Jaunosios golfo žvaigždės triumfavo tradiciniame turnyre

Šalia Vievio įsikūrusiame „Sostinių golfo klubo“ golfo aikštyne praėjusį savaitgalį vyko gausiausios šio sezono varžybos. Tradicinis – jau 13-asis – „Lexus“ golfo turnyras sudomino net 120 dalyvių. Lietuvos golfo turo vyrų ir moterų kategorijose nugalėtojais tapo jaunosios Lietuvos golfo viltys – 18-metis Gediminas Markevičius ir 17-metė Gilė Bitė Starkutė.

Tradiciniame „Lexus“ golfo turnyre – jaunųjų žvaigždžių triumfas.<br>V.Ščiavinsko nuotr.

2018-06-12 14:30

Šiemet tradicinis turnyras po metų pertraukos sugrįžo į „Sostinių golfo klubo“ golfo aikštyną šalia Vievio. Organizatoriai, tikėdamiesi didelio dalyvių skaičiaus, padidino maksimalų dalyvių limitą, kurį dalyviai pasiekė jau likus savaitei iki turnyro pradžios, tad registraciją teko uždaryti anksčiau nustatyto registracijos pabaigos laiko.

„Jau tryliktus metus rengiamas „Lexus“ golfo turnyras kiekvienais metais sulaukia didžiulio dėmesio iš Lietuvos golfo entuziastų, todėl šiemet nusprendėme suteikti galimybę dalyvauti didesniam dalyvių skaičiui, nei kituose panašiuose Lietuvos golfo turo turnyruose. Šis sprendimas pasiteisino su kaupu – jau likus savaitei iki turnyro dalyvių sąrašas buvo pilnas ir teko stabdyti registraciją. Tai tik dar kartą patvirtina, kad susidomėjimas golfu auga“, – sakė Lietuvos golfo federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Markevičius.

Stipriausioje „Stroke net“ vyrų grupėje (0-18 HCP) pirmąją vietą užėmė 14-metis Valentas Ivančenka, aikštyną įveikęs 81 smūgiu ir surinkęs 68 „Stroke net“ taškus. Antras liko Kęstutis Drazdauskas, atlikęs vienu smūgiu daugiau (82), bet surinkęs tiek pat „Stroke net“ taškų (68). Trečias – praėjusių metų „European Men's Team Shield“ čempionato auksą laimėjusios Lietuvos golfo rinktinės kapitonas Donatas Puodžiukynas. Jo rezultatas – 85 smūgiai ir 72 „Stroke net“ taškai.

Stipriausioje moterų „Stroke net“ grupėje (0-20 HCP) geriausiai pasirodė jaunoji Lietuvos golfo viltis Gilė Bitė Starkutė. Sportininkė aikštyną įveikė 76 smūgiais ir surinko 69 „Stroke net“ taškus. Antrojoje vietoje likusi Ilona Katkevičienė surinko tiek pat „Stroke net“ taškų, kiek ir nugalėtoja, tačiau dėl prastesnio meistriškumo įverčio (handikapo) turėjo tenkintis žemesne pozicija. Ji aikštyną įveikė 86 smūgiais. Trečia liko dar viena Lietuvos jaunimo rinktinės atstovė Gabriela Maculevič. 14-metė sportininkė aikštyną įveikė 83 smūgiais ir surinko 74 „Stroke net“ taškus.

Lietuvos golfo turo reitingo kategorijoje varžėsi 115 dalyvių. Aikštyną įveikti geriausiai sekėsi Gediminui Markevičiui, atlikusiam 73 smūgius (+1 virš aikštyno PAR). Antras liko Donatas Puodžiukynas – 77 smūgiai (+5). Trečioji vieta atiteko Rolandui Gaidžiui – 78 smūgiai (+6).

Moterų tarpe geriausiai sekėsi Gilei Bitei Starkutei, atlikusiai 76 smūgius (+4). Antrąją ir trečiąją vietas užėmė Saulė Jarašūnaitė ir Gabriela Maculevič su identišku rezultatu – 85 smūgiai (+13). Aukštesnė pozicija atiteko S. Jarašūnaitei dėka geriau įveiktų paskutinių šešių aikštyno duobučių.

REPORTERIS: prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl R. Žemaitaičio