Istoriją pakartojusios Dėro rankininkės vėl tapo Čempionių lygos nugalėtojomis

Istorija pasikartojo. Moterų rankinio Čempionių lygos finale antrus metus iš eilės reikėjo pratęsimo, ir antrus metus iš eilės per papildomas minutes Dėro „Audi“ rankininkės vieno įvarčio skirtumu palaužė Skopjės „Vardar“ komandą.

Djoro rankininkės tapo čempionėmis.<br> AP nuotr.

2018-05-13 23:39, atnaujinta 2018-05-14 11:44

Sekmadienį Budapešto L.Pappo arenoje vykusioje svarbiausioje sezono dvikovoje „Audi“ įveikė „Vardar“ ekipą 27:26 (9:9, 20:20). 130 tūkst. gyventojų turinčio Vengrijos miesto Dėro komanda Čempionių lygos nugalėtoja tapo ketvirtąjį kartą. „Audi“ jau buvo stipriausia 2013, 2014 ir 2017 metais.

„Vardar“ antrus metus paeiliui žaidė finale, bet nė karto nelaimėjo garbingiausio Europos moterų rankinio prizo.

Šeštadienį pusfinalyje „Audi“ įtikinamai įveikė Bukarešto CSM komandą 26:20, o „Vardar“ taip pat įtikinamai nugalėjo „Rostov-Don“ klubą 25:19. Rungtynėse dėl trečiosios vietos CSM pranoko „Rostov-Don“ rankininkes 31:30.

Didžiajame finale visas 70 minučių vyko labai lygi kova – varžoves beveik visą laiką skyrė vienas arba du įvarčiai. „Audi“ išgyveno sunkias akimirkas antrojo kėlinio pradžioje, bet tuo metu komandą pakėlė paprastai nedaug žaidžianti danė Anne Hansen. Ji per kelias minutes įmetė tris įvarčius ir sugrąžinusi persvarą Dėro ekipai.

Kita „Audi“ didvyre tapo brazilė Eduarda Amorim, likus 10 sek. iki antrojo kėlinio sirenos išlyginusi rezultatą 20:20, o pratęsimo pradžioje įmetusi tris įvarčius paeiliui.

Vis dėlto nuaidėjus finalo sirenai komandos draugių glėbyje pirmiausiai atsidūrė vartininkė Eva Kiss, atrėmusi paskutinį „Vardar“ žaidėjos Andreos Čanadžijos metimą ir išgelbėjusi „Audi“ nuo baudinių serijos.

Visą sezoną puikiai žaidusi „Audi“ nuo sausio mėnesio Čempionių lygoje ir Vengrijos turnyruose laimėjo 22 rungtynes iš eilės. Tačiau finalo ketverte Dėro ekipos dėl traumos negalėjo padėti viena ryškiausių žvaigždžių norvegė Nora Mork, o ir „Audi“ kapitonė Anita Gorbicz nebuvo patenkinta komandos žaidimu. „Pastarosiomis savaitėmis neatrodė, jog esame geriausios sportinės formos. Tačiau ne pirmą kartą žaidžiame finalo ketverte, todėl žinojome, ką privalome padaryti šį savaitgalį“, - sakė finalo dieną 35-ąjį gimtadienį pažymėjusi A.Gorbicz.

Po finalo sirenos apmaudo ašaras liejusios „Vardar“ rankininkės sekmadienį kartu žaidė paskutinį kartą. Skopjės klubo vadovai dar žiemą paskelbė, kad nepratęs sutarčių su užsienietėmis ir nuo kito sezono remsis jaunomis Makedonijos rankinio auklėtinėmis. Kelios „Vardar“ žaidėjos jau susitarė su kitais klubais, o prancūzė vartininkė Amandine Leynaud pereis į Čempionių lygos nugalėtoją „Audi“ klubą.

Nors sekmadienį dabartinė A.Leynaud komanda pralaimėjo, būtent ši vartininkė buvo išrinkta naudingiausia finalo ketverto žaidėja.

Pusfinalis

Dėro „Audi“ – Bukarešto CSM 26:20 (12:10). Groot 7, Gorbicz 5, Oftedal 5/ Neagu 6, Kurtovič 4, Manea 4.

Skopjės „Vardar“ – „Rostov-Don“ 25:19 (10:7). Penezič 7, Lekič 7, Radičevič 4/ Iljina 5.

Finalas

Dėro „Audi“ – Skopjės „Vardar“ 27:26 (9:9, 20:20). Groot 8, Amorim 6, Bodi 4, Hansen 3, Gorbicz 3, Oftedal 2, Broch 1/ Lekič 6, Radičevič 4, Penezič 3, Lazovič 3, Lacrabere 3, Kuznecova 2, Čanadžija 2, Ristovska 2, Cvijič 1.

Dėl 3 vietos

Bukarešto CSM – „Rostov-Don“ 31:30 (19:14). Jorgensen 7, Gullden 6, Curea 5/Borščenko 5, Sudakova 5.

„Nauja diena“: ar jau aiškūs „Eurovizijos“ favoritai?