Pasaulio sporto savaitė: bokso milžinų mačas ir JAV tenisininkų triumfas Majamyje

Britas Anthony Joshua apgynė geriausio pasaulio bokso sunkiasvorio vardą, amerikiečiai Sloane Stephens ir Johnas Isneris tapo Majamyje vykusio teniso turnyro nugalėtojais, Gruzijos ir Rumunijos sunkiaatlečiai geriausiai pasirodė Europos čempionate, o „Barcelona“ futbolininkai prarado taškus Ispanijos pirmenybėse.

A.Joshua iškovojo dar vieną čempiono diržą.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Apr 2, 2018, 1:37 PM, atnaujinta Apr 2, 2018, 1:38 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 27 d. Berlyne baigėsi pasaulio šachmatų čempionato kandidatų turnyras. Pirmąją vietą užėmęs amerikietis Fabiano Caruana iškovojo teisę žaisti mačą su pasaulio čempionu norvegu Magnusu Carlsenu.

Kovo 29 d. Prasidėjo Šiaurės Amerikos beisbolo Aukščiausios lygos (MLB) sezonas. Nugalėtojo vardą gina „Houston Astros“.

Kovo 31 d. Kardife (Velsas) profesionalų bokso mače dėl pasaulio sunkaus svorio čempiono vardo pagal IBF, WBA, IBO ir WBO versijas britas Anthony Joshua nugalėjo naujazelandietį Josephą Parkerį. 28 metų A.Joshua iškovojo 21-ąją pergalę per 21 kovą, bet pirmą kartą karjeroje nelaimėjo nokautu.

Kovo 31 d. Majamio atvirojo teniso čempionato („Premier Mandatory“) finale amerikietė Sloane Stephens nugalėjo latvę Jeleną Ostapenko 7:6, 6:1. S.Stephens iškovojo šeštąjį titulą karjeroje, bet pirmą kartą žaidė „Premier Mandatory“ turnyro finale.

Kovo 31 d. Bordo Prancūzijos futbolo lygos taurės finale Paryžiaus PSG nugalėjo „Monaco“ 3:0. PSG šį prizą iškovojo aštuntąjį kartą, tarp jų – penktąjį iš eilės.

Kovo 31 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo Dortmundo „Borussia“ 6:0. Po 28 turų pirmauja „Bayern“ (69 taškai), Gelzenkircheno „Schalke“ (52), Dortmundo „Borussia“ (48) ir „Leipzig“ (46).

Kovo 31 d. Italijos futbolo lygoje taškus vėl prarado buvęs lyderis „Napoli“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Sassuolo“ 1:1. Po 30 turų pirmauja Turino „Juventus“ (78 taškai), „Napoli“ (74), „Roma“ (60) ir Milano „Inter“ (58; po 29 rungtynių).

Kovo 31 d. Ispanijos futbolo lygos lyderė „Barcelona“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Sevilla“ 2:2. Po 30 turų pirmauja „Barcelona“ (76 taškai), Madrido „Atletico“ (67), Madrido „Real“ (63) ir „Valencia“ (62).

Balandžio 1 d. Bukarešte baigėsi Europos sunkiosios atletikos čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Gruzija (4 aukso), daugiausiai medalių iškovojo Rumunija (3 aukso, 2 sidabro ir 4 bronzos). Dėl gausių antidopingo taisyklių pažeidimų čempionate nebuvo leista dalyvauti Rusijai, Armėnijai, Turkijai, Moldovai, Ukrainai, Baltarusijai ir Azerbaidžanui.

Balandžio 1 d. „Tour of Flanders“ dviračių lenktynių nugalėtoju tapo olandas Niki Terpstra („Quick Step“). UCI pasaulio turo bendrojoje įskaitoje į pirmąją vietą pakilo slovakas Peteris Saganas („Bora-Hansgrohe“), aplenkęs iki tol pirmavusį ispaną Alejandro Valverde („Movistar“).

Balandžio 1 d. Majamio atvirojo teniso čempionato („ATP 1000“) finale amerikietis Johnas Isneris nugalėjo vokietį Alexanderį Zverevą 6:7, 6:4, 6:4. Jis iškovojo 13-ąjį titulą karjeroje, bet pirmą kartą laimėjo „Masters“ rango turnyrą. J.Isneris pusfinalyje (kovo 30 d.) nugalėjo iki tol 15 iš eilės pergalių iškovojusį argentinietį Juaną Martiną del Potro.