EUROLYGA 2023

Olimpinę plaukimo viltį tiria sporto mokslininkai

Kylanti Lietuvos plaukimo žvaigždė Agnė Šeleikaitė, pasaulio ir Europos jaunimo plaukimo čempionatuose užėmusi šeštąją vietą, dalyvauja Kauno plaukimo mokyklos ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslininkų atliekamuose jaunųjų sportininkų tyrimuose.

 A.Šeleikaitę tiria sporto mokslininkai.
 A.Šeleikaitę tiria sporto mokslininkai.
 A.Šeleikaitę tiria sporto mokslininkai.
 A.Šeleikaitę tiria sporto mokslininkai.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Oct 1, 2018, 4:07 PM

„Įsitraukti į šiuos mokslinius tyrimus pasiūlė treneris. Norime pasitikrinti, ar teisingai treniruojamės. Vienus tyrimus atlikome rugsėjį, kiti bus gruodį. Žiūrėsime, kaip treniruotės veikia mano fizinį parengtumą. Nors dviratį minti buvo labai sunku, esu nusiteikusi dalyvauti iki tyrimų pabaigos“, – sako 18-metė plaukikė.

Tyrimuose dalyvaus beveik 30 perspektyvių Kauno plaukimo mokyklos plaukikų. LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkai dešimt savaičių registruos šių Kauno plaukimo mokyklos sportininkų širdies susitraukimo ritmo variabilumą, hormonų pokyčius bei analizuos sąsajas su fizinio krūvio dydžiais, miego trukme bei bendrąja savijauta.

Tyrimų metu sportininkus prižiūrės Lietuvos plaukimo rinktinės kineziterapeutas Andrius Bogdelis ir Universiteto dėstytojai.

„Plaukimas Lietuvoje labai populiari sporto šaka, mūsų plaukikai pasiekia gerų rezultatų, tačiau atlikta labai nedaug jaunųjų sportininkų tyrimų. Jaunieji sportininkai gali toleruoti gana didelius krūvius, tačiau dėl brendimo sunkiau prognozuoti, kaip į tokius krūvius reaguos organizmas.

Intensyviai sportuojant didėja traumų ir persitempimo rizika. Šiuolaikinės priemonės leidžia objektyviau vertinti fizinių krūvių poveikį ir pritaikyti treniruotę sportininkui individualiai. Taigi tikimės, kad LSU mokslininkų tyrimų rezultatai padės treneriams efektyviau planuoti treniruotes, keisti jų intensyvumą, operatyviai vertinant organizmo reakciją į fizinius krūvius “, – sako prof. dr. S. Kamandulis.

Pastaraisiais metais LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkai įvaldė naujas pažangias metodikas, kurios leidžia nuotoliniu būdu sekti sportininkų funkcinę būklę, jų darbingumo kaitą, ir yra pasirengę naujausius sporto mokslo pasiekimus diegti į praktiką.

„Džiugu, kad ir sportininkai noriai įsitraukia į naujus tyrimus. Pasak trenerių, juose dalyvaujantys plaukikai jaučiasi svarbūs ir ypač motyvuoti per treniruotes. O mes tikimės, kad bendras LSU mokslininkų ir trenerių praktikų projektas praplės pažinimo ribas inovatyviai keičiant plaukikų treniruotės programas bei praktiškai pritaikant mokslo naujoves“, – teigia doc. dr. Ilona J. Zuozienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.