Pasaulio taurės varžybose Portugalijoje orientacininkė A. Mickuvienė užėmė 6-ąją vietą

Penktadienį orientavimosi sporto kalnų dviračiais  pasaulio taurės finalo etapas Portugalijoje prasidėjo varžybomis vidutinėje distancijoje. Taurės etapo pradžia lietuviams daug žadanti – Algirda Mickuvienė ilgą laiką distancijoje pirmavo, o galutinėje rikiuotėje užėmė 6-ąją poziciją, o Gabrielė Andrašiūnienė buvo 8-a.

Algirda Mickuvienė užėmė šeštąją vietą.<br> Organizatorių nuotr.

2018-09-21 20:47, atnaujinta 2018-09-21 20:51

Pietinėje Portugalijos dalyje esančioje Odemyroje sportininkams reikėjo kovoti ir su alinančiu karščiu. Moterims reikėjo įveikti 16,5 km trasą su 250 m vertikalaus sukilimo ir 16 kontrolinių punktų. 6-ąją vietą užėmusi A.Mickuvienė vidutinę trasą įveikė per 1 val. 3 min. 4 sek. Dar iki distancijos pabaigos likus vos 10 minučių lietuvė buvo lyderė, tačiau važiavusi kartu su čeke Veronika Kubinova, nusuko netinkamu variantu į kontrolinį punktą.

„Iš tikrųjų, važiuodama link 12-ojo kontrolinio punkto nepastebėjau pažymėto takelio ant žemėlapio, kadangi jį beveik dengė nubrėžtas apskritimas (apskritimas ant žemėlapio žymi kontrolinio punkto vietą – aut. past.). Dėl šios priežasties nemačiau geriausio varianto ir svarsčiau, ar kirsti per mišką iki artimiausio tako, ar saugiai apvažiuoti. Pasirinkau važiuoti aplink, dėl ko šioje atkarpoje prieš varžoves pralaimėjau pusantros minutės“, – apie lemtingą klaidą pasakojo A.Mickuvienė.

Po šios klaidos lietuvė vis tiek sugebėjo išlaikyti aukštą poziciją

Kita Lietuvos atstovė G.Andrašiūnienė nuo komandos narės atsiliko 37 sek. ir užėmė taip pat aukštą 8-ąją vietą.

Nugalėtoja tapo Švedijos orientacininkė Nadia Larsson, kuri distanciją įveikė per 1 val. 1 min. 36 sek. Nuo jos 16 sek. atsilikusi suomė Antonia Haga buvo antra, o trečioje pozicijoje rikiavosi čekė Martina Tichovska (1:01.54).

Vyrai varžėsi 19,1 km distancijoje su 445 m vertikalaus sukilimo ir 20 kontrolinių punktų. Lietuvos rinktinės narys Šarūnas Dmukauskas distanciją įveikė per 1 val. 5 min. 33 sek. ir užėmė 13-ąją vietą. Kitas Lietuvos atstovas Jonas Maišelis buvo 26-as tarp 42-iejų finišą pasiekusių sportininkų (1:10.57).

Pasaulio taurės varžybose triumfavo Rusijos sportininkas Ruslanas Gricanas. Jis distanciją įveikė per 1 val. 2 min. 16 sek. Antrąją vietą užėmęs Estijos atstovas Lauri Malsrosas nuo lyderio atsiliko 21 sek. Trečioje pozicijoje rikiavosi suomis Jusi Laurila (1:02.48).

Po finalo etapo paaiškės pasaulio taurės įskaitos lyderiai. Liko dvi distancijos: šeštadienį vyks ilgosios, o sekmadienį – sprinto varžybos.