Lietuvos sporto savaitė. Sunkus krepšininkų mūšis ir auksinės irkluotojos

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė iškovojo pergalę Kroatijoje ir dar labiau priartėjo prie kelialapio į pasaulio čempionatą, Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė tapo pasaulio irklavimo čempionėmis, Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pralaimėjo ir antrąsias Europos Tautų lygos rungtynes, Vilniaus „Žalgiris“ ir Kauno „Stumbras“ sutriuškino varžovus Lietuvos futbolo taurės pusfinalio mačuose, šalies čempionės Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės suklupo pirmosiose Čempionių lygos atkrintamųjų varžybų rungtynėse, o Lietuvos penkiakovininkai nekonkuravo su lyderiais pasaulio čempionate.

Lietuviai iškovojo pergalę ir atsidūrė per žingsnį nuo pasaulio čempionato.<br> FIBA nuotr.
Sostinės klubas pateko į LFF taurės finalą.<br>T.Bauro nuotr.

Sep 17, 2018, 10:01 AM, atnaujinta Sep 17, 2018, 10:06 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 10 d. Lietuvos futbolo rinktinė Tautų lygos rungtynėse Podgoricoje pralaimėjo Juodkalnijai 0:2. Lietuva per du turus neįmušė ne vieno įvarčio, neiškovojo nė vieno taško ir C lygos 4-ojoje grupėje užima paskutinę ketvirtąją vietą.

Rugsėjo 10 d. Ričardas Berankis, pralaimėjęs 9 mačus iš eilės, Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge pakilo iš 104-osios į 102-ąją vietą. Laurynas Grigelis užima 259-ąją vietą, Robertas Vrzesinskis – 1163-iąją, Tadas Babelis – 1615-ąją, Julius Tverijonas – 1700-ąją.

Rugsėjo 11 d. Lietuvos vaikinų (iki 21 m.) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Gargžduose pralaimėjo Danijai 0:2. Lietuvos rinktinė per 8 rungtynes iškovojo 4 taškus ir grupėje užima paskutinę šeštąją vietą.

Rugsėjo 12 d. Mindaugas Budzinauskas dėl ligos pasitraukė iš Ščecino „King“ krepšinio klubo trenerio pareigų.

Rugsėjo 12 d. Mirė buvęs lengvosios atletikos ir slidinėjimo treneris, sporto mokslininkas Povilas Karoblis (86).

Rugsėjo 13 d. Šiaulių „Gintra-Universitetas“ moterų futbolo Čempionių lygos šešioliktfinalio pirmosiose rungtynėse namie pralaimėjo Prahos „Slavia“ 0:3. Atsakomosios rungtynės Prahoje vyks rugsėjo 27 d.

Rugsėjo 13 d. Mechike pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato vyrų varžybose Justinas Kinderis užėmė 16-ąją vietą. Moterų varžybose nė viena lietuvė nepateko į finalą (startavo Ieva Serapinaitė, Lina Batulevičiūtė ir Gintarė Venčkauskaitė).

Rugsėjo 14 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Bania Lukoje (Bosnija ir Hercegovina; „ATP Challenger“) ketvirtfinalyje pralaimėjo italui Alessandro Giannessi.

Rugsėjo 14 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Osijeke pasaulio čempionato atrankos rungtynėse nugalėjo Kroatiją 84:83. Lietuva laimėjo visas 7 rungtynes ir atrankos grupėje užima pirmąją vietą.

Rugsėjo 15 d. Lietuvos rankinio supertaures iškovojo Kauno „Žalgirio“ moterys ir Kauno „Granito“ vyrai. Garliavoje vykusiose rungtynėse „Žalgiris“ nugalėjo „Garliavą“ 35:30, „Granitas“ – Klaipėdos „Dragūną“ 32:30.

Rugsėjo 15 d. Lietuvos futbolo federacijos taurės pusfinalio rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose nugalėjo „Kauno Žalgirį“ 3:0. Vilniaus „Žalgiris“ į finalą pateko aštuntą kartą iš eilės (2012-2016 m. šešiskart iš eilės laimėjo taurę).

Rugsėjo 16 d. Lietuvos futbolo federacijos taurės pusfinalio rungtynėse Kauno „Stumbras“ svečiuose nugalėjo Alytaus „Dainavą“ 4:0. „Stumbras“ į finalą pateko antrus metus iš eilės (pernai iškovojo taurę).

Rugsėjo 16 d. Prienų „Skycop“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su buvusiu Lietuvos rinktinės žaidėju Martynu Gecevičiumi.

Rugsėjo 16 d. Plovdive (Bulgarija) vykusiame pasaulio irklavimo čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo 1 aukso ir 1 bronzos medalį. Pasaulio čempionėmis porinių dviviečių varžybose tapo Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė (M.Valčiukaitė jau buvo pasaulio čempionė 2013 m., kuomet irklavo su Donata Vištartaite), bronzos medalį vienviečių varžybose laimėjo Mindaugas Griškonis.