„Energija“ Lietuvos ledo ritulio čempionato finalo serijoje iškovojo antrąją pergalę

Lietuvos ledo ritulio čempionato antrosiose finalo rungtynėse nugalėtojos titulą ginanti Elektrėnų „Energija“ svečiuose 3:2 (1:1, 0:1, 2:0) įveikė „Kauno Hockey“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

Danielius Nomanovas.<br> Klubo nuotr.

Mar 21, 2018, 8:20 AM, atnaujinta Mar 21, 2018, 10:15 AM

3 min. svečius į priekį išvedė Aimas Fiščevas, bet 15 min. Ilja Lašinas išlygino rezultatą, o 33 min. pasižymėjęs Vytautas Jagelavičius suteikė pranašumą kauniečiams (2:1). Vis dėlto Luko Vėželio (51 min.) ir Danieliaus Nomanovo (56) įvarčiai trečiajame kėlinyje leido švęsti pergalę Elektrėnų komandai.

Elektrėniškiai į vartus metė 33 kartus, o kauniečiai – 19.

Trečiosios rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį Elektrėnuose.

„Energija“ pirmavo po labai ankstyvo A.Fiščevo (2:17 min.) įvarčio. Vėliau komandos rinko pražangas, kol galiausiai „Kaunas Hockey“ atakų lyderis I.Lašinas (14:26) išlygino rezultatą.

Antrame kėlinyje „Kaunas Hockey“ kapitonas V.Jagelavičius (32:40) realizavo kiekybinę persvarą ir pirmą kartą išvedė kauniečius į priekį. Jie pirmavo daugiau nei 18 min., kol L.Veželis (50:53) sugrąžino pusiausvyrą.

Vėliau „Energija“ 4 min. beveik be pertraukų žaidė mažumoje, tačiau tai kauniečiams nepadėjo. Nuolat atakas rengę elektrėniečiai galiausiai sugebėjo išlyginti rezultatą, kai greitoje atakoje D.Nomanovas (55:35) mažumoje įmušė lemtingą įvartį ir išplėšė pergalę „Energijai“.

Kauniečių viltis kiek atgaivino Rolando Aliukonio pražanga likus 52 sek. Vartininką pakeitę šeimininkai žaidė šešiese prieš keturis varžovus, bet rezultatas nebepakito.

„Energijos“ vartininkas Elvinas Karla atrėmė 17 iš 19 varžovų smūgių į vartus, o kauniečių vartų sargas Lukas Jakšys – 30 iš 33.

Pirmame finalo susitikime „Kaunas Hockey“ ekipoje nerungtyniavo per 9 mačus 10 įvarčių ir 11 rez. perdavimų atlikęs D.Beliakovas, rezultatyviausias šio sezono žaidėjas I.Lašinas (15 įvarčių, 9 rez. perd.) ir „Hockey Lietuva“ prezidentas P.Nausėda.

Tuo tarpu „Energijoje“ pirmose rungtynėse skaudžią traumą patyrė Mauras Baltrukonis, kuris pelnęs įvartį sulaukė varžovo smūgio lazda į veidą bei stipriai susižalojo liežuvį. Finalo serija M.Baltrukoniui greičiausiai jau yra baigta.

Pirmą vietą reguliariame sezone užėmusi „Energija“ ir antroje vietoje finišavę „Kaunas Hockey“ ledo ritulininkai iškarto pateko į pusfinalį, kuriame elektrėniečiai serijoje iki dviejų pergalių 2-0 įveikė Vilniaus „Geležinį vilką“, tuo tarpu kauniečiai po įtemptos ir atkaklios serijos 2-1 palaužė Vilniaus „Hockey Punks“ klubą.

„Energija“ ir „Kaunas Hockey“ iki šiol buvo susitikę keturis kartus: praėjusių metų lapkritį elektrėniškiai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 8:1, tačiau jau po dviejų savaičių kauniečiai netikėtai atsirevanšavo „Energijai“ ir namuose juos įveikė rezultatu 5:4. Gruodį „Energija“ laimėjo 6:2, o šių metų sausį – 2:1.