Lietuvos jaunių ledo ritulio rinktinė įveikė australus ir iškovojo sidabro medalius

Šeštadienį Taline (Estija) vykstančiame pasaulio iki aštuoniolikos metų (U-18) ledo ritulio čempionate Lietuvos rinktinė susitiko su Australijos komanda, sutriuškino varžovus rezultatu 7:1 (3:1, 1:0, 3:0) ir iškovojo planetos pirmenybių sidabro medalius.

Lietuvos U18 ledo ritulio rinktinė.<br> hockey.lt nuotr.

2018-04-07 15:15, atnaujinta 2018-04-07 23:34

Mūsų šalies komandai du įvarčius pelnė Timonas Mažulis, po vieną – Nikodemas Numavičius, Lukas Washco, Karolis Krasilnikovas, Egidijus Binkulis ir Martynas Grinius.

Keturias pergales iš penkių galimų iškovojusių lietuviai galutinė užimta vieta paaiškėjo pasibaigus  paskutiniajams šeštadienio mačui.

Paskutinėse rungtynėse Estijos ekipa pateikė sensaciją ir per pagrindinį rungtynių laiką sužaidė lygiosiomis 3:3 su vienais favoritų Lenkijos ledo ritulininkais, o tai reiškė, lietuviai iškovojo sidabro medalius!

Lenkai galiausiai laimėjo po pratęsimo 4:3, bet tai jau nieko nepakeitė.

Rezultatas:

Lietuva – Australija – 7:1 (3:1, 1:0, 3:0).

59:03 Timonas Mažulis [7 – 1]

Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinės gretose buvo pripažintas Martynas Grinius, o viso čempionato – vartininkas Laurynas Lubys.

Po pergalės prieš australus Lietuvos rinktinės likimas buvo ne jų pačių rankose. Tam, kad lietuviai iškovotų auksą reikėjo tikėtis, kad Pietų Korėjos ekipa atims bent tašką iš Didžiosios Britanijos ledo ritulininkų.

Aktyviai Lietuvos rinktinės žaidėjų palaikoma Pietų Korėjos ekipa sugebėjo panaikinti trijų įvarčių persvarą, tačiau po apmaudžiai daugumoje praleisto įvarčio 3:4 (0:2, 3:1, 0:1) pralaimėjo Didžiosios Britanijos komandai. Po šių rungtynių paaiškėjo, kad Lietuvos rinktinė jau neužims pirmosios vietos, o liks antri arba treti.

Lietuvai reikėjo tikėtis Lenkijos taškų praradimo rungtynėse su Estija, nes tokiu atveju ji užimtų antrąją vietą. Taip ir įvyko.

Prieš tai lietuviai dvejus metus iš eilės tenkinosi bronzos medaliais.

Turnyro nugalėtoja Didžiojo Britanija pelnė kelialapį į I diviziono B grupę.

Lietuviai pirmame mačo su Australija kėlinyje atliko net 22 smūgius į vartus, o australai – vos 5, antrame kėlinyje lietuviai toliau tęsė varžovų vartų šturmą ir smūgiavo net 26 kartus. Lietuviai iš viso atliko net 66 (22, 26, 18) smūgius į vartus, o australai – 14 (5, 5, 4)

Nepaisant to, kad rungtynėse intrigos nebuvo, tačiau trečiojo kėlinio viduryje komandų žaidėjai įsivėlė į muštynes, po kurių teisėjai išdalino net 37 baudos minutes.

Šiame čempionate Lietuvos rinktinė 4:3 palaužė Lenkiją, 7:0 sutriuškino Estiją, 2:1 įveikė Pietų Korėją, tačiau 2:3 pralaimėjo Didžiąjai Britanijai.

Australija 1:4 pralaimėjo Pietų Korėjai, 2:9 – Didžiąjai Britanijai, 0:8 – Estijai ir 0:16 – Lenkijai.