Pasaulio sporto savaitė. Norvegijos legendų „sudie“, auksinis „Bayern“ ir tragiški įvykiai

Norvegijos žiemos sporto legendos biatlonininkas Ole Einaras Bjorndalenas ir slidininkė Marit Bjorgen paskelbė apie karjeros pabaigą, slovakas Peteris Saganas įgyvendino seną svajonę sunkiausiose vienos dienos dviračių lenktynėse, traumą išsigydęs Rafaelis Nadalis padėjo Ispanijos teniso rinktinei patekti į Daviso taurės pusfinalį, Miuncheno „Bayern“ apgynė Vokietijos futbolo čempiono vardą, per dviračių varžybas sustojo belgo Michaelio Goolaertso širdis, o autobuso avarija Kanadoje nusinešė keliolikos jaunų ledo ritulininkų gyvybes.

Juppas Heynckesas atvedė Miuncheno klubą iki titulo.<br> AFP/Scanpix nuotr.

2018-04-09 18:06, atnaujinta 2018-04-09 18:07

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 2 d. San Antonijuje, stebint 67831 žiūrovui, NCAA vaikinų krepšinio čempionato finale Vilanovos universitetas nugalėjo Mičigano universitetą 79:62. Vilanovos universitetas studentų lygos čempionu tapo trečiąjį kartą (praėjusius kartus – 1985 ir 2016 m.).

Balandžio 3 d. Futbolo Čempionų lygos pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse nugalėtojo vardą ginantis Madrido „Real“ išvykoje įveikė Turino „Juventus“ 3:0, Miuncheno „Bayern“ išvykoje nugalėjo „Sevilla“ 2:1.

Balandžio 3 d. 44 metų norvegas biatlonininkas Ole Einaras Bjorndalenas paskelbė, kad baigia sportininko karjerą. Jis iškovojo 13 olimpinių medalių (8 aukso, 4 sidabro, 1 bronzos), 45 pasaulio pirmenybių medalius (20 aukso, 14 sidabro, 11 bronzos), 6 kartus iškovojo pasaulio taurę ir laimėjo 95 pasaulio taurės etapus.

Balandžio 4 d. Futbolo Čempionų lygos pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse „Barcelona“ namie nugalėjo „Roma“ 4:1, „Liverpool“ namie nugalėjo „Manchester City“ 3:0.

Balandžio 5 d. 38 metų norvegė slidininkė Marit Bjorgen paskelbė, kad baigia sportininkės karjerą. Ji iškovojo 15 olimpinių medalių (8 aukso, 4 sidabro, 3 bronzos; daugiausiai žiemos žaidynių istorijoje), 26 pasaulio pirmenybių medalius (18 aukso, 5 sidabro, 3 bronzos) ir 4 kartus iškovojo pasaulio taurę.

Balandžio 5 d. Futbolo Europos lygos ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse visas pergales iškovojo šeimininkai. Londono „Arsenal“ nugalėjo Maskvos CSKA 4:1, Romos „Lazio“ – „Salzburg“ 4:2, Madrido „Atletico“ – Lisabonos „Sporting“ 2:0, „Leipzig“ – Marselio „Olympique“ 1:0.

Balandžio 6 d. Prancūzijos futbolo lygos lyderis Paryžiaus PSG nutraukė 9 pergalių seriją. PSG išvykoje sužaidė lygiosiomis su „St.Etienne“ 1:1. Po 32 turų pirmauja PSG (84 taškai), „Monaco“ (70), Liono „Olympique“ ir Marselio „Olympique“ (po 63).

Balandžio 6 d. Per automobilio avariją netoli Tisdeilo (Saskačevanas, Kanada) žuvo 14 žmonių, važiavusių „Humboldt Broncos“ jaunių ledo ritulio komandos autobusu. Autobusas greitkelyje susidūrė su sunkvežimiu.

Balandžio 7 d. Anglijos futbolo lygos lyderis „Manchester City“ patyrė antrąjį pralaimėjimą šį sezoną. „Manchester City“ namie nusileido „Manchester United“ 2:3. Turnyre pirmauja „Manchester City“ (84 taškai per 32 rungtynes), „Manchester United“ (71 per 32), Londono „Tottenham Hotspur“ (67 per 32) ir „Liverpool“ (67 per 33).

Balandžio 7 d. Miuncheno „Bayern“ užsitikrino šeštąjį iš eilės Vokietijos futbolo čempiono vardą. „Bayern“ išvykoje nugalėjo „Augsburg“ 4:1, per 29 rungtynes surinko 72 taškus ir likus 5 turams iki turnyro pabaigos antrąją vietą užimantį Gelzenkircheno „Schalke“ lenkia 20 taškų. „Schalke“ turi 52 taškus, trečiąją vietą užimanti Dortmundo „Borussia“ – 51.

Balandžio 8 d. Ispanijos futbolo lygos rungtynėse du Madrido klubai „Real“ ir „Atletico“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Po 31 turo pirmauja „Barcelona“ (79 taškai), „Atletico“ (68), „Valencia“ (65) ir „Real“ (64).

Balandžio 8 d. Dviračių lenktynių Paryžius – Rubė nugalėtoju pirmą kartą tapo slovakas Peteris Saganas („Bora-Hansgrohe“). Antrąją vietą užėmė šveicaras Silvanas Dillier („AG2R“), trečiąją – olandas Niki Terpstra („Quick Step“). Per lenktynes sustojus širdžiai griuvo ir po kelių valandų Lilio ligoninėje mirė 23 metų belgas Michaelis Goolaertsas („Veranda‘s Willems“).

Balandžio 8 d. Vyrų teniso Daviso taurės ketvirtfinalyje Prancūzija svečiuose nugalėjo Italiją 3:1, Ispanija namie – Vokietiją 3:2, Kroatija namie – Kazachstaną 3:1, JAV namie – Belgiją 4:0. Ispanijai atstovavo traumą išsigydęs ATP reitingo lyderis Rafaelis Nadalis, kuris grįžo į aikštę po pustrečio mėnesio pertraukos. Pusfinalio mačai bus žaidžiami rugsėjo 14-16 d.

Balandžio 8 d. Las Vegase (Nevada, JAV) pasaulio vyrų akmenslydžio čempionato finale Švedija nugalėjo čempionės vardą gynusią Kanadą 7:3. Bronzos medalius iškovojo Škotija. Švedija pasaulio čempione tapo aštuntąjį kartą.

Balandžio 8 d. Augustoje (Džordžija, JAV) golfo „Masters“ turnyro (pirmojo iš keturių didžiųjų golfo turnyrų) nugalėtoju pirmą kartą tapo amerikietis Patrickas Reedas.

Balandžio 8 d. Korsikos ralio nugalėtoju tapo prancūzas Sebastienas Ogier („Ford“). Jis šiais metais laimėjo tris iš keturių pasaulio ralio čempionato etapų ir pirmauja bendrojoje įskaitoje. Antrąją vietą užima belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“), trečiąją – estas Ottas Tanakas („Toyota“).

Balandžio 8 d. Baigėsi Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) reguliarusis sezonas. Pirmąją vietą užėmė „Nashville Predators“ (117 taškų per 82 rungtynes).

Balandžio 8 d. „Formulės-1“ pasaulio čempionato Bachreino etapo nugalėtoju tapo vokietis Sebastienas Vettelis („Ferrari“), antrąją vietą užėmė suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – čempiono vardą ginantis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja šį sezoną abu etapus laimėjęs S.Vettelis.

Balandžio 8 d. Rijekoje (Kroatija) pirmojo vyrų vandensvydžio Europos taurės turnyro baigiamojo etapo finale Kroatija nugalėjo Ispaniją 12:9. Bronzos medalius laimėjo Italija.