfinalį pateko 11-ąjį kartą iš eilės, „Bayern“ – 7-ąjį kartą iš eilės.

Kovo 15 d. Sužaistos futbolo Europos lygos aštuntfinalio atsakomosios rungtynės. Į ketvirtfinalį pateko aštuonių šalių komandos: Madrido „Atletico“ (Ispanija), Londono „Arsenal“ (Anglija), „Leipzig“ (Vokietija), Romos „Lazio“ (Italija), Marselio „Olympique“ (Prancūzija), Lisabonos „Sporting“ (Portugalija), Maskvos CSKA (Rusija) ir „Salzburg“ (Austrija).

Kovo 16 d. Teniso turnyro Indian Velse pusfinalyje pralaimėjo abi favoritės: pirmoji pasaulio raketė rumunė Simona Halep – japonei Naomi Osakai, amerikietė Venus Williams – rusei Darijai Kasatkinai. Ir N.Osaka, ir D.Kasatkina (abiem yra po 20 metų) pirmą kartą pateko į „Premier Mandatory“ rango turnyro finalą.

Kovo 17 d. Airijos regbio rinktinė paskutinėse Šešių tautų taurės rungtynėse išvykoje nugalėjo čempionės vardą gynusią Angliją 24:15. Airija laimėjo visas 5 rungtynes, surinko 26 taškus ir 14-ąjį kartą tapo šio turnyro nugalėtoja. Airija trečiąjį kartą iškovojo Didžiojo kirčio prizą, skiriamą visas rungtynes laimėjusiai komandai. Antrąją vietą užėmė Velsas (15 taškų), trečiąją – Škotija (13 taškų). Italija trečius metus iš eilės pralaimėjo visas rungtynes ir užėmė paskutinę šetąją vietą.

Kovo 17 d. Dviračių lenktynių Milanas – San Remas nugalėtoju tapo italas Vincenco Nibali („Bahrain-Merida“). Jis tapo pirmuoju nuo 2006 m. šias lenktynes laimėjusiu Italijos dviratininku.

Kovo 18 d. Indian Velse (JAV) „Masters“ teniso turnyro vyrų finale argentinietis Juanas Martinas del Potro nugalėjo pirmąją pasaulio raketę šveicarą Rogerį Federerį 6:4, 6:7, 7:6. J.M.Del Potro iškovojo pirmąjį karjeroje „Masters“ titulą ir tapo pirmuoju tenisininku, šiais metais įveikusiu R.Federerį (jis iki tol laimėjo 17 mačų iš eilės). Moterų finale japonė Naomi Osaka nugalėjo rusę Dariją Kasatkiną 6:3, 6:2 ir iškovojo pirmąjį titulą karjeroje.

Kovo 18 d. Baigėsi regbio Europos čempionatas (Europos regbio antrosios pakopos turnyras). Jo nugalėtoja dešimtąjį kartą tapo visas 5 rungtynes laimėjusi Gruzija (24 taškai). Antrąją vietą užėmė čempionės vardą praradusi Rumunija (14 taškų). Rumunija iškovojo kelialapį į 2019 m. pasaulio čempionatą (Gruzija kelialapį gavo anksčiau).

Kovo 18 d. Norvegijoje vykusio šuolių su slidėmis turnyro „Raw Air“ nugalėtoju tapo lenkas Kamilis Stochas. Jis taip pat užsitikrino pirmąją vietą pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje.

Kovo 18 d. Monrealyje baigėsi greitojo čiuožimo trumpame take pasaulio čempionatas. Daugiakovės čempionais tapo kanadietis Charlesas Hamelinas ir korėjietė Choi Min-jeong (ji laimėjo net 5 aukso medalius). Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Korėja (8 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos).

Kovo 18 d. Miuncheno „Bayern“ futbolo klubas Vokietijos lygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo „Leipzig“ 1:2 ir nutraukė 18 nepralaimėtų rungtynių seriją (skaičiuojant visus turnyrus), kuri prasidėjo 2017 m. gruodžio pradžioje. Vokietijos lygoje po 27 turų pirmauja „Bayern“ (66 taškai), Gelzenkircheno „Schalke“ (49), Dortmundo „Borussia“ (48), Frankfurto „Eintracht“ (45), Lėverkuzeno „Bayer“ (44) ir „Leipzig“ (43).