Islandijoje kritę Lietuvos rankininkai liko per plauką nuo pasaulio čempionato

Lietuvos rankinio rinktinei nepavyko pradžiuginti Lietuvos sporto gerbėjų ir pasiekti tai, ko lietuviai neregėjo 21-erius metus.

Rankinis: Lietuva - Islandija<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jun 14, 2018, 12:37 AM, atnaujinta Jun 14, 2018, 1:08 AM

Artūro Juškėno auklėtiniai atsakomosiose atrankos į 2019 metų pasaulio čempionatą rungtynėse išvykoje 31:34 (16:18) nusileido Islandijos komandai ir nepateko tarp stipriausių planetos komandų.

Kelialapis į čempionatą islandams atiteko dėl palankesnio dviejų rungtynių rezultato. Pirmasis tarpusavio mačas Vilniuje buvo pasibaigęs lygiu rezultatu – 27:27.

Lietuvai įvarčius pelnė: Aidenas Malašinskas 8, Mindaugas Tarcijonas 6, Mindaugas Dumčius 5, Mindaugas Urbonas 4, Rolandas Bernatonis 3, Gerdas Barbarskas ir Jonas Truchanovičius po 2, Žanas Virbauskas 1.

Lietuviai nuo pat rungtynių pradžios rodė pagirtiną žaidimą ir atrodė, kad nejaučia jokios įtampos. Kova vyko taškas į tašką ir tik nesėkmingai sužaista antroji pirmojo kėlinio pusė leido islandams atitrūkti keturiais įvarčiais.

Einant paskutinėms pirmojo kėlinio akimirkoms, A.Juškėno auklėtinai sugebėjo situaciją šiek tiek pataisyti ir ištirpdė deficitą iki dviejų įvarčių (16:18).

Antrąjį kėlinį energingai pradėjusi Lietuva netruko rezultatą išlyginti (20:20). Tą baudos smūgiu padarė Aidenas Malašinskas. Deja, džiaugtis teko neilgai.

Islandai vėl atitrūko, o vos tik juos prisivijus, šie sugebėdavo pelnyti įvarčius net ir per kietą gynybą. Rungtynių pabaigoje klydo Mindaugas Dumčius, situaciją dar gelbėti bandė A.Malašinskas. Deja, padidinę persvarą islandai jau pergalės iš rankų nebepaleido bei džiaugėsi kelialapių į pasaulio čempionatą – 34:31.

Pasaulio čempionatas vyks 2019-ųjų sausio 9-27 dienomis Vokietijoje ir Danijoje. Jame dalyvaus 24 komandos.

Paskutinį kartą Lietuva pasaulio čempionate žaidė 1997 metais Tokijuje ir tuomet iškovojo 10-ąją vietą.